За семейството и социалния живот

  • 3 718
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 289
Идват, снимат ги, че са били там, разменят по няколко думи с когото трябва да се видят и си тръгват. Обикновено партитата започват в 8, точат се гостите до към 8,30 и към 9,30 повечето са се изнизали. За толкова време всеки може да си остави детето вкъщи на таткото.

malko_mishlence, по принцип съм съгласна с теб - с малкото уточнение, че това половин часово появяване пред камерите изисква една поне едночасова подготовка  Peace все пак не можеш от при бебето да изтичаш до партито, да те снимат, и да се върнеш. Освен това, появяването пред камерите е само "бляскавата част", зад която стои доста труд.. и така ден след ден, година след година - все време, в което сме отделени от децата си. И се отдалечаваме от образа на "перфектната майка" - който вече не съм сигурна, че е положителен, съдейки по някои изяви във форума   Wink
Че нищо не оправдава занемаряването ни, съм абсолютно за.

# 16
  • Мнения: X
виртуална , не разбирам защо се ограничаваш до двете крайности: или лъскава и натокана,или опърпана и занемарена.
Макар че никога не съм обичала "златната среда" май в момента съм точно там.Не ходя по лъскави купони,защото средата ми не е такава ,а и от малкото си опит в тях...скучни са.Но си имам кръг от приятели,с които се събираме,ходим на кръчми,на пикници ,празнуваме заедно...
Имам 2 деца,вече попораснали,но и когато бяха малки,не съм била само готвачка,чистачка, перачка и др. -чка...
Не се имам за първа красавица,но полагам грижи за себе си,ходя на фризьор,когато се налага,обличам и официални дрехи /но не рокля,не харесвам рокли/...
Така че,това че не посещавам партито на някоя светска особа,изобщо не ми липсва.Имам си моя социален живот,две прекрасни деца...и това ми стига.

Аз между другото не познавам жена,която да ходи всеки ден по три часа на фризьор, всеки ден да пазарува 2 часа дрехи и т.н.А имам познати без деца...

# 17
  • Мнения: 6 707
виртуална, защо това противопоставяне? Истината както винаги е по средата.
Семейството и социалният живот не са две изключващи се неща. Всеки се справя както може и както намира за добре.
Появата на дете неминуемо налага нови задължения, но не го намирам за оправдание майката да ходи чорлава и като чумата.

# 18
  • Мнения: 25 636
Мислите ли че това е причината известни жени като Нети, Евгения Калканждиева, дори премиершата ни дето сега се изявява в Шоуто по БТВ Simple Smile и т.н. да нямат деца, защото искат блясъка на живота и всички удоволствия,  които той предлага ? Свободата да правиш каквото искаш, без да имаш примерно деца за които си вързан. Какво мислите?


Изключително грозно е една жена да коментира защо друга жена няма деца. Мислиш ли, че винаги е въпрос на избор?
Мислете малко, преди да пишете и не прекалявайте с Блондора!  Close

# 19
  • Мнения: 498
ооооооооо моля те како сийке. Не обсъждам медицинка тема, за мен избора в случая е социален. Ако някоя жена по медицинки причини няма деца аз ще съм последния човек, който ще захване подобна простотия. За мен е много важно да разбера поне отчасти защо жените имащи подобен социален  живот никак или много трудно се лишават от него.

# 20
  • Мнения: 1 749
. За мен е много важно да разбера поне отчасти защо жените имащи подобен социален  живот никак или много трудно се лишават от него.
Въпрос на приоритети,предполагам.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Според мен всичко зависи от това какво харесва жената.
Която иска такъв социален живот - намира начин Peace

Аз никога не съм имала такива мераци, нито пък ще облека рокля, просто не съм такъв тип човек. Което не ми пречи да посрещам и да ходя на гости, както и по непретенциозни ресторантчета, когато искам.

Така е и при мен. МОЯТ социален живот хич не е замрял. Виждам се с приятели поне през ден. Местата, изискващи официални рокли не ме влекат, нито преди да родя, нито след това...



Изключително грозно е една жена да коментира защо друга жена няма деца. Мислиш ли, че винаги е въпрос на избор?
Мислете малко, преди да пишете и не прекалявайте с Блондора!  Close

И аз това си помислих... 

# 22
  • Мнения: 4 965
Социалният ми живот сега е дори по-интензивен от времето, когато нямах деца, защото сега /освен на мои "социални мероприятия"/ ходя и по детски партита и места за забавление на деца.
Имам 2 деца и планираме поне още 1.
Всъщност, защо се предполага, че жената, която е майка, непременно трябва да се откаже от собствената си личност, за да се превърне в "добра майка"? Та децата имат физическа нужда от майките си, докато се кърмят и при първите им стъпки. После имат нужда единствено от нейната обич, подкрепа и от емоционална връзка.
Пък и какво става със социалния живот на бащата? Нима той не е родител?
Не разбирам залитането в подобни крайности...
Да, социалният ми живот беше ограничен за известен период от време - лежах и имах рискова бременност, а после първите 5-6 месеца децата ми бяха недоносени и много крехки. Постепенно се върнах към социалните си контакти.
Относно фризьор, козметик и др. - къде е проблемът бащата да постои със собственото си отроче 2-3 ч. и майката да ги прекара в салона /нали до него ще има една привлекателна и със самочувствие жена, а не придатък към децата и печката/. Или да излезе с приятелки на клуб, или да отиде на бизнес-вечеря, на командировка и т.н.
Къде е проблемът да се извика почасова бавачка и родителите заедно да излязат с приятели, да отидат на кино или театър, да останат за малко сами...
Че за детето дори не е добре да общува постоянно само с майка си - трябва да контактува и с други хора...
А и в дадените примери говориш за среднощни купони, пеене по кръчми и подобни, но колко ли са майките с подобни професии...
А и никоя от цитираните жени /доколкото аз знам/ не е направила изявление от типа: ЧРеших да нямам деца, защото са пречка за социалния ми живот." - възможно е наистина да са направили подобен избор /което е тяхно лично право/, а е възможно и да желаят дете, но да имат проблем /в този случай коментирането им пък е изключително долно/...
Отделно, мога да изброя доста повече жени с професия, с добър социален живот и т.н., които са и майки, които не лишават децата си от обич и грижа /последното аз не го разбирам в 24/7 всеотдайно пребиваване с рожбата в едно помещение; и 2 ч. да са на ден, но да са в пъти по-пълноценни/.

# 23
  • Мнения: X
Edelia, права си, трябва подготовка за този половин час. Но в крайна сметка един фризьор и маникюр преди подобно парти са не повече от час-два. Е, таткото като се прибере малко по-рано и гледа детето, можеш и да се поглезиш и директно на партито.  Simple Smile Начини винаги се намират. Понятие "идеална майка" няма. Всеки го разбира различно. В крайна сметка децата имат нужда не само от чистачка, перачка, готвачка и мама, която да ги дундурка, а имат нужда от уравновесена жена, която е щастлива и доволна от живота си, за да прави и техния такъв. А това се постига с намирането на баланс между двете АЗ - жена и майка.

Иначе не виждам нищо лошо една жена да отлага раждането на дете заради кариерата. Все пак е хубаво една жена да прави нещата, от които има нужда с времето им, независимо дали това е раждане или кариера. А да се коментират жени, които нямат деца, че го правят заради кариерата, не е много възпитано. Все пак не знаем дали е въпрос на избор или обстоятелства. Ами, ако не е въпрос на избор? Не е ли малко гадно да се говори така?

# 24
  • Мнения: 1 517
Никога не можеш на 100% да съчетаеш и двете. Винаги едното е в превес над другото в дадения момент.Винаги. Въпроса е наистина да има баланс. Колкото до социалния живот - липсата му няма нищо общо с това дали жената е домакиня или работи. Една майка, която е решила да си стои в къщи изобщо не е задължително да изтъпява и да няма социални контакти. И не всичко опира само до пари. Важното е желание да има. Както има и жени, които имат семейство, деца, ходят на работа...но дефакто не водят никакъв социален живот.

Абе хората са го казали: имаш ли желание, намираш начин. Нямаш ли желание - намираш оправдание. Ако не си намерил начина - значи желанието ти не е толкова силно.

Азаф   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 749
Ако говорим за излизане/разпускане с приятели ,време за себе си...това,че една жена е станала майка не означава,че автоматически спира да бъде човек...

# 26
  • Мнения: 498
Хм...да обясня отново. Посочените дами ги дадох за пример само защото са много често обсъждани в форума, а и са известни и всички ги познават. Аз естествено не съм запозната с техните планове - може утре и трите да се окажат бременни   Peace Темата ми не е директно за тях, а защо точно хора с техните професии, свързани с изява в обществото, отлагат по някаква причина семейните дела за сметка на професиите си, или на егото си, или на каквото щете. Работохолици жени винаги е имало и ще има в всички сфери. За едни смисъла на живота е да излизат по сцени, други да се снимат пред камери, за трети да идат на годишната световна сбирка на писателите, за четвърти бала на спортистите и т.н. Но... колко ли примерно продавачки на банани, или чиновнички в общината и т. н. предпочитат работата си пред майчинството? Може да има и такива разбира се Wink Но всъщност се интересувах дали мислите че самата професия, или по скоро изявата й в обществото, факта да се чувстваш значим пред много хора, да имаш зрители, да се говори за теб, да те канят сумати хора тук и там, да си поддържана и красива и т.н.някак те променя и те откъсва от семейната среда? Защото с раждането на децата започват и лишенията в социален аспект - днес отказваш една среща, утре 3 срещи, децата я болни, я здрави, а на ясла или градина, после и с техни ангажименти и т.н. Или всъщност избираш кое е това което те прави или поддържа жив - за някои са децата, за някои работата, за трети суетата и т.н. Наистина ми е интересно какво мислите, защото тези жени и много други като тях имат прекрасни условия и възможности за семейства, а по някаква причина са ги отложили. За мен тази причина е начина им на живот и си мисля толкова ли е вълнуващо наистина  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че авторката е забъркала един гювеч от неща, които не задължително да са свързани - социален живот, майчинство и известност.
Всички пишете за баланса. И това не е много ясно. На какво процентно съотношение е този баланс - на половина, 70:20 или всички варианти, които се сетите.
За известните личности и децата - не мисля, че е толкова до баланс, а до чиста проба егоизъм. Мисля, че човек, който не е в достатъчно голяма степен егоист и суетен има малки шансове да се подвизава като изброените известни жени. Те могат да го потиснат за някакво кратко време, но не и за по-дълго. От това, което съм мяркала от интервюта на такива жени, особено от шоу-бизнеса прави впечатление, че повечето или са разведени и живеят сами, или никога не са живяли с мъж, а просто са самотни майки. Те са поели ролята на бащата, който изкарва хляба, а са прехвърлили отглеждането на децата на майките си или на бавачки, но като правило са командировали децата си при бабите им. И според мен не е само въпрос на печелене на пари, защото едно дете може да се гледа и с много, и с малко. А грижата за външния вид е само подробност от пейзажа. Те могат да живеят само така - обичат светлината на прожекторите и не искат да я напуснат с цената на всичко.

# 28
  • Мнения: 498
Радостина съвсем си права ! Доста е объркано защото и доста неща исках да влюча, а всеки да каже както го е разбрал.
Последното ти изречение е това , което мисля , че исках да чуя - те могат да живеят само така........... с цената на всичко. Защото вижте примерно и Иляна Раева. И тя има истински социален живот, успехи, професия и какво ли не , но има и семейство. Къде мислите е разликата между едното и другото?

# 29
  • Мнения: X
виртуална , жените ,които ти даваш за пример,са известни.Всички ги коментират,обсъждат, критикуват или копират...
Но ...я се замисли за момент...ако една такава известна актриса или певица или спортистка ...абе каквато щете,роди дете и реши да го гледа в къщи,само тя...ами нали като не се появява 2 години никъде ,никой няма да си спомня за нея...
Та,според мен повечето го правят по необходимост,защото там се завързват контакти,могат да те запознаят с продуцент,или човек ,който да помогне на кариерата ти...Ако си стоиш в къщи и чакаш някой да се сети за теб...много ще почакаш.
А за Илияна Раева...разликата е,че тя ...колко години не се беше появавала на такива места...гледаше си децата и мъжа.Отскоро пак се заговори толкова за нея,децата й пораснаха и може спокойно да отделя повече време.
Аз например не си спомням тя да е купонясвала до зори,всяка вечер,докато децата й бяха малки. Значи и тя е направила своите жертви.
Според мен това е разликата-известните жени искат първо да изградят кариерата си,да си създадат име,и после да отделят време за семеъство и деца,докато ...една продавачка каква кариера ще гони...може би да продаде 5 тона повече.Така че за нея ще е все едно дали ще роди на 20 или на 30 години.

Общи условия

Активация на акаунт