каша с плодово пюре

  • 2 197
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 3 993
Моето дете не иска да яде чиста каша, затова я смесвам с плодово пюре. Смесвам на око, просто добавям няколко лъжици плодово пюре за вкус и цвят, както се казва. Пробвам комбинации докато се хареса на детето.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Понякога към кашата съм слагала и цяло плодово пюре от 125мл.Така е ставало 50:50 каша и пл.пюре.

# 18
  • Мнения: 2 960
Можеш да смесваш 50:50 (по равно количество каша и плодово пюре).
и аз правя така !!Друг е въпросът ,че напоследък при нас кашите /било смесени или не/не са на особена "почит"!!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Слагам много често плодово пюре в кашата. Така не й омръзва да яде едно и също, а кашата има различен плодов вкус.
Съотношението каша/пюре е най-често 50:50, но може да прибавяш само няколко лъжици пюре за овкусяване.
Ако плодовото пюре е много рядко, може в него да се прибави малко каша за сгъстяване и по този начин детето се засища по-добре.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
смесвах 50:50  Peace

# 21
  • Мнения: 165
Синът ми обожава бананова каша с пюре от шипки, но не 1:1, от пюрето слагам около 1/ 3. Peace Много е вкусно и на мен ми харесва.

# 22
  • Мнения: 96
Ползвам безмлечна оризова каша за основа и към нея 100мл прибавям половин плодово пюре. Става супер!

# 23
  • Мнения: 493
Не съм смесвала,защото и без плодово пюре са си много вкусни за сина ми. Peace

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Предпочитам да смесвам кашата със суров плод, с който детето е захранено - вече му давам каша  с настърган или намачкан плод.

# 25
  • Мнения: 17
Давам само смесено 50:50 (по равно количество каша и плодово пюре). Давам и с пасирани пресни плодове, ако са по сочни плодовете около 1/3 от общото количество. Аз бъркам кашите винаги по-гъсти от предписанието.

Общи условия

Активация на акаунт