Януарското човече мести наляво и надясно коремчето на мама вече

  • 15 430
  • 303
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Здравейте и от мен!
Любопитка-Ч Р Д !Да си много здрава и щастлива и да те носят на ръце твоите мъже!
 baloni bdbaloni baloni
И аз ще се оплаквам-мъжо е болен и 2 дни само покрай него се въртя та не мога да стигна до компа.Миналата седмица уж изкара вирусната инфекция дето върлува/че и аз покраи него/,а миналата вечер като вдигна висока температура и взе да кашля.......ужас.Ходихме по доктори-казват нищо сериозно,а той 2 дни е с 39,5 гр.и не спада.Горкичкия много се измъчи.Тази вечер вече е без температура и изглежда по-добре.Дано вече да минава! Praynig
Обержин-не се ядосвай.......просто няма смисъл!Хората са лоши за съжаление.И.......не можем да го променим.Мисли си за семейството и дечицата и всичко ще е на ред.А за количката-ако е здрава,удобна и запазена,аз бих я ползвала.
Лорини-приятно изкарване на сватбата!Ще чакаме снимки!
А някой може ли да даде инфо от къде могат да се купят готови тензухени кърпи???Иначе и аз бях решила както Мюрвет е казала да си купя тензух и да си ушия,ама ако има готови.........защо пък да не се улесня Embarassed
Пожелавам приятна вечер и дано всички да спим много-много спокойно! smile3524че аз вече 2 нощи не съм спала и ходя като ударен самолет из нас

# 91
  • Мнения: 2 122


Любипитка, всичко най-добро по случай рожденния ти ден, пожелавам ти едно здраво и красиво бебе януари и любовтта на всички твои близки.

За количките- Зозима, нашата е такава, на която си се спряла и искам да ти споделя, че това е най-перфектния избор, който направих навремето. Сега карам каката пак в Куини, само че Зап- еми Спидито си е Спиди  Peace чак на моменти съжалявам, че купихме и Зап при наличието на такава хубава количка

# 92
  • Мнения: 865
здравейте,
днес бях на запис-бебето е ок,дадох и урина-нямам бактерии най-накрая Laughing Laughing Laughing
за количките-аз имам Бъз и съм много доволна от него,а в момента Дари я возя в Макларън,защото е 4,5кг,а Дари-12 Whistling.Киунито го препоръчвам,а сега съм решила да се сдобия и със Зап Wink
като цяло съм на мнение,че по-скъпите колички си струват цената-леки,маневрени са,перат се,а и изглеждат добре Wink

# 93
  • Мнения: 87
за количките - моето мнение, е че си заслужава скъпа количка. Това е едно от нещата, което се ползва най-често и трябва да е удобно както за майката, така и за бебето. аз ще се опитам да обобщя някои критерии - лека (особено, ако трябва да се сваля/качва по стълби), маневрена - това е задължително за нашите улици, с 4 колела според мен е по-удобна, но нямам база за сравнение. За удобство на бебето - зимен кош, все пак чакаме зимни бебчета или поне да е добре затворена, за да не духа при разходка, напълно легнало положение, голям сенник. Останалите неща са подробности, според предпочитанията. Също, ако ви е малък асансьора, както е при нас, размера е много важен. Моята е по-стария модел на чико - ct0.1, много ми е удобна, и какви ли не препядствия е минавала, дори и в планината по пътеките ходихме с нея  Mr. Green И е супер лека и маневрена, първите месеци я вдигах по стълбите. Към нея може да се закачи зимен кош или столче за кола.

любопитка, честит ти празник   bouquet

хайде лека от мен, че нещо ми е разсеяно и малко не ми се получава писането  Tired

# 94
  • Мнения: 2 122
Киша, Стефания гони 13-те килца, точно поради тази причина взехме Зап
Спидито е два пъти по-тежка, ама тва идва точно от големите гуми, които са абсолютно предимство
и Лорини- бъди убедена, че няма такова нещо, че триколките са по-несигурни, всичко е въпрос на навик  Wink аз пък количка с 4 колелета не мога да си представя някога, че ще карам след двете триколки които имаме  Peace

# 95
  • Мнения: 1 102
С Арда имах триколката на Чико+столче за кола. Беше много проходима, но предното колело не се въртеше, тогава тепърва излизаха триколките, но беше абсолютно стабилна. Аз съм за една скъпа количка, отколкото няколко евтини, след Чикото си купих лятна на Бертони, е това беше ужас, за да я изпера трябваше да развинтвам болтчета и т.п. Така че гледайте много неща, на Чикото тапицерията след 2г.ползване не беше мръднала, нито избеляла нито протъркана. Спидито много ми харесва, но за малък багажник не е подходящ.

# 96
  • Мнения: 36
Изложението не е лошо.Има всичко от всички марки.Събрах около 10 кг. брошури...  Laughing И подаръци получихме.Има какво да се види.

# 97
  • Мнения: 387
Добро утро красиви, мили мами...аз днес съм ранобудничка, затова да ви почерпа по едно кафе...бях решила да спя до късно, е с тая вечерна сватба ще изкараме до посред нощ, но така се случи че ей ме на от 7:30ч сме будни с коко, че той тренира и аз станах с него...


ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ...МНОГО ДА СЕ УСМИХВАТЕ и ДА СТЕ МНОГО ЩАСТЛИВИ...

# 98
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Лорини,
Благодаря за кафето.
И аз се забих вчера в един магазин за колички- ами съвсем се омотах. За себее си съм решила да дам маллко повечепари за количка, но да ми харесва. Обаче продавачките са тоолкова нелюбезни и груби. Все едно си на пазара за 2 кила домати. Нищо не обясняват като ги попиташ. Преди време гледах в един магазин количка Крафт, триколка, само 8 кг, много симпатична, цената и беше  около 700лв., със столче за кола, един кош. За зимен кош и аз се замислям, но не зная дали ще взема. Все пак ще раждаме зимни бебета, и преди март, април (в зависимост от времето разбира се) едва ли ще успеем да ги изкараме навън. Поне с баткото беше така- чак към 8-10 март излязохме и той взе , че се осополяви, температура и т.н. Ама аз нали бях ентусиаст. Както и да е. За това сега си мисля, да не избързвам с покупката на количка, а и да излязат новите колекции за 2009г.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 932
Благодаря , момичета , за пожеланията .
За количката - аз първоначално си мислех , че няма смисъл от скъпа количка , нали всяка ще свърши работа . И си купих една на Чиполино , най-глупавата ми покупка , още ме е яд , като се сетя . По-неудобно нещо за бутане не може да си представи човек .
После си взех такава на ТСМ - Супер удобна и на супер цена . Тя си е съвсем здрава и смятам , ще отгледа още едно човече . НО това Куини и на мен ми е влязло под лъжичката , и съм казала на мъжа ми  - ха ме е ядосал пак , ха съм си я купила . И на Чико е супер триколката . И съм твърдо ЗА , че всяко нещо си струва парите , и по-добре скъпа , но удобна . За това Продавалника е добра алтернатива .
Но количка може и след раждането да се купи , все пак януари едва ли ще е най-доброто време за разходка на новородено .
Хавлийки за къпане си взех 2 от началото , от тези на Азис бебе , много са хубави и мекички . Обиколници не съм купувала , не ми харесват , прекалено блудкаво ми изглеждат . Леглото си е дървено , докато започне да си дрънка главата в таблата , вече е толкова голямо , че и от тях няма нужда .
Пелени си купих 2 комплекта и в началото много ги ползвах . Пустилах ги , където го слагам да легне , някой като иска да го вземе , му давах да не се опира в дрехите .
Помпата е според мен основното , което трябва да си вземе човек в болницата . Аз кърмих Митко дълго , и в началото в болницата беше ад , когато той не можеше да захване зърното , а аз преливах от кърма . Тази на Авент си е супер , струва си паричките , и отгледа още 2 бебета след това .  Laughing
Спирам , че стана дълго за рано сутрин . Пожелавам на всички лек и усмихнат съботен ден ( тук е нещо облачно ).

# 100
  • Мнения: 270
Добро утро,мили момичета!!
Аз поизчезнах за малко,но до сега можех да ползвам нет само докато съм на работа,а там имаше реформи и паркираха шефката срещу моето бюро и следи всички изкъсо.Как се загледаш по-дълго в монитора и хоппп:"Какво гледаш,защо не работиш,нали знаеш,че всякакъв чат и нет са забранени #Cussing out #2gunfire" И такааааааа,от време навреме попрочитах нещо,но много за малко.Ноооооооооо,сега вече,моето мило мо подари лаптоп Party,понеже от 10-ти излизам вече в отпуск и после направо болничен,та да има с какво да се занимавам като се преместим в новия апартамент,за който нямах надежди,че ще стане докато родя.Ама нали все давам зор,та май тази седмица ще ни монтират кухнята,която е мнооого тъмно венге отдолу,а горните шкафове са кремаво бяли и с иноксови уреди за вграждане.(спомням си,че споделяхте за вашите кухни,та и аз да си кажа Flutter).
За покупките-нищо не съм купила,а много ми се иска вече.Мисля като излезна в отпуск да започна с обикалянето и поне някои от нещата да ги набележа и взема.По принцип няма да взимам нищо предварително,но с мъжа ми се разбрахме,че ако малкото гъзе не излезе до Нова година(понеже така каза док,че може и по-рано),може да идем да вземем поне леглото,че ако излезе на 1-ви или 2-ри,кой знае магазините дали няма да почиват и да си увиснем без легло  Joy
Иначе аз съм ок,само вече кръста започва доста да ме боли и през нощта ми е трррудно въртенето,но очудващо спя добре.Изследванията ми са добре,само към 13-ти като ида на ЖК,трябва да ми правят пак изследване за антителата,че сме различни резус фактори с таткото и така.Килата все още са ми +12 #Crazy,дано не станат много до края.
Любопитка,честито миличка на патерици  bouquet,много прекрасни моменти и успешен финал на бременността с голям бебок:)
Най-тържествено обещавам,че вече ще съм налице и няма да има отърване от мен hahaha bowuu

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 10:07 от daninceto

# 101
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте мами сладурани!
Вчера и днес най сетне се престраших и разопаковах запазените бебешки дрешки от баткото, оказа се че си имаме всичко, само хавлийка ще купуваме и чаршафчета за новото креватче, ама това накрая. И шишета разбира се, а помпа за кърма си набелязах за 5 лева в аптеката до Шейново, същата която ползвах с баткото свърши ми работа.
За количка още е много рано да търсим и да се оглеждаме, на баткото си спомням че купих количка от борсата за употребявани близо до Александровска болница, излезе железна на Чиполино та и още едно бебе отгледа, но нямам представа дали все още съществува беше в два гаража претрупани с колички, ако някоя мама знае да сподели.
Относно килограмите съм +12 дано не стана огромна сега усещам, че раста на бебе дано и да края е така.
За кръвното пия 4 пъти на ден Допегит и Магнерич и гледам да почивам повече, та да расте беба още е мъниче.
Поздрави и пожелания на всички бъдещи януарски мами късмет и напред още малко остана!

# 102
  • София
  • Мнения: 3 249
Добрютруууу Simple Smile
Чак сега успях да се доредя до компютъра от малкия...Леле от сега почнахме да го делим, а като порасне още малко...не ми се мисли Simple Smile Сега е командирован при баба, а мама ще  newsm79 wash hang 1dishes
Киша, понеже спомена Макларън - аз зимна количка няма да купувам ще ползвам старата, но съм решила да взема лятна Макларън. Притесняват ме малките гуми обаче-как се движат по прекрасните софийски улички? Защото в нашия квартал тротоарите са като гърбица на камила, осеяни от дупки...Харесах си и една Джееп, модел Чероки, която има вариант приятелка да ми изпрати от щатите за скромните 59 долара...И доставка да си сложа, пак по-евтино ще ми излезе. Твоята кой модел на Макларън е точно?Направо като гледам как ни скубят от към цени ту в БГ...В сравнение със стандарта в чужбина. Там парите за една количка ги изкарват най-много за седмица. За същата тук отиват минимум 2 средни месечни заплати #Cussing out И после ми се оплакват колко тежко им било с тая криза...

# 103
  • Мнения: 60
Добро утро мацки,аз вече сварих да пия кафенце да направя един кекс и чак сега сядам пред компа.
Вижте аз от къде ще си взема легло за моята бебка
http://www.dibobg.com/.
Първо си харесах George,но след това реших да си взема Съни и ще поръчаме един многооо голям скрин като нашата спалня в който ще държа дрешките и.Пък после живот и здраве ще и поръчаме цяла спалня в розово.  Heart EyesЗначи към George има включен матрак ама обикновен ,а към Съни няма но аз сум си харесала един ортопедичен с кокосови нишки.А друга разлика , че Съни не се люлее коша и малко се притеснявам от това.
Айде желая ви един прекрасен ден.

# 104
  • Мнения: 171
За количка и аз мисля след януари да купувам,но доста отдавна ги разглеждам и не мога да взема решение.Засега съм се спряла на три -Maxi- Cosi модела Mura 3,Quinny Buzz и Chicoo trio for me.Проблема е ,4е в нашият град няма къде да ги вида и по скоро да ги бутна,а как се дават към 1300лв. ,за нещо което съм виждала само в нета или в каталог.Не е малък град,но скъпите колички не ги поддържат в наличност,така че ще са ми полезни мненията на мамитата,които са имали такива или имат инфо.Ако ми се даваха 2000лв. за количка,нямаше да го има това умуване,а щеше да е Stokke-син цвят.Страхотна е! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт