"ТАЙНАТА"...

  • 8 704
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Аз съм от позитивно настроените към живота хора. Дори на моменти съм си и откровен мечтател.
Никога не допускам да мисля, че ще се случи най-лошото от всички възможни варианти. Напротив - мисля, че нещата винаги се нареждат, че за всичко си има време и прочие.
Мога да кажа че са ми се случвали и чудеса - естественно, не вярвам че са плод само на положителната ми нагласа и начин на мислене, но смятам че те имат някакъв принос към това.
Живея в настоящото, не мечтая за неща отдавна загубили своята стойност във времето. Просто мисля, че бъдещето което очаква мен и семейството ми ще е това, за което мечтая. Дори на моменти да ми се случи да се отчая, позволявам си това чувство да ме обземе само за час, след това вдигам глава, избърсвам сълзите и си казвам "Майната му, каквото било - било. От утре всичко ще бъде наред."

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 13:07 от m@m@_n@_dv@m@

# 16
  • Мнения: X
Преди време в една тема много се спори за позитивната и негативната нагласа. Накрая имаше едно чудно мнение, че постоянната еуфория от живота била болестно състояние, на което трябва да се обърне внимание. Веднага си представих как трябва да започна прием на медикаменти, за да се озъбя достатъчно и да заприличам на масата от озъбени хора, които срещам всеки ден. Както и да, лирично отклонение.  Grinning

Вярвам в силата на мисълта. Тя определя 100% от живота ни, от това което имаме или нямаме. По-добре да опиташ и да сбъркаш, отколкото да не опитваш и да се оплакваш, че нещо няма да стане. Важи за абсолютно всичко. Всеки, който знае какво иска, може и да го постигне. Естествено, когато го прави с ума си и с реална преценка. Да, утре можеш да умреш или да загубиш близък или да фалираш или каквото и да е гадно нещо. Някои неща ги предизвикваме сами, други просто се случват свише. Въпросът е, че ако постоянно мислим за тях и се страхуваме, не можем да живеем пълноценно. Ако всеки ден се страхувам, че ще загубя близък човек, това няма да промени нещата. Да, може и да го загубя, но може да е след 1 година, може да е след 10 години, може да ме надживее. През това време имам два избора - да се страхувам и да си отровя живота или да живея пълноценно и да се радвам, че сме заедно.


# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Този филм го гледах миналата година, започнах да спазвам указанията от него и смело бих казала че работи.Разликата се вижда веднага щом свикнете да прилагате посочените в него съвети.

# 18
  • Мнения: 53
Как точно се казва филма, за да мога да го потърся по-конкретно във филмовите сайтове.
Темата много ме заинтригува и много искам да го гледам.
Ако някой може да ми даде линк -още по-добре.

# 19
  • Мнения: X
malko_mishlence , точно това се изтъква във филма.Че дори когато се страхуваме,ние по някакъв начин предизвикваме нещата да се случват.Затова трябва да се мисли положително.
Радвам се ,че и други хора са в групата на щастливо мислещите.
Един прост и лесен начин да проверите как реагират хората на положителното и отрицателното...
Поставете си за цел един ден да сте ведри и усмихнати с всички хора,с които влизате в контакт, на работа ,в магазина,на пазара...
А на следващия-точно обратното,дръжте се така ,сякаш са ви потънали гемиите...
И ще видите огледален образ срещу вас.Т.е. ,получавате реакция според нагласата ви.
Така е и с всичко останало.

Филма се казва "Тайната" -"The sekret".
Съжалявам,но отдавна го свали мъжа ми,дори не знам от кой сайт,май от Замунда,но не съм сигурна.

# 20
  • Мнения: X

Ще взема да го гледам този филм, много ме заинтригува.

# 21
  • България
  • Мнения: 3 621
Аз много искрено и силно си пожелавам да имам дете, но вече 4 години не мога да го постигна. Не съм от хората дето потъват в самосъжаление и започват да се вайкат, но си признавам, че започва да се прокрадва в мен мисълта, че може това никога да не се случи (моля, не ми излизайте с вариантите за осиновяване  Peace)
Как да погледна толкова позитивно на това, че да вземе да ми се случи? Какви да са ми мислите?  Tired
Миличка , във филма се казва , че за да получиш нещо не само трябва да го искаш , а да си представиш, да мислиш, че го имаш, да усетиш тръпката от него, един вид визуализация на събитията. Сигурна съм че ще ти се случи и ще бъдеш майка  Hug  Hug  Hug
Филмът се припокрива почти с книгата" Подсъзнанието може всичко" На Джон Кехоу

# 22
  • Мнения: 1 849
краси.мира,
Знаеш ли кое е най-голямата лъжа, ами тази която най-много се доближава до истината...
Няма да ти казвам от къде е крадната идеята за позитивното мислене, надявам се сама да се досетиш...Wink
Но бих ти отговорила с това което е казал Соломон "слънцето грее и за добрите и за злите...злия ден идва и за добрите и за злите". Не отричам, че не трябва да гледаме оптимистично, че е много важно какво мислим. Но повярвай ми това което излиза от нас е отражение на това което има в сърцата ни... А позитивното мислене трудно може да ги очисти. Няма начин да семе съвършени и безгрешни...
Как мислиш тази "терапия" може ли да те научи да обичаш враговете си, тези които са те наранили, теб, детето ти...? Защото колкото и да е щастлив човек и колкото да е добър винаги идват трудни времена, важно е как ще постъпим тогава, ще можем ли да простим или ще се направим, че няма проблем и ще скрием болката в някое чекмедже в душата си и ще сложим маската "всичко ми е наред, аз мисля позитивно"...
Нашето сърце и душа не може да го изчисти никоя психо терапия, повярвай ми пробвала съм ги повечето, имаме нужда от свръхестествена намеса.

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
този ми излиза само по име, а ми стана интересно

# 24
  • Мнения: 480
migito, в твоя случай явно филмът няма да помогне, ти гледаш другаде (ако мога така де се изразя...)  Grinning

Това, което краси.мира иска да каже е, че ако изначало мислите ти и подсъзнанието ти подхождат с оптимистична увереност и позитивност към всичко, то тогава тези негативни неща няма да ти се случват. Само дето е трудно да го постигнеш...

Редактирам за да добавя линка: http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=122230&hit=1. О'Хара, цъкай тук.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 15:08 от Весела съм

# 25
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Гледала съм филма .. впечатли ме  Peace
Не ми хареса естествено американското неистово желание да смилат и предъвкват всяка идея, до степен да може да се разбере и от пълен идиот. Прекалено опростенчески подход има този филм.

Основната идея е не да мислиш за това, което искаш да имаш, а да си представяш че го имаш. Не да се концентрираш върху това как нямаш пари и всеки ден идват неплатени сметки в пощата ти, а да визуализираш например - извлечението на банковата ти сметка с 2-3 нули повече  Mr. Green
Твърдението е да не мислим че сме против нещо - например против войната, а за - напр за мира. Накратко - привличаш в живота си това, което визуализираш.

Концепцията е доста ефективна, предполагам с упражненията посочени във филма ще има ефект дори и може би засилено отделяне на хормона на щастието, кой знае...
Едно време си четяхме книжки за НЛП, ама явно са били доста трудно смилаеми...

Гледайте филма, не е изгубено време. Теориите в него имат доста привърженици в Холивуд, може да стане новата религия на богатите, кой знае  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 167
Филма се казва The Secret - http://kolibka.com/download.php?mid=4581 субтритри http://kolibka.com/download.php?sid=4581
На тези които са заинтригувани препоръчвам:
What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole:
сд1 http://kolibka.com/download.php?mid=4358 суб  http://kolibka.com/download.php?sid=4358
сд2 http://kolibka.com/download.php?mid=4359 суб http://kolibka.com/download.php?sid=4359

Аз лично бях много впечатлена от филмите. Но за съжеление показват само една страна от универсалната истина. Напоследък мисля, че Тайната представя изцяло погрешна концепция. Подкрепям migito в това, което е казала, защото също мисля, че филми като този ни учат само как да получаваме. Не съм съгласна с концепцията, че Вселената стои и чака да си пожелаеш нещо и да го даде. Вселената стои и чака да се научим да обичаме другите като себе си. Този филм екплоатира природния закон - че еквивалентните форми се привличат. Вярно е това, което казват, но  не е вярно, че винаги работи. Да, винаги можете да се каже, че когато не работи било, защото не вярваш. Истината е, че този закон е само част от едно друго духовно познание, от което всички имаме нужда. И по - добре да търсим Истината вместо да я заместваме с теории. Лично мен обясненията във филма не ме задоволяват. За съжеление познавам положителни хора, обичащи себе си и света, на които им се случват тъжни неща.

# 27
  • Мнения: 192
краси.мира  Hug
Аз наскоро гледах филма, препоръчан ми от приятелка. Открих че без да съм го гледал винаги съм живял по начина по който се описва там. Черногледието отчаянияето, хленченето и оплакването, обвиняването на другите за собственото ти нещастие - със сигурност не е начина да постигнеш онова вътрешно равновесие и спокойствие, което те кара да изпиташ удоволствието от живота.
Естествено, нещата не са толкова опростени, не бива да се гледат буквално, а като начин на мислене.

# 28
  • Мнения: 2 478
Оптимист съм.Винаги ми се случват хубави неща.

Ще гледам филма с удоволствие.

# 29
  • Мнения: X
краси.мира, примерите за позитивни мисли, които си написала, ми звучат като мисли на...в най-добрия случай-глупак.
Сори.  bouquet
А замисляла ли си се защо ти звучат така?И какво би означавало, ако съвсем съвсем случайно ти в случая не си права? Не искам да ми отговаряш, просто помисли какво печелиш и дали не губиш нещо с подобно светоусещане
Успех и усмивки!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт