Може да е глупаво ,но за мен е много обидно

  • 4 763
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Простотията ходи по хората и ти нищо не можеш да направиш.Ако искаш все пак да се защитиш,попитай така наречения свидетел кога и какво те е видял да хвърляш.Най-добре го направи пред други съседи,например ако правите събрания на входа.Това,че е изхвърлен памперс,не означава непременно,че си ти,нали?Не се притеснявай,че те гледат накриво.Днес гледат теб,утре ще нарочат някой друг.В нашия вход има няколко подобни екземпляра,с които се разминаваме като бързи влакове,без да се поздравяваме.Щото вечно са с някакви претенции към всички наоколо,включително и към нас,да не влизам в подробности.Но хора,които не понасям и които само търсят за какво да ме обсъждат,просто ги подминавам.Който иска,нека ме мисли за невъзпитана,не ми пука.

# 16
  • Мнения: 248
Накратко обвиниха ме че на два пъти съм си изхвърлила боклука( първия път-памперс,втория път-храна) пред входа на блока ни (там има кошче за хартиени отпадъци от пощенските кутии),дори се намери "свидетел" .Не е така,но сега повечето съседи ме гледат накриво. Незнам защо се получава така,с всички съм мила,поздравявам.Може би е така защото от скоро живея в този блок (от 3г.) .... Много ми е обидно.Иска ми се да знам мога ли да пусна жалба с/у този "свидетел" за клевета или нищо не мога да направя  Cry

Как те обвиниха?
Дойдоха и ти казаха? Като те видят, всички те сочат с пръст?
Изкараха те на килимчето на събрание на входа и ти четоха конско?
Или просто те гледат на криво?
С две думи - какво точно те наранява емоционално, за да стигнеш до идеята за съд?

# 17
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Опита ли да поговориш с въпросния свидетел? Попита ли го защо лъже и защо е решил да те набеди? Изобщо може да си проведете един ху-у-у бав разговор, виждам че това нещо е важно за теб и не си някой непукист. Даже steli76 те е посъветвала разговора да стане пред свидетели, още по-добре. Разберете се като хора, с жалби не се постигат добри междусъседски отношения.

# 18
  • Мнения: 958
Да ти споделя моя опит от преди години.
Нанесохме се с родителите ми в нов апартамент, и след няколко дена, се запиши мръсният канал.
Домоуправителя много любезно уведомил баща ми, да не си хвърляме дамските превръзки в тоалетната, и че едва ли не ние и още едно две семейства, който се бяха нанесли скоро сме виновни.
Стана ми смешно, ама си замъчах.
След два- три дена се прибирам и във входа се събрали съседите на събрание. говориха какво ли не, и аз реших да се изкажа.
Казах, че няма да плащам, аз лично асансъор, докато не спрът разни хора да се качват с цигарите вътре, и че между другото не ползвам превръзки, а тампони, и никога не ги хвърлям в тоалетната, а майка ми вече е минала възрастта на превръзките.
Освен това, бях разбрала, че са идвали и преди да отпушват каналите, така че явно не бяхме ние виновни, и също така им предложих, да престанат да хвърлят торбички с боклук от прозореца, и да не си оставят старата дограма и дюшеци до кофите.
Не го приеха, но
от тогава никой не ме е обвинил за нищо.  Peace

# 19
  • Мнения: 540
Аз пък не бих игнорирала! Като го срещна, бих му задала ребром няколко въпросчета! Ако не помогне- ще го дебна колкото е нужно, но ще съжали стократно!
Peace Peace Peace

# 20
  • Мнения: 284

Как те обвиниха?
Дойдоха и ти казаха? Като те видят, всички те сочат с пръст?
Изкараха те на килимчето на събрание на входа и ти четоха конско?
Или просто те гледат на криво?
С две думи - какво точно те наранява емоционално, за да стигнеш до идеята за съд?
Първия път се връщах от магазина,а пред блока има масичка с пейки където хората се събират на раздумка.Домоуправителя беше там и пред всички отвърна на моя поздрав с думите: С теб по-късно ще се разправяме ...  На въпроса ми какво е станало,каза че по-късно ще дойде до нас.
Втория път домоуправителя срещнал мъжа ми и казал на него,че са ме видели как хвърлям храна там...
Ето това ме наранява!
А за свидетеля,знам само че живее на 1вия етаж,домоуправителя не пожела да каже кои е,но аз ще разбера!!

# 21
  • Мнения: X
Честно ,не разбирам как можете да си тровите живота с подобни глупости.
Аз лично не бих подминала подмятания от рода "С теб ще се разправям по-късно."Бих изяснила въпроса веднага на място.Такива игрички иди ми-дойди ми не са ми по вкуса.А и кой е той ,че да ми държи такъв тон?!
Пак повтарям,аз игнорирам такива простаци.Просто спирам да ги забелязвам.Всичко друго си е тровене на нерви за моя сметка...на другия едва ли му пука за мен.

# 22
  • Мнения: 196
Честно ,не разбирам как можете да си тровите живота с подобни глупости.
Аз лично не бих подминала подмятания от рода "С теб ще се разправям по-късно."Бих изяснила въпроса веднага на място.Такива игрички иди ми-дойди ми не са ми по вкуса.А и кой е той ,че да ми държи такъв тон?!
Пак повтарям,аз игнорирам такива простаци.Просто спирам да ги забелязвам.Всичко друго си е тровене на нерви за моя сметка...на другия едва ли му пука за мен.





  202uu цункай си сладкото бебче и не се ядосвай за глупости

# 23
  • Мнения: 1 289
Накратко обвиниха ме че на два пъти съм си изхвърлила боклука( първия път-памперс,втория път-храна) пред входа на блока ни (там има кошче за хартиени отпадъци от пощенските кутии),дори се намери "свидетел" .Не е така,но сега повечето съседи ме гледат накриво. Незнам защо се получава така,с всички съм мила,поздравявам.Може би е така защото от скоро живея в този блок (от 3г.) .... Много ми е обидно.Иска ми се да знам мога ли да пусна жалба с/у този "свидетел" за клевета или нищо не мога да направя  Cry

Ти да видиш аз какви съседи имам (то малко смешно ама...) - преди няколко години една от съседния вход ходила да разправя на майката на приятеля ми, че съм слезнала от джип  smile3506 Пък каква е истината - поръчала съм си дискове по интернет и вечерта ми ги доставят до пред входа мъж и жена - навярно гаджето му. Жената слиза от 'джипа' (лада Нива hahaha) и ми ги подава пред входа като аз й плащам. На всичкото отгоре и сестра ми беше пред входа.
Та въпросната клеветничка има дъщеря - също толкова противна и нагла, която пък също ходила да разправя на майка му (на милото), че не съм била за него и изобщо ме охарактеризирала без да ме познава.
А аз с тия хора нямам досег дори. Преди ги поздравявах както всеки нормален съсед, но след като ги разбрах тия неща...

Та идиоти колкото искаш. А за клевета не знам как можеш да ги осъдиш, особено като са си намерили "свидетел".

Абе простотии колкото щеш.

Не им се връзвай и игнор за такива  bouquet

# 24
  • Мнения: 641
Детето ти е много хубаво.Според мен щом не си виновна въобще не им обръщай внимание.

# 25
  • Мнения: 248
Макар да не търсиш съвет за справяне с емоционалната травма, която негодниците са ти нанесли, а питаш дали можеш да осъдиш нещастника, ще си позволя да те посъветвам:
Пази си нервите, момиче!

# 26
  • Мнения: 2 563
Домоуправителя беше там и пред всички отвърна на моя поздрав с думите: С теб по-късно ще се разправяме ...  На въпроса ми какво е станало,каза че по-късно ще дойде до нас.

Абе този да не ти е баща или учител, че ще се държи с теб като с дете и да ти говори на "ти"? Боже, пълен игнор на такъв, но като го подминаваш като малка гара, си дръж главата гордо.

Ще имаш тепърва възможности за отмъщение!  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 10 329
Всякакви луди има. Подобен случай: Преди години, като си вадих първия паспорт, ми трябваше домовата кинга за пред РПУ-то ни. Домоуправителката ми я даде, аз още същия следобед й я връщам. Звъня й, отваря ми, аз учтиво й благодаря и й връщам книгата, а тя ме подхвана с викове: "Ти тая книга как си я взела? У дома ли си влизала?" Аз -  Shocked "Ама как лельо ..., нали сутринта, бла-бла". Оная пордължава да вика "Не е вярно, откраднала си я!". Че като ме напуши един смях.  Joy

# 28
  • Мнения: 284
Много ви благодаря за милите и успокоителни думи,много ми олекна   bouquet
Знам,че не трябва да си хабя нервите с подобни глупости,но явно съм много честолюбива и затова не мога да отмина случая просто ей така.
Още веднъж благодаря ви  Hug
И ще пиша ако има развитие по въпроса Simple Smile

# 29
  • Мнения: 679
Сигурно е обидно да те набедят без вина,но не си заслужава да си тровиш нервите.Просто игнорирай "свидетеля" и подобните...Едва ли целият блок мисли така,сигурно за тези години са те опознали поне малко.
Търсещите конфликт просто не си заслужават вниманието.

 Добре казано. Много по-важно е детенцето ти, а това че някой иска да се заяжда, да си гледа работата. Вярно обидно е, но не обръщай внимание. И мен ме обвиняват за много неща, но някакси свикнах да не обръщам внимание, поне за неща, който не си заслужават. има къде къде по-важни неща в живота Peace

Общи условия

Активация на акаунт