Иде Есен, Иде Зима, декемрВийските деца стягат се за празник от сега!

  • 39 663
  • 216
  •   1
Отговори
# 15
  • у дома
  • Мнения: 708
Асе, как разбраха че Вики е за логопед? Не произнася ли добре звуковете? Кой те алармира?
И аз много се притеснявам по въпроса, но не мога да реша Катето дали говори правилно, щото ми е никакво чуването  Sick
Доколкото разбрах, Алекс1 е много доволна от резултатите при нейната Вики.

При нас се събраха 85лв - 70 за Моливковци и други, 15 за театър и други мероприятия за първия учебен срок.
И машина за вода ще се купува. Казаха, че ще се поръчва изворна високопланинска, а не минерална.  Peace Аз съм ЗА за момента. Да видим какво ще излезе от това начинание.   

Мони, може ли да качиш снимка с тоз батут плз? В къщи ли ти е монтиран? Какви са му размерите? Отдавна се чудя дали да не сложим едно такова чудо в апартаменто.  newsm78

Ели, Янче вече има стабилна идея за голямо ЛЕГО. Болшинството от нас още не са мислили май.  newsm78

Криси, ние вече веднъж правихме такъв календар. Лидия (това девойче - изгуби се нейде  newsm78) изработи дизайн, а Нелка се занимаваше с организацията и финансите както винаги по онова време.  Hug Тежка работа, но резултатна.  Peace
Аз по принцип съм ЗА - но в организирането не ме бива много.

# 16
  • Мнения: 987
Асе, да , ч кажи как разбра , че Вики е за логопед. Мартин от доста време казва вместо  ще  -  са. Например вместо да каже - ще ходим на вьн , казва - са ходим на вьн . Всеки пьт поправям , обяснявам как е правилно , но за сега няма промяна.  ooooh!

фьстьче, довечера ще го снимам и ще ти пусна снимка. Мальк е - от спортен магазин. Не се монтира. Стои изправен на стената и като решат да скачат си го свалят. Много е лек - май е с алуминиева рамка  newsm78   Диаметьрьт му е  - 97см , а височината - 20см - и да паднат няма никакьв шанс да се ударят   Laughing

# 17
  • Мнения: 951
АУУУУУУУУУУУУУУУ!Времето в София е страхотно,все едно че е за нас,прУвенциалистите,защото тук почти винаги е доста по-хладно от Пд и нося все топли дрехи,за мен и за Дани,а то е за по къс ръкав...Кофтито е,че грам не се ориентирам в София,особено като се стъмни и съм като къртица,нищо не разпознавам и карам малко на боргия  Mr. Green само свиркам и питам или на червено изскачам от колата,за да питам близстоящата кола дали се движа в правилна посока  ooooh! Пълна скръб!Така от Овча Купел вместо да стигна до нас откарах до Центъра.Не се смейте,защото никак не е смешно.Добре,че не съм отишла до Гърция! Mr. Green
Деси,съжалявам за Тедка,радвам се,че навреме сте овладяли положението!
Крис за мен си абсолютно права,но си жали нервите,има и друг начин,Милена добре го е казала.Между другото зимният ни вид е страхотен.  bouquet
ЧОЧА,ЛЮСИ? пожелавам ви много доходи.Баси,аз все още съм като мутреса,мама му.
НЕВИ,честит ви АБ.Дали ще помогне все пак?
ЯНЧЕ,браво на теб.Преди да родя Дани и аз ходех на курс по италиански,моето виждане за езика е като твоето-звучи ми много напевно и романтично.Много ти се кефя,че ти с две деца си позволяваш пътувания,учене,аз с Дани не мога да се организирам,като ли ако имам още едно...(Ай,отиваме да пием кафе в Цум-а...... Hug
О,Мони,как си?

# 18
  • Мнения: 987
Юле, кой вятьр те отвя в София. Кво правите там , до кога ще останете...Аз сьм добре - моткам се както знаеш.....Тази седмица ме е обвзела една сладкарска вьлна - вместо да готвя - сладкиши правя   Mr. Green  Вече трета вечер вечеряме сладкиш и мьж ми снощи не издьржа и ходи да купи печено пиле...хи-хи. Аз обаче преди малко пак " сготвих" - ябьлков щрудел   Mr. Green  Обаче довечера сьм на театьр и ..... Whistling

# 19
  • у дома
  • Мнения: 708
Ванил4е, преместихте ли се за постоянно вече у Софе?
В кой квартал ви е новият дом ако не е тайна?

А същото се канех да питам и Неви, че нямам спомен - Неви къде се намира новият ви дом?

Мони - Сладкишче, щруделът ми е любиммммм   Grinning, супер ми звучи това със сгъваемия домашен батут, тъкмо като като за нас.  Peace Чакам снимчица и още утре ще направим един шопинг рейд да видим какво ще открием тук.  newsm78 Някой ако има идеи къде да проверим - моля споделете.  Hug

# 20
  • Мнения: 4 195
о Монка това с бабтута е супер идея за РД-то
давай линкове, цени, снимки Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 2 493
Юле, докога си в София? Ае да пиеме кафе Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 3 662
В градината е минал логопед и е разговарял с децата. Така вчера половината група се оказахме с листчета с препоръка да ходим на логопед. На моето дете диагнозата е: Общо речево недоразвитие 3-то ниво, Полиморфна дислексия и аграматизъм , преобладаващи 2-срични думи, липсват части на речта, размени на срички в думата, буквите Т, Ж, Ч липсват и мн. др. Общо взето много е зле детето, след това, което прочетох в нета  Crazyooooh! Това последното мн. др. сташно ме подразни, както, че и записването е от сега за след Нова Година, защото часовете до тогава са заети и че е задължително да се занимава 2 пъти седмично, за по веднъж не приема деца. Аз съм сигурна, че след Нова Година детето ще говори много по-добре от сега, все пак ми е второ и не се шашкам. Освен това незнам как са го проверявали, но той с непознати не говори Naughty

Алекс, кажи какви са цените на логопеда, при който ходихте?

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 15:07 от asa

# 23
  • Мнения: 951
ЯНЧЕ,следващият път като съм за повече време ще ви звънна предварително да пием кафе.Иначе сме от сряда тук,бяхме на кардиолог в Св,Екатерина.Добрата новина е,че всичко му е наред на детето,няма нужда всяка година да ходим на кардиолог,заради х.функционалния шум,който се чу преди 2 години.
Иначе съм без телефон,защото Дани го изпусна и му падна батерията,а аз не нося зарядното,защото съм руса.  Mr. Green
Аса,мале,ти това дете как го разбираш изобщо?С тея проблеми...................Не мисля,че е толкова сериозно положението.Дано не греша!

# 24
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте, нямам време да се включа в темите които разисквате. Само ще ви покажа как и какво яде моето малко диване - http://dezygg.multiply.com/photos/album/49/49#65 /преди да се разболее/

# 25
  • у дома
  • Мнения: 708
аз май попрекалих с постингите днес, но тази диагноза ме издразни, затова пак да се изкажа...  Embarassed

Асе, има нещо гнило ако е така както го разказваш. Такава пространна диагноза за със сигурност кратко време разговор (ако изобщо е имало такъв) просто е .. нямам думи.
Логопедът е минал и си е осигурил бизнеса според мен. Изманипулирал ви е и е уплашил родителите на половината деца в градината най-безсрамно. Сега всички ще се юрнат да си водят децата 2 пъти седмично при него само от страх. 
Какви са му тарифите?

Мисли ли да заведеш Вики информативно на друг логопед - за второ мнение? Без да споменаваш тази грозна диагноза.   newsm78

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 15:09 от fastuche

# 26
  • София
  • Мнения: 938
Вече съм си в София, току-що се върнах. Казвайте каква е програмата за утре. Нелка, аз точно съм последния човек, който има право да те нарита за прощъпулника на Ясен, щото Ванеса горката никога не е имала такъв. Спомням си, че с другата кокондрела, а именно Рали, се уговоряхме 100 пъти да правим го заедно, ама така и не стигнахме до решение. Чудя се обаче дали има нещо свърхестествено в този ми ти ритуал, защото тя е като спънат кон...

Ванеса също има някакви отклонения в речта си. Например, повечето едносрични глаголи в първо лице ед.ч. ги окончава на "ъм" - вместо ям - ядъм, вместо спя - спъм, словореда й също никакъв го няма, казва "монче" вместо "момче", не изговаря "р" и куп други. Да се притесня ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 493
Мисли ли да заведеш Вики информативно на друг логопед - за второ мнение? Без да споменаваш тази грозна диагноза.   newsm78
И аз тъй мисля, че е редно, ако изобщо мислиш да се занимаеш. Според теб има ли проблем с говора?

# 28
  • Мнения: 772
ох, тъкмо ме присетихте, че нашата логопедка, при която ходихме за подозренията за заекване, ни покани да се видим отново септември, за всеки случай, а май вече е краят на октомври... Embarassed
Но мисля, Асе, че наистина е добре да го заведеш още някъде и ти да си там, преди да тръгне при този, който му е написал диагнозата, щото аргументът ти, че той не говори с непознати, ми звучи много убедително - нас даже, май бяха писала, всъщност жената искаше първо да ни види без него и твърдеше, че за първи преглед това, което ние ще кажем, е достатъчно, точно защото той едва ли ще се отпусне достатъчно с нея. Тя като че ли ни взе за първи път 40 лв (все пак бяхме с него де), нали за цени попита, за нататък не си спомням колко би следвало да е.

да, и батутът е сред вариантите ни за подарък за декември - вкъщи ми опяваха миналата седмица че някъде, май в Хиполенд, имало промоция дори, но аз така и не успях да ги погледна, ще питам...


Фъстъче, ние ще живеем близо до Ситняково, а Ванилка се подвизава в Бъкстон.

Радвам се добрите новини от кардиолога за Дани!

Та за утре? 

# 29
  • Мнения: 4 195
колкото имаше рахит детето ти, толкова и от логопед има нужда мкп
Асе, съгласна съм, че жестоко са ви изманипулирали Peace
мое мнение, но ако детето има речев проблем той е ясно видим, а това,как произнасят думите все още не е повод за притеснения Peace
Деска, а с чашато до нея си прокарва ли Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт