Децата... не, хората и рекламите, или защо харесвам канал "Jetix"

  • 5 627
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965

Русалка - от едни филмчета с Барби - "Страната на феите" и "Страната на русалките".

Иначе, аз лично, когато започне реклама (независимо от канала), сменям на друга програма.  Wink
Специално рекламите на Jetix са ми приятни, доколкото рекламират играчки и разни вкусни неща за хапване, а не прахове за пране, безумни парфюми или моторни масла...
Само дотолкова.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873

Предпочитам детето ми да гледа КАЧЕСТВЕНА анимация, обикновено на Дисни, Пиксар и др. качествени компании. Не купувам дискове с "Книга за джунглата"1,2...n...

Ами те дават филми на Дисни между другото... и Ана Монтана и музикалното училище са техни продукции. Laughing
И не са лоши от това което съм видяла. Не, че съм седнала да ги гледам де... ама предпочитам тях пред всичките уинксове, уич-и и прочее розовинки.

# 17
  • Мнения: 39
... И съгласна, и не съм съгласна по въпроса за телевизията, и за Jetix ... "Разни хора, разни идеали" е казал Лиско (знаете от коя детска книжка)
Телевизията е необходимото "зло" , вкл. както и компютърът - важно е всичко да е балансирато и преценено като начин на употреба, в случая като начин на гледане и колко и кога да се гледа. Защо за мен са "необходимото" зло - защото светът върви "напред" - конкретно за случая в технологиите, и преди всичко трябва да извлечем нужното и доброто от това, което ни се предоставя ...
Аз съм растяла в "други" времена и съм се развивала в крак с времето, мисля така и да е с децата ми ...
Колкото до Jetix - повече го харесвам от Cartoon Network (от тук гледаме само Бен 10), защото най-малкото което е, че поне рисуваните филмчета имат по-хубава визия (мисля, че по Cartoon Network имаше филмче за крава и пиле - че що за идея има в това филмче). По нашата кабелна има и Jetix Play, където се излъчват филмчета за деца до 5 год. възраст - с добра тематика и рисунки, като Малката русалка, Принцеса Сиси и др., но ние вече надскочихме тази възраст и в момента гледаме само Jetix, и по-точно филми като - Lazy Town (Мързел град) , Н2О (което заедно с Мързел град и аз го гледам), Иги Арбъгъл, Музикално училище, Хана Монтана + Звездни рейнджъри ... Кое ме дзразни понякога - неправилния превод и от там идват част от "странните" думи (ама меко казано) в устата на децата ни. По въпроса за рекламите - защо нямат звук или е много тих - ние "получаваме" сигналът на т.нар. румънско Jetix, вкл. което се излъчва и в Русия - с една дума рекламите не са преведени, както съответно и част от филмчетата (напр. като Хана Монтана, Музикално училище, за което съжалявам) и някои епизоди от други филми. Подкрепям детето си да гледа напр. Мързел град (между другото заглавието и подвеждащо) - там се говори напр. за "спортни  бонбони" - т.е. колко полезни са зеленчуците (именно те са спортни бонбони), да се тренира, да има добри отношения между децата, и винаги да се търси доброто у другите; да гледа Иги Арбъгъл - да се опозва природата, Н2О - да се уважава различното у другите, е за Звездни рейнджъри - сагата е старато познато - доброто срещу злото, но с една дума - във всичко има добро и лошо, важно е да се извлече доброто, хубавото ...

... Във връзка със споменатите филмчета - както казах сега сме големи фенове на Lazy Town - някой знае ли от къде могат да се купят аксеоари от филмчето, или да се поръчат (но наистина да можем да ги получим чрез куриер или поща) ...

Благодаря на всички за вниманието !  Flutter

# 18
  • Мнения: 8 229
Нямам си и идея какъв е този канал Jetix. Рекламите и мен ме дразнят с това усилване на звука. Интересно ми е обаче, като си спрете кабелната, какво гледате? Филми вкъщи например се гледат рядко и затова и вече не тегля от торентите. Така или иначе стоят в компютъра по 1-2 години докато се сетя да ги гледам случайно. Ама без Discovery, National Geographic и др. подобни, вкъщи не можем. Телевизорът обикновено е пуснат на някой от тях и евентуално EuroSport, ако дават нещо, което ме интересува.

# 19
  • Мнения: 46 518
ston, онлайн през Интернет Simple Smile с тв аут си ги пускаме на телевизора  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 292
Нямаме го този канал. Сина ми за съжаление гледа Cartoon Network. Аз самата тв. почти не гледам и рекламите няма как да ме дразнят точно поради тази причина.

# 21
  • Мнения: 2 448
На абсолютно всички канали рекламната пауза е с по силен звук по обясними причини - да прикове вниманието ти към рекламирания продукт, дори и да си откъснал погледа от ТВ-то за момента.  Mr. Green

Моето дете рядко гледа ТВ, предпочитам да му пускам филмчета от торентите озвучени на БГ, вместо каквото и на какъвто език пускат по телевизията, но ако случайно пожелае да гледа никога не е предпочитал Jetix пред отвратителния според мен cartoon network. Направо полудявам от него.  Close

# 22
Мисля, че м/у cartoon network и Jetix второто е по-малкото зло, което не го прави бевредно. Свела съм до минимум гледането на тези програми. Не мисля, че зациклянето пред движещи се картинки е най-доброто за синът ми. Единственото с което съм съгласна на 100 % да се гледа е игралният филм Н2О по Jetix, защото доброто възтържествува без нито едно реализирано убииство ! А за рекламите... не съм се замисляла... Важното е да се избегне максимално заседяването пред ТВ.

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Бих гледала специално предаване за реклами-защото са ми интересни. Хубава реклама мога да гледам отново, и отново...Но не да ми прекъсват филма и да ми гръмват ушите.
 Малката не гледа ТВ изобщо.
 С баткото заедно следим H2O. На рекламите на Джетикс хич не обръщам внимание.Оценявам факта,че не ми се натрапват.Сега ще ме накарате да ги загледам Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
И този канал е боза като всички други "детски" канали. Рекламите са предимно за боклучави храни и всякакви играчки, които май са повече скъпи, отколкото хубави. А филмчетата и те са тъпи, поне доколкото съм мяркала. А този филм Н2О е по-скоро за тийнове, а не за 10-годишни.

# 25
  • Мнения: 8 999
Рекламите, каквито и да са, са страшна досада и гадост! Ненавиждам всякакви реклами - шумни, тихи, за боклучави храни или пък за суперполезен продукт, те са безкрайно неинтелигентен начин за приковаване на вниманието. По който и да е канал, като започнат рекламите, резвам звука на телевизора и започвам да си върша някаква работа. А и вкъщи телевизорът не работи "за фон", пускаме го само, когато някой иска да гледа нещо конкретно.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206

Предпочитам детето ми да гледа КАЧЕСТВЕНА анимация, обикновено на Дисни, Пиксар и др. качествени компании. Не купувам дискове с "Книга за джунглата"1,2...n...

Ами те дават филми на Дисни между другото... и Ана Монтана и музикалното училище са техни продукции. Laughing
И не са лоши от това което съм видяла. Не, че съм седнала да ги гледам де... ама предпочитам тях пред всичките уинксове, уич-и и прочее розовинки.

Ми не знам какво дават, защото нямам кабелна Simple Smile А Уинкс, понита и розовинки и аз не хaресвам и избягвам да гледа. Е, не мога да съм крайна и изобщо да не ги вижда, но предпочитам качествената анимация. Все пак у децата трябва да се изгради естетическо чувство  Wink

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 19:21 от Vache

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, добре - аз съм лоша мама - или, може би, лош човек. За мен тв-то е необходимост. Не толкова само по себе си - в смисъл, не че държа особено на конкретни предавания или филми - а именно като фон. Близо 9 месеца прекарах сама в къщи. А после - още над година с малко бебе. Ами, да ви кажа, разговорите с него не са  от най-... как да се изразя, интелектуални. Тв-то ми създава усещане за присъствие в къщи... като бях малка нямаше цял ден тв - имаше радио. Никога не съм харесвала тишината. Но мразя и шумното нахлуване на рекламите - това е като да съм поканила някого на гости, но когато пристигне, неканен непознат да тури крак на вратата и да нахлуе в дома ми...

# 28
  • Мнения: 8 999
Току що обърнах внимание на рекламите по Джетикс /хлапетата зяпат в момента в хола/ - е, звукът гърми като в дискотека. Като свършат рекламите, направо настъпва космическа тишина /нищо, че продължава филмчето/. Загледах се и в самите реклами, посредствена масовка. С една дума - пълна отврат.
Виж, колкото до програмата на Джетикс - предпочитам да гледат този канал. Има много приятни филмчета.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, добре - аз съм лоша мама - или, може би, лош човек. За мен тв-то е необходимост. Не толкова само по себе си - в смисъл, не че държа особено на конкретни предавания или филми - а именно като фон. Близо 9 месеца прекарах сама в къщи. А после - още над година с малко бебе. Ами, да ви кажа, разговорите с него не са  от най-... как да се изразя, интелектуални. Тв-то ми създава усещане за присъствие в къщи... като бях малка нямаше цял ден тв - имаше радио. Никога не съм харесвала тишината. Но мразя и шумното нахлуване на рекламите - това е като да съм поканила някого на гости, но когато пристигне, неканен непознат да тури крак на вратата и да нахлуе в дома ми...

Ама мисля, че обсъждаме не телевизията по принцип, а конкретен канал или предавания  Wink Друг е въпросът колко е качествена. Аз също гледам телевизия, но не намирам подходящи предавания за дъщеря ми, изключая научно-популярните канали.

Общи условия

Активация на акаунт