Кой има колело?

  • 1 077
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
Докато бяхме в Англия (Оксфорд) имах колело със седалка отзад и возех сина си в нея непрекъснато откакто стана на годинка - много е удобно! Препоръчвам! Малко е гадно ако вали дъжд (даже доста на моменти), но и това не ни е спирало. Сега толкова ми липсва това колоездене! Тук в Дубай няма условия за такива неща, нито колела, нито дори пеша - навсякъде с кола, това е положението.
За колелото - и на мене ми се струва, че ремаркенцето е по-подходящо за места, където има отделни велосипедни алеи. Пък в Оксфорд къде има, къде няма, така че предпочетох столче. Все ми се струва, че ако си по обикновена улица, това ремарке някоя кола може да го бутне, без да разбера дори...
Тези Столчета, дето се слагат отпред са по-малки, така че на две годишно дете може да му умалее скоро; освен това май донякъде пречи да въртиш педалите, особено ако колелото е по-малко. Задължително трябва каска за детето и по възможност за майката (тоест и за нея, но аз нямах  Mr. Green). Най-обикновените вършат чудесна работа, но има и по-скъпи модели, които лягат малко назад, ако детето заспи примерно.
В България съм чувала, че по едно време имало столчета в ТСМ, добри и на прилична цена, в по-големите им магазини. Но само по няколко бройки, щото не се търсели много (според една продавачка). Това лято в София и аз искам да се сдобия с такова, задължително.

# 16
  • Мнения: 391
Ние използваме седалката с каска и сме много доволни. Тука платихме около $90, ако си спомням правилно.

Ремаркето и на мене ми харесва, но винаги малко страшничко ми изглеждаше. Сигурно защото детето е сравнително далече зад теб и би ме притеснявало като пресичаме улиците.

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
И на мен ремаркето ми изглежда страшно въпреки твърденията на местни майки, че било по-безопасно от седалка  newsm78
И аз имам колело, но честно да ви кажа ме е страх да се пусна с него и беба в седалка. Трябва да е по някоя алея за колела, а тук такива няма. Кара се на пътя редом с колите  Rolling Eyes
Ще помисля още, ще погледна цените и на пролет ще реша.
Шемет мерси за инфото за седалките. Аз си мислех, че ако седалката е отпред ще съм по-спокойна, но пък това с размера и трудното маневриране не съм го знаела  Thinking

# 18
  • Мнения: 1 909
Ние имаме седалка, която се слага отзад и е много суперско. Проблема дойде от това, че младежа не иска да слага каската - много захитря нещо с възрастта Sad. Сега явно и аз трябва да си купя каска, за да дам пример.

Общи условия

Активация на акаунт