Машина за хляб - 12 част

  • 53 514
  • 814
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 724
Хм, определено няма значение дали е иноксова - и определено няма да отида до Хасково за машина...
Далече съм от мисълта за една машинка да биеш толкова път.
Просто можеш да попиташ в магазина дали могат да ти я доставят Peace.

# 91
  • Мнения: 221


ani maan, тестото не трябва да лепи. Още докато меси можеш да го провериш с пръстче и да добавиш малко брашно. Аз имам навика винаги да поглеждам в процеса на замесване какво става, защото ползвам различни брашна и добавки и става различно и редовно ми се налага да добавям брашно. Внимавай да не стане прекалено твърдо, защото ако се наложи да добавиш пък течност, става по-трудно.
[/quote]

Благодаря,беше важно да разбера че не трябва да лепи.Ще добавям брашно.  chef

# 92
  • Мнения: 113
Здравейте момичета!
И аз реших да си купя машина за хляб. Постарах се доколкото мога да прочета по темата, но има много изписано и честно казано се обърках много. До ден-два ще си купя машинката и дилемата ми е между Аляска - 1кг. и ЕТА - 1.3 кг. Моля Ви за вашето компетентно мнение. Коя прави по-хубав хляб и изобщо коя е по-добра? ЕТА ме изкушава с това, че е за по-голям обем. Разликата в цената е 35 лв., т.е не е толкова голяма, така, че този факт може да се пренебрегне. Въпросът е коя е по-добра? Много ще съм Ви благодарна ако ми дадете съвет.

# 93
  • Мнения: 221
Може ли някой да ми преведе програмите щото машината ми е от англия и програмите са ми на английски.Ще напиша само тези които не разбирам и номера на програмата.3.Whole wheat,1 Basik,2.French,12.Bake.Мерси предварително.

# 94
  • Мнения: X
ani_maan , заповядай!

Whole wheat-хляб с трици
Basik-основна
French-френски хляб
Bake-печене

# 95
  • Мнения: 9 776
Здравейте момичета!
И аз реших да си купя машина за хляб. Постарах се доколкото мога да прочета по темата, но има много изписано и честно казано се обърках много. До ден-два ще си купя машинката и дилемата ми е между Аляска - 1кг. и ЕТА - 1.3 кг. Моля Ви за вашето компетентно мнение. Коя прави по-хубав хляб и изобщо коя е по-добра? ЕТА ме изкушава с това, че е за по-голям обем. Разликата в цената е 35 лв., т.е не е толкова голяма, така, че този факт може да се пренебрегне. Въпросът е коя е по-добра? Много ще съм Ви благодарна ако ми дадете съвет.
Аз съм ЗА Аляската, защото такава имам Laughing. Доволна съм. Не мога да кажа за ЕТА-та. Който има нея, сигурно ще си я похвали също. Най-вероятно работата е "на кантар".

# 96
  • Мнения: 2 724
Полин е права ,аз съм доволна от ЕТА ,но не мога да сравнявам с Аляска, не съм имала такава.
Мога да сравня с една и с две бъркалки/ старата ми беше с една /.
Натоварването с две бъркалки се разпределя и си мисля че по -дълго ще издържи Thinking...
Определено с по- голям обем е за предпочитане . Peace
А за по- хубав хляб -мисля, че всички хлебопекарни правят хубав хляб ,стига рецептата да е добра.

# 97
  • Мнения: 215
Здравейте. Ползвала съм Бифинет, а сега съм с Мулинекс 2000. И от двете съм доволна. Всички са на един принцип, имат почти еднакви функции и по мое мнение не си заслужава да се дават много пари. По добрия вариант е да е с две бъркалки.
Успешни покупки на всички  Hug

# 98
  • Мнения: 113
Благодаря на всички за бързите отговори! Имам още 1 ден за размисъл и май ще предпочета по-големият обем, че сме 5 човека. Иначе и двете хлебопекарни ми звучат добре. Искам да ви попитам и още нещо, винаги ли се налага предварително подгряване (специално в инструкциите на ЕТА го има, когато температурата в помещението е под 25 градуса? Автоматично ли машината си го прави или аз трябва да го направя? Само това не ми стана съвсем ясно.
Предварително Ви благодаря!
  bouquet

# 99
  • Мнения: 2 724
Roddy,няма да нагласяш нищо, машината си" знае работата " Grinning.

# 100
  • Мнения: 113
Благодаря Aleks   bouquet ! Още утре отивам да си я купя. Ще споделя първите си впечатления.

# 101
  • София
  • Мнения: 17 597
Да, ама в Сф. не мога да я издиря. Може ли някой да сподели северински впечатления, моля? Че Люлин ми е на другия край на града и... ами, не е мн. разумно да пътувам до там само за да ги видя Северините, ако не са добри?

# 102
  • Мнения: 5 873
Много съм доволна от моята Северин. Heart EyesЕто такава е :

http://store.bonapeti.tv/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=828


# 103
  • Мнения: 184
От седмица имаме същия модел северин, доволни сме. Още сме така омагьосани от белия хляб, че не помисляме да опитваме други рецепти. Ще съм благодарна, обаче, ако дадете идеи за някакво оборотно кескче, или нещо друго, което да утолява ежедневната ни нужда от сладко. Grinning

# 104
  • Мнения: 5 873
От седмица имаме същия модел северин, доволни сме. Още сме така омагьосани от белия хляб, че не помисляме да опитваме други рецепти.

Оф,и ние така. LaughingДомашните не искат нищо друго,освен бял хляб....... Crazy
За 1 месец-половин чувал брашно. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт