Кръводаряване и цикъл

  • 24 801
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
Това за противозачатъчните сигурно е заради по- вискокия риск от образуване на тромбове.

# 16
  • Мнения: 2 013
По принцип се намериха и други близки, които предложиха помощ. Но не ми се ще да им ангажирам съботата и сутринта ще опитам лично. Ако се окаже, че ми е нисък хемоглобина, ще звънна за помощ.
Иначе на всички останали критерии отговарям, напълно здрава съм, не съм боледувала от нещо по-сериозно от вирусна инфекция. И противозачатъчни не пия.

Купих си четири милки. Малко извинение да се освиня Wink

Много благодаря на всички за информацията.  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 294
Не можеш да дариш  кръв ако си в цикъл и ако не е минала година от последното ти раждане.

# 18
  • Мнения: 378
Не, не можеш да дадеш кръв когато си в цикъл. А и в повечето случаи не можеш да си премълчиш, тъй като по време на цикъла ти  хемоглобина пада, а лекарите ти го мерят преди да ти вземат. Освен това, ако цикъла ти е по-обилен има опасност да поставиш организма си в доста сложно състояние, губейки около литър кръв (тъй като  в центъра ти взимат 500 мл (абе 450, ама ... капва по малко повечко .., ако нямаш проблеми..).
Лабрадор, Лабрадор, всъщност причината да се включа в темата си ти, разсмя се с това изказване, извинявай, но е типично за, хм, една категория български мъже.... Виж, кръвта, която на нас, жените, ни тече всеки месец от онова деликатно място е част от кръвта, която тече във вените ни. Дали изтича от вената, от носа или от някъде другаде, в това число и от "там" е все една и съща кръв, част от 4 литра, които има всеки един човек(в т.ч. и жените)...Нямаме допълнителен запас от кръв на "онова" място, която да се пази специално за месечния ни цикъл.  Grinning

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
200лв на банка струва кръвта на циганите отпред. Sick #Cussing out Поне толкова платих аз като ми трябваха 8 банки за операция на баба ми Grinning

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не, не можеш да дадеш кръв когато си в цикъл. А и в повечето случаи не можеш да си премълчиш, тъй като по време на цикъла ти  хемоглобина пада, а лекарите ти го мерят преди да ти вземат. Освен това, ако цикъла ти е по-обилен има опасност да поставиш организма си в доста сложно състояние, губейки около литър кръв (тъй като  в центъра ти взимат 500 мл (абе 450, ама ... капва по малко повечко .., ако нямаш проблеми..).
Лабрадор, Лабрадор, всъщност причината да се включа в темата си ти, разсмя се с това изказване, извинявай, но е типично за, хм, една категория български мъже.... Виж, кръвта, която на нас, жените, ни тече всеки месец от онова деликатно място е част от кръвта, която тече във вените ни. Дали изтича от вената, от носа или от някъде другаде, в това число и от "там" е все една и съща кръв, част от 4 литра, които има всеки един човек(в т.ч. и жените)...Нямаме допълнителен запас от кръв на "онова" място, която да се пази специално за месечния ни цикъл.  Grinning

вземам си бележка, нямах представа че пада хемоглобина ....

# 21
  • Мнения: 4 120
Аз съм кръводарявала в цикъл- тогава хемоглобинът пада , но те ти го изследват преди да вземат кръв и ако е в допустимите норми няма проблем. То може и да не си в цикъл- ако ти е нисък хемоглобина в момента, както на мен ми се е случвало , когато се опитвах да не ям месо- пак няма да ти вземат кръв.

# 22
  • Мнения: 13
...Много често, да не кажа повечето от тези, които стоят отвън са там като на щат и се случва да дават кръв всеки ден, а понякога и по два пъти на ден. Кръвта им не става за употреба и просто ще си дадеш парите напразно.
Не вярвай на всичко, което ти казват!
Няма как да даваш кръв всеки ден, всяка седмица и т.н. - очевидно никога не си давала кръв, но се изказваш "компетентно" Sick

# 23
  • Мнения: 7 716
Когато си в цикъл не е желателно да даваш кръв, заради собственото ти здраве.
Циганите отвън не даряват всеки ден кръв, защото това е забранено. Проверяват ги, всеки има право да дари кръв веднъж на три месеца. Дарената в момента кръв не се дава директно на болния, а първо се изследва и изчаква за прозоречен период. След това се дава за други болни, а ти само взимаш бележка, че някой е дарил за твоята близка.

Моят съвет е да се обърнеш към лекуващия лекар, обикновено има санитари, които дават кръв срещу заплащане, но цената е  по-ниска от тази на циганите. Peace
 И още нещо - с циганите се пазари, смъкват значително първоначално обявената цена.

# 24
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дано Divana се включи да каже дали е добре, ако тя е дала кръв.

# 25
  • Мнения: 2 013
Здравейте,

не дадох кръв в крайна сметка, един приятел го направи вместо мен, много съм му благодарна. Сутринта се събудих с начална фаза на грип и адски отпаднала. И още съм. Мъжът ми беше категоричен, че ще купи от циганите, но аз няма да давам кръв. С думите, че "един болен в семейството стига". Може би е прав в конкретната ситуация.

Иначе циганите искат 250 лева на банка. Сигурно с пазарене може да се смъкне цената.
Наистина не могат да дават по-често от 2-3 месеца, проверяват ги. Първото нещо, което ти искат там е личната карта.

Благодаря на всички, които писаха по темата.
Помолете се с мен и утре всичко да мине ОК с операцията. 

# 26
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Помолете се с мен и утре всичко да мине ОК с операцията. 

 Praynig
Пожелавам на майка ти успешна операция и леко и скорошно възстановяване

# 27
  • Мнения: 4 651
Успех, стискам палци.

# 28
  • Мнения: 4 965
Въпросът е, че се избягва вземане на кръв при ниско кръвно, а на повечето жени в първите дни на цикъла им е ниско.
Аз не мога да съм кръводарител, за съжаление, защото съм карала хепатит Б, но знам това от вземането на кръв - с ниско кръвно съм /нормалното ми е 60:90 и стига до 50:80/ и правя големи изпъления, когато си правя изследвания или пълна кръвна картина /направо ме е срам от лаборантките - припадам, прибелвам очи и т.н., а те мислят, че е от страх/.
Успах с операцията на майка ти. Стискам палци всичко да мине добре.

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Успех с операцията на майка ти утре.

Общи условия

Активация на акаунт