Тунквана вафла

  • 11 512
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 405
къде е небесната красТавица?  Преди три години си пишехме в същата тема и ни течаха лигите  Laughing много сладко  Grinning

# 61
  • Мнения: 2 448
Хех, темата се превърна в носталгично припомняне на любимите ни соц. сладки.  Laughing Моите фаворити бяха суха паста Анжела , едни такива със станиол, 17 стотинки струваха голяма скъпотия на фона на Наслади 12 ст. и Траяни 11 стотинки.  Laughing Явно доста съм ги моряла щом още им помня цената.  Joy

# 62
  • Мнения: 17 410
Да, бе, спомени от детството станала темата- дояде ми се вафла Камчия.
Янтре, то не беше ли вафла Боровец това?
А локумените фафли Нина много ги обичам.

# 63
  • Мнения: 17 546
А на мен любимият ми десерт Триадица.

# 64
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Старите обикновени вафли бяха с пълнеж с тахан и какао. Преди две години открих такива произведени от "Победа" - Бургас

# 65
  • София
  • Мнения: 1 783
... Сега, ако някой пусне тема и за десертчетата "Чайка"...

Чайките не ги харесвах с този белия пълнеж вътре. Остъргвах си само шоколадовото тунквано  Laughing.
Пудра захар ли имаше какво вътре в този пълнеж, но ми беше прекалено сладък... Не. Предпочитах байкалчетата пред тях.  Laughing

"Чайките" според мен,  бяха опит за направата на марципан - сладкиш от настъргани бадеми тункван в шоколад.

# 66
  • Мнения: 1 065
С тези вафли и мен изкушихте Wink
По това време, след доста  мрънкане  пратих  Милото  да ми купува ,,тунквана вафла'' Laughing
Да видим какво ще ми донесе ,че аз съм с претенции  Embarassed, а той пък е един сръдлив...

# 67
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717

"Чайките" според мен,  бяха опит за направата на марципан - сладкиш от настъргани бадеми тункван в шоколад.

Точно "Чайките" си бяха с таханов пълнеж. Чела съм го в съдържанието. От край време имам тази слабост да чета съдържанието на храните.

# 68
  • Мнения: 17 546
Че къде чете за съдържанието на Чайките, като те бяха просто десертче, увито във фолио? А пълнежа беше бял... Rolling Eyes

# 69
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Ух, грешка. Мислех, че си говорите за обикновените вафли "чайка".

# 70
  • София
  • Мнения: 23 124
Благодаря ви, че след толкова години най-накрая разбрах що е то тунквана! Колкото и народ да съм питала, никой не е успявал да ми отговори... Мистерията е разбулена  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 352
А газираната вода й се викаше сода - в едни големи дебелостенни шишета с лостче отгоре метално и чучур. Купуваха ми само когато се разболея обаче, а боледувах веднъж на три години. Как да не смучеш ледени шушулки.

 Cry Cry Cry
Дожаля ми. Аз пък и до ден днешен не я обичам содата. Пия я само, когато имам киселини.
Пък аз като бях в първи клас в лавката, когато спираха тока, леличката ни продаваше филийки, намазани с мед и масло Heart Eyes. Това бяха най-хубавите филийки с мед и масло в живота ми!

# 72
  • Мнения: 25 808

Имало е червена лимонада!? Rolling Eyes


Пикла!  Имаше, разбира се! Crossing Arms
Аз помня "Карамел-Му", любими ми бяха.  Tired

ПП Забравете за "Насладите", фабриката не съществува вече - на нейно място ще има МОЛ.  Sick

# 73
  • София
  • Мнения: 18 679
Мдааа, темата ми взе непредвиден обрат, но като сме тръгнали да си споделяме:
- вътрешното на републиките - едно такова дъвчащо ставаше, страааашно Crazy
- фин млечен шоколад - нема марка, щото така си се казваше - фин млечен шоколад hahaha
- олимпиадки - помните ли ги, разкошни бяха - две бисквитки, слепени с някакъв убийствен крем
- и още едни бисквити, разнообразни, в метална кутия, луксозна...Ралица ли бяха Rolling Eyes Малко съм ги опитвала, бяха доста скъпи май.

Истината е, че всичко това са обикновени, дори недотам вкусни неща, но са ни на сърцето по две причини :
-нямаше други
- бяхме деца Heart Eyes

Абе сега започвам да се сещам, че май верно имаше такава тема...Възможно ли е да съм писала в тема за тунквана вафла и после да пусна същата тема Shocked Shocked
Изкуквам ли Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 335
... Истината е, че всичко това са обикновени, дори недотам вкусни неща, но са ни на сърцето по две причини :
-нямаше други
- бяхме деца ...

Истината е, че бяха необикновени и много вкусни неща. Сега ги няма, а имаме деца, които въобще не се прехласват по днешните.

Хлапето ми никога не яде шоколада на кухите шоколадови мечета и яйца. Но пък обикновени вафли обича, би ял и едновремешните морени и всички изредени горе неща.


А за тункването. Не ви ли е правило впечатление, че всички тунквани вафли са покрити с шоколад още преди да се замислите какво е точното значение на думичката.

Общи условия

Активация на акаунт