Поредната тема за проблем с гърнето

  • 2 955
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Това е често срещано при деца, които са "учени" на гърне.

Аз бих върнала памперса, до деня, в който детето самО каже, че иска да ползва тоалетна, но ... ти си знаеш  Peace


Моето дете знае за какво служи и тоалетната, и гърнето. Казва си, когато му се ака със сигнал "ака " и специфична физиономия /винаги ми е тъпо да пиша по такива теми, звучи леко малоумно/ , застава сам на гърнето, но не ми дава да го събуя. Свършва работата в облечено състояние, с памперс са дупето, но седнал на гърнето. При такава ситуация какво да правя, да се опитвам ли
да го събувам или да го оставя сам да реши, че иска?

# 16
  • Мнения: 2 448

Бре, година и 4 месеца, раничко е, но щом ти дава сигнал какво ти пречи поне за акането да го сложиш на гърне. Все пак ти не го насилваш, сам те подсеща. Не виждам смисъл при положение, че ти казва да не се възползваш.

# 17
  • Мнения: 5 940
Какво е рано...., едно познато момиченце откакто навърши девет месеца не е с памперс. И хич не изглежда да е травмирано.
Но мисля, че Иво по-скоро го прави от това да показва някакви номера, да се прави на интересен, отколкото, заради това, че усеща необходимостта от махане на памперс.

# 18
  • Мнения: 9 814
Какво е рано...., едно познато момиченце откакто навърши девет месеца не е с памперс. И хич не изглежда да е травмирано.
Но мисля, че Иво по-скоро го прави от това да показва някакви номера, да се прави на интересен, отколкото, заради това, че усеща необходимостта от махане на памперс.

Детето ми също е от тези, които не са акали в гащите от 7-месечна възраст и въобще не е травмирана и не забелязвам в нея необратими психологически последствия, но това е друг въпрос.
На около 2 годишна възраст и при нея имаше един такъв период на регрес. Започна да се напишква през нощта. Памерсът не съм си и помисляла да го връщам.

# 19
  • Мнения: 2 448
Едва ли на 9 месеца не е с памперс, щото само се е научило да казва.  Laughing
Супер амбициозни майки да ги отучват рано рано. И аз има една такава позната, децата ни са родени заедно и от 3 месечна я изпишкваше на гърне с цел да свикне.  Laughing На година и половина понеже тогава беше лято я остави без памперс и колко пъти се е нааквала в количката, ама мераци.  Laughing
Моя на 2 години естествено пожела и свикна бързо. Ходеше с памперс гащи от 1 г 9 мес до 2 , че са по лесни за сваляне. За акането по бързо свикна, защото си имаше режим, сутрин го слагах на гърнето, свършваше работата и цял ден спокойствие.

# 20
  • Мнения: 46 518
valerie, не знам, аз не бих правила нищо.
За 9-месечното, след 2-3 г. нищо чудно майка му ще пусне тема тук, детето ми започна да се изпуска.
Ефектът от ученето излиза по-късно, не веднага.

# 21
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Аз бих върнала памперса, до деня, в който детето самО каже, че иска да ползва тоалетна, но ... ти си знаеш  Peace
ooooh! Sick #Crazy

# 22
  • Мнения: 46 518
А какво е твоето предложение? Да седи в изпражнения?
Изборът е неин, нека не се месим в него Wink

# 23
  • Мнения: 502
     И аз с първото ми дете много бързах с махането на памперса. Но детето не беше готово. Майка ми ме посъветва да изчакам,да върна памперса,какъв смисъл има да опикава диваните и матраците само? И беше права. След няколко месеца дъщеря ми започна да се буди нощем и да ми казва,че и се пишка. И махнахме памперсите от раз,никакви проблеми не е имало след това. Просто децата са различни,на всяко му трябва различно време,за да осъзнае своите нужди. Не трябва да се насилват за това,един ден просто ще ви изненадат приятно и ще бъдете възнаградени за търпението си.

# 24
  • Мнения: 244
аз съм слагала моя хубостник няколко пъти на гърне (след сън се е изпишквал вътре) обаче никаква връзка с това че трябва да каже ако и пишо или че точно това се прави там по-готино е да се тътри по пода...значи не е готов и не бързам та ако ще да го махна на 3 години не се притеснявам важно е детето ми да се чувства добре Peace

# 25
  • Мнения: 1 367
А какво е твоето предложение? Да седи в изпражнения?
Изборът е неин, нека не се месим в него Wink
Много съм далеч от мисълта да го оставям да седи в изпражнения. Laughing Наистина ми помогнахте да направя избора си и той е да не връщам памперса.Днес на два пъти ми каза,че му се пишка и това ми дава надежда,че периодът ще премине и скоро пак ще е със сухи гащички.Е,и двата пъти се поизпусна в гащите,но все пак ми каза.И от това съм доволна. Благодаря ви още веднъж!  bouquet

# 26
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Наистина ми помогнахте да направя избора си и той е да не връщам памперса.Днес на два пъти ми каза,че му се пишка и това ми дава надежда,че периодът ще премине и скоро пак ще е със сухи гащички.Е,и двата пъти се поизпусна в гащите,но все пак ми каза.И от това съм доволна.  bouquet

 smile3501

Никол , не мога да разбера, как би върнала памперс на дете, което вече се е научило да него ползва, а има просто временно *връщане назад* или друг временен проблем! И в никакъв случай не става въпрос за такова *омазване*! И, естествено, че майката сама ще си реши какво да прави, но просто иска и нашето мниние, за а прецени по-лесно. Аз не й се меся в работата, аз споделям мнение.

# 27
  • Мнения: 46 518
Никол , не мога да разбера, как би върнала памперс на дете, което вече се е научило да него ползва ...

За мен това не е дете, което е готово да се раздели с памперса:

... Днес на два пъти ми каза,че му се пишка и ... двата пъти се поизпусна в гащите ...

Но, майката взима решението.

steli76, успех  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 367
И аз също като Гневна мисля,че е временно връщане назад.Консултирах се и с други мои приятелки с малко по-големи деца,вече без памперси.При тях също го е имало.За да събера повече мнения от по-опитни майки от мен,пуснах и тази тема.Продължавам с гащичките,зареждам се с търпение и се надявам този период скоро да премине.
Никол,благодаря за пожеланията!   bouquet До голяма степен си права,че синът ми все още не е готов да се раздели с памперсите ИЗЦЯЛО.Все още пишка много по време на сън,почти всяка сутрин е мокър /смених всички марки и подходящи размери памперси на пазара,явно просто количеството урина идва в повече и затова изпускат/.Затова още неопределено време ще ползваме памперси при сън и разходка /не ми се иска да го разголвам да прави нещо навън/.Но ако пак се върнем на положението отпреди няколко дни да стои с гащички вкъщи без да се мокри,ще бъда много доволна.

# 29
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Какво значи не е готово да се раздели? Вече се е разделил и си е казвал.  Възрастни хора могат да се напикават от страх. Значи ли това, че не са готови да се разделят с памперса?


Аз по-скоро бих се замислила за някаква причина, за да почне детето да се напишква отново след като всичко си е било наред.  Не е задължително да е страх. Но децата не са толкова емоционално зрели като възрастните, а има и по-чувствителни деца, така че някаква емоция, преживяване могат да отключат напишкването. Включително и болест, настинка, които чисто физиологически да съкрати времето между усещането и изпускането. И без това децата не могат да се стискат толкова колкото възрастните, а болестта само може да влоши нещата. Ти казваш, че детето ти е настинало. Нищо чудно, това да е причината.



Общи условия

Активация на акаунт