Банда готини плетачки, майсторят дрехи и играчки - 25

  • 52 743
  • 495
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 172
Приятелки, ето ме и мен на линия!
Миналата неделя обещах снимки, а чак сега сколасвам да ги кача. Ей, това да се ходи на работа,да се гледа дете и да се плете едновременно,не било лесна работа Simple Smile

Показвам в завършен вид двете блузи,които преди показвах почти готови
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175687&pid=8680803

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175687&pid=8680985

Тази седмица не съм плела нищо,но снощи се намерих без работа и започнах ей така, едно пуловерче за Ивка от остатъци.На пръв поглед несъвместими цветове се оказаха на практика "неочаквано добра комбинация", сега трябва да изкарам и два ръкава,които обаче ще са дюс розови поради изчерпване на остатъците и ето ти дрешка без грешка!

# 151
  • Мнения: 394
Арт мама, благодаря ти много  bouquet.  Аз намерих обяснение на бримките в уроците по плетене в сайта, ама късно, кой да се сети да ти погледне там doh.  Така обаче, като си го прочета на български ми е доста по-добре. Само да допълня, бримките трябва да са кратни на 14 + 2, може и да се плетат по 4 реда от един цвят и да станат широки райета и, че  края става на вълнички.

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 04:50 от Melaniya

# 152
  • Мнения: 129
Арт мама, благодаря ти много  bouquet.  Аз намерих обяснение на бримките в уроците по плетене в сайта, ама късно, кой да се сети да ти погледне там doh.  Така обаче, като си го прочета на български ми е доста по-добре. Само да допълня, бримките трябва да са кратни на 14 + 2, може и да се плетат по 4 реда от един цвят и да станат широки райета и, че  края става на вълнички.
Melaniya, би ли дала линк към тези уроци по плетене, нещо не ги съзирам  newsm78

# 153
  • Мнения: 3 550
Кабзи, браво! Ще ни отсрамиш на базара. Аз съм още само с добри намерения.
Баф, 5-те игли за 1,50 лв. ммного ме заинтригуваха. Къде е това магазинче? Сигурна съм, че съм виждала ав Пикаса-та цели албуми с плетива за домашни любимци. Пробвай да пътърсиш на pets.
Амели, честити нови блузки. Личи си, че са ти отнели много време. Аз усилено мисля върху твоята рецепта за успешен бизнес.
Анелия, честита туника! И аз имах намерение да лета нещо подобно, но без ръкави.
Фифи, заровех се дълбоко в предишния сай, към който беше дала линк и излязоха удивителни неща. Ето едно от тях за почитателите на ирландското плетиво (с леко намигване към тули,  която отдавна не съм мяркала тук).Това ми показва към какво трябва да се стремя. Дано ми стигне един живот.
http://www.flickr.com/photos/27775408@N07/

# 154
  • Мнения: 3 812
Стейси, бих казала, че това не са плетени неща, а .... newsm78пластмасови- изляти...то подбрани цветове, то перфектно плетиво! Shocked
Апропо, разполагам със схемичката на това http://www.flickr.com/photos/27775408@N07/2856298541/sizes/o/ вдясно- сивичкото Wink
Като разгледах назад в старниците се вижда, че плетивата ги публикуват в списания. Професионална работа!
...а и помагачите си ги бива http://www.flickr.com/photos/27775408@N07/2797504558/  Laughing

Ето една група за ирландски плетива:
http://www.flickr.com/groups/834419@N21/pool/
еееех....

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 13:25 от Мимиту с кирилизация

# 155
  • Мнения: 3 550
Да, да. Мисля, че каката е майсторка. Сигурно нещата `и са авторски и видях, че ги публикуват. Юнакът също си го бива. Абе, то и руският ботуш е известен. Явно заниманието е доста доходно, нямам друго обяснение.
Мими, ти каква схемичка имаш. И аз съм срещала някаква, водеха я без прекъсване на нишката, но като се замисля, все пак вътрешностите на тези квадратчета се правеха отделно. Твоята каква е?

# 156
  • Мнения: 3 812
Същата- без прекъсване с отделни кръгчета. Много харесвам модела...
Стана ми интересно как изглежда в различни цветове. Много свежо.

# 157
  • Мнения: 440
 Amelly , много са красиви блузите, харесах повече сребърната - стои ти страхотно!  bouquet
По тези плетива с ирландските мотиви само мога да въздишам и завиждам на този, който има такава красота...
Влязох в темата по друг повод обаче - познайте кой е моделът на месец Октомври в конкурса на Коутс? Whistling Червената рокля на Летящата Peace Поздравления и пожелания да спечели конкурса!  bouquet

# 158
  • Мнения: 11

Баф, 5-те игли за 1,50 лв. ммного ме заинтригуваха. Къде е това магазинче?


Става въпрос за магазин втора употреба в гр.Горна Оряховица.Аз бих могла да проверя дали има още и да ти изпратя ако желаеш.Кой номер те интересува?

# 159
  • Мнения: 394

Melaniya, би ли дала линк към тези уроци по плетене, нещо не ги съзирам  newsm78

http://www.knittingonthenet.com/learn.htm - По скоро се влиза от "помощ при плетене".

# 160
  • Мнения: 129

Melaniya, би ли дала линк към тези уроци по плетене, нещо не ги съзирам  newsm78

http://www.knittingonthenet.com/learn.htm - По скоро се влиза от "помощ при плетене".
ooooh! е само там не се сетих да проверя  Rolling Eyes
мерси   bouquet

# 161
  • Мнения: 3 550
Баф, благодаря! Първо ще потърся в София, да не те ангажирам с тая разправия.
Честито на Летящата за октомври!
Вени, а кой е моделът за септември?

# 162
  • Мнения: 440
И аз не можах да разбера кой е за септември, никъде в сайта не го намерих обявен, но този го има в новините newsm78

# 163
  • Мнения: 1 523
Амели,поздравления за новите ти блузи!  bouquet
Аз добавям още едно коте за базара ни в Русе.

# 164
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
Дидк@страхотно коте!
Честито на Летящата!(тя отдавна не се е разписвала тук ,сигурна съм,че ще се появи със страхотни плетива пак,тя има златни ръце,ааах ,как искам да ми е поне сестра) Hug
Steisi,моделите,които си показала са толкова красиви,че ако имам нещо такова от страх да не го изцапам или да не го повредя сигурно няма да го облека-невероятни са,дано имаш нужното търпение да си оплетеш и ти !
сега за мен-за кафявата пола ,която си плетях не ми стигна преждата и не можах да намеря същата-от яд я разплетох и сега плета жилетка на малката ,едновременно плета и една шапка от меланжирана прежда-дано да успея да завърша поне едно от двете  и да ви ги покажа(като гледам по колко готови работи показвате за една тема,а аз едва мога да се отчета поне с една Embarassed,но малката откакто почна на ясла почти през седмица е болна и не ми е до плетки,въпреки,че много ми се плете)
Спорно плетене на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт