Адаптирано мляко за злоядо дете?

  • 5 235
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
А не сте ли и правили изследвания?И водила ли си я на специалист или само педи я гледа?

# 16
  • Мнения: 171
Да не би пък дупката на бибата да е малка и бебо да се изморява,но въпреки всичко е добре да се посъветваш с друг доктор за второ мнение.

# 17
  • Мнения: 702
Напълно те разбирам,дъщеря ми Ивайла беше същата работа,ядеше по много малко мляко,а по едно време съвсем го токаза,беше горе долу на вашата възраст,и бях принудена да я захраня по рано,на 4м вече ядеше и каша и зел.пюре и ги хапваше с удоволствие,само АМ не искаше,а си надаваше добре,на 6м категорично спря да пие АМ,хапваше по малко кис.мляко,и си е абсолютно здраво дете нищо не и е имало,мисля,че и при вас е така,просто има и такива бебета които не искат АМ или ядат по много малко,като порасне и започне да хапва и други неща исля,че ще се оправи просто трябва търпение!

# 18
  • Мнения: 236
А защо сте пили Фризопеп и AL 110?Не мисля че ще те успокоя с това но и с моето дете бяхме на същото положение когато беше на 3м.Дали няма колики и за това да не иска да яде? Не сменяй толкова млека.Мисля че няма да стане по-добре.А как ака? Какви са изпражненията на цвят и консистенция? Редовно ли ака? При нас зверските колики бяха предизвикани от една бактерия,която ни докара по-късно и едномесечно разстройство.То за това и детето не изкало да яде ама кой да се сети да му пусне посявка.Бяхме стигнали до 60мл Фризопеп на 3м и то главно вечер ядеше докато е сънен.То тия млека ги предписват маи както им падне.Отслабна а и като го хвана разстройство работата съвсем се оплеска.Оказа се че със захранването тази бактерия се подтиска и има вероятност да изчезне.Ама аз май се отплеснах малко.Дай още подробности за твоето бебче.

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
консултирай се и друг педиатър, мнението на вашия "........... ще се храните и ще се мъчите ..........." не ми се вижда много професионално
ние бяхме на НАН, а сега на ХИП и си пие различно макс. 260, но е почти на 1г.

# 20
  • Мнения: 591
Фризопеп ни казаха да вземем, защото можело да има алергия към протеина на кравето мляко. След това гастроентеролог ни каза, че нямаме алергия. Ал 110 трябваше да ядем, защото бяхме с ротавируси, а то е диетично и т.н., но това беше преди 2 месеца почти. Скоро и пуснахме и изследвания на фекалите, за да сме сигурни, че всичко е наред и всичко си е ок. Може би просто ще сме си така. И аз съм била така и се надявам като попорасне да се оправят нещата. От колики не сме се изчистили напълно, но когато бяха силните колики си ядеше. Посъветваха ни да дадаве по малко кис. мляко, за да си дояжда, а и ако и него не иска ще започнем да се храним с пюренца както при вас, mama galka23. И така. Сега така ще пробваме.

# 21
  • Мнения: 171
Пиши после как се справете и УСПЕХ Hug

# 22
  • Мнения: 182
И все пак му пусни една стерилна урина за всеки случай!

# 23
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Моя беше същия сумати адаптирани млека вземах никое не хареса.Накрая ми писна и минах на кисело мляко - нямаше никакъв проблем-хареса му.само че млякото трябва да е 2%масленост. Naughty

# 24
  • Мнения: 224
Мойта дъщеря, до около 5 месечна си ядеше по 70 мл на хранене, но никога не съм се притеснявала, защото се развиваше нормално, що годе -  в долната граница на килограми и в горната на сантиметри. Сега да я видиш как си омита яденето  Simple Smile Променят се децата. Може би й е писнало само мляко да яде, макар че е рано за други специалитети. Не се притеснявай. Щом наддава детенцето, значи е добре.

# 25
  • Мнения: 591
Да кажа до къде я докарахме...
Кисело мляко не иска...хапна малко и това си беше. Пробвах няколко пъти, но цъ...а и излязаха някакви пъпчици по лицето (а тъкмо се беше изчистили) и така или иначе няма да и го давам. На едното хранене успяхме да изпием 100 гр. Милумил  newsm44, а след баня използвах момента, че спеше и ядеше и успях да дам 130 гр. Супер! И май така ще си я караме. КОга колкото изяде, важното еда яде. Ако трябва по честичко по малко и така. Започвам да си мисля, че обаче много и влияе това, че още май не се е изчистила от колики, а и май зъбки ще имаме (поне по дъвкането на ръцете и аз като я почешам така ми се струва) и ако е така нищо чудно да не и е до ядене. И така...ще видим утре как ще сме...утре пак ще пиша. Благодаря на всички  Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
А на колко часа ядете?
И каква е била причината да отхвърлиш всички тези млека които сте пробвали?
Педиатъра ви правил ли е изследвания във връзка с тези оплаквания ?

# 27
  • Мнения: 48
и ние сме като вас. допреди 2-3 седмици ядеше от 60 до 90 грама и не иска повече. бях се изплашила доста като гледах на кутията колко трябва да яде.като се допитвах до педиатърката първото което ме питаше е как се чувства детето.дали е жизнено дали се усмихва и как се чувства.ака ли редовно. ако е така да не я насилвам тя си знае колко и се яде. първия месец наддаде 1 килограм втория пак около толкова, сега е по малко но пак е  в границите. от скоро ядем по около 120 гр а вечер понякога изяжда 140гр. та си мисля, че е от коликите защото при нас май отминаха и започна да хапва по повече/ за успокоение на мама/. дано наддадем нормално следващия месец.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 337
здравей мила,

Пробвай Нутрилон,ако не иска и Лактаната...Нутрилона по мои наблюдения Ана го харесва с пъти пове4е от Нана..може и при вас да се полу4и  Hug Ще прояде къде ще иде ...

# 29
  • Мнения: 591
Да се похваля, че ядем Лактана ( поне за сега) Изяждаме по 100 гр. и явно си се наяжда, защото си имаме ако по 2 пъти на ден Simple Smile Вечер даже изяжда по повечко...пу пу...да не я урочасам Wink
Благодаря на всички  Hug

Скоро пак ще пиша и ще давам отчет Wink

Общи условия

Активация на акаунт