Нелеене на куршум / мебаене / неуручасване / неомагьосване

  • 7 363
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Нещастната любов е просто задължителна. Mr. Green Почти няма случаи, в които да не мине номера с нея. На второ място са болестите в семейството - по родители, деца и т.н.

# 16
  • Мнения: 405
Моята прабаба Бог да я прости можеше да лее куршум.
И на мен ми е ляла веднъж като дете, имам бегъл спомен. Помня също, че не трябваше на никого да разказвам.
На непознати не е ляла, пък какво остава за пари. Naughty Тя не даваше да разказваме за това и "можене". Това било дар от Бога, казваше и не бива да се злоупотребява с него. 
Разказвала ми е, че нейната прабаба я е научила и че тази дарба се била предавала през две поколения.
Е, аз я нямам, макар да съм второто поколение.
Сега не ме нападайте, моля. Исках само да споделя. Stop
Според мен ако някой наистина има някакви специални способности едва ли ще парадира с тях и ще касира парички. Peace Тия при които си плащаш ми напомнят по скоро за мургавелките по пазарите: "Како дай да ти гледам ма! Само за 50 стотинки!" (Сега вече може и за повече да е станало Laughing)



# 17
  • Мнения: 43
Имам такива познати - вярват в тия неща, ВСЕ тях ги урочасват! #Crazy ooooh! ooooh!

Ето това споделих в другата тема,за леенето-почнеш ли да вярваш и да ходиш,все нещо става /както в споменатият случай урочасване/ и се завърта един омагьосан кръг,все си урочасван и все си имаш нужда от баячка. Crazy
Една позната постоянно си водеше детето при баячка,почне ли да мрънка детето /много разглезено и винаги мрънкаво/ тя тичаше при баячка.Баят му и то спира...до следващият каприз и тя пак при баячката.То се беше научило,че като иде при баячката ще се успокои и наистина се успокояваше,но...докато не се разсърди за нещо и майка му вика,че си знае детето,постоянно е урочасвано,понеже го виждат хора. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Нещастната любов е просто задължителна. Mr. Green Почти няма случаи, в които да не мине номера с нея. На второ място са болестите в семейството - по родители, деца и т.н.

Да,сеща се човек,че преди години имал нещастна любов,след време старата му баба починала,някой роднина се порязал и...хоп,врачката била права,давай да разваляме магията.

# 18
  • Мнения: 43
Сега не ме нападайте, моля. Исках само да споделя. Stop

Лично аз никой не искам да нападам,а всичко което споделям е с добра умисъл,да проумее който иска,че не е безобидно всичко това.
Че има шарлатани-да,но има и такива,които мислят че това е дар от Бог,но всъщност не е така,чела съм и съм гледала предавания по темата и разбрах,че тези хора са управлявани от зли сили и хората допрели до техните услуги не им върви в живота.Аз познавам такива и понеже наистина не им върви съм склонна да повярвам.
Ако човек е с чиста душа и прави добро,добро му се връща,ако нещо го притесни,една молитва много би помогнала,а не баячка и магия.

# 19
  • Мнения: 991
Със сигурност още не знаем всичко за света и науката има още какво да открива. Това, че не можем да си обясним нещо научно понастоящем не означава, че то не съществува или не действа. Имам предвид неща от типа на "урочасване". Аз никога не съм ходила при баячка, никога не са ми ляли куршум и тем подобни. Преполагам, ако човек се сблъска със сериозен проблем, който традиционната медицина, психология и т.н. не могат да разрешат, почва да търси някакви алтернативи...

Иначе по повод въпроса в анкетата - може някой път в името на експеримента да отида при баячка без да съм стресната, урочасана или нещо подобно и да видим какво ще се случи.

# 20
  • Мнения: 19
Държа първо да отбележа, че аз лично съм ходила при каквито се сетите врачки - при такива, които гледат на кафе, карти, марти, али бали, ръка, крак и тем подобни, отказват от цигари, развалят магии и прочие - трудно ми е да кажа че съм им вярвала  Laughing, дори съм доста скептично настроена. Виждала съм и една дето в стаята имаше пирамида от картон, провесена от тавана и под нея пъха клиентите си с разместени чакри - абе шантава работа. Та казано с две думи - не им вярвам аз.
От друга страна между изброените неща - леене на куршум, баене, урочасване и омагьосване има огромна разлика. Аз лично от всичко това, най-искрено вярвам в баенето и веднага ще обясня защо. Имам по-малък брат, който като малък много често, да не кажа постоянно правеше астматични пристъпи, е когато не помогнеше и урбазона, моята прабаба му "прибайваше" и ако щете ми вярвайте от пристъпа нямаше и помен само след секунди. Това въпросно баене го е правела и по други поводи и ви уверявам, че действа безпогрешно. Дори  искрено съжалявам, че сега не си спомням думите които ме учеше, за да го правя и аз сега, когато някой близък има нужда. Сигурно доста хора ще се посмеят на това, че вярвам в тези неща, но по страшното е че е пълно с всякакви самозвани гледачки, врачки и баячки, които печелят от мъката на хората, защото както се казва - чукай на дърво да не ти идва до главата, че в отчаянието си човек какво ли не прави.

# 21
  • Мнения: 3 695
Съмнявам се на някой да са върнали парите.  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 587
Не бих отишъл на такова мероприятие, нито пък познавам хора, които биха го направили.
....или поне не съм била дотолкова отчаяна за да го направя.Според мен това е за много отчаяни,които търсят някой който да им обещае че всичко ще се оправи( след процедурата) или хора на които им е ужасно скучно и се чудят къде да изхарчат малко парички за разнообразие.

# 23
  • Мнения: 9 814
Не казах гов предишната тема- казаха ми че, имам страх от кучета, а аз ги обожавам.

# 24
  • Мнения: 748
да, случвало ми се е.
но няма да разкажа защото смятам, че тази тема е спам.

# 25
  • Мнения: 11 004
Ходила съм да ми леят куршум, даже 2 пъти, но пари не са ми искали. Жената каза, че не е редно да иска заплащане и да й даваме пари на ръка за умението й. Каза ако искаме да оставим на масата пари или почерпка, но в никакъв случай не ни задължава да го правим. Без обявена тарифа може да се мине и гратис, но като знаеш, че все нещичко се очаква от теб, как да не оставиш някой лев или кутия бонбони. Wink

# 26
  • Мнения: 1 428
Съмнявам се на някой да са върнали парите.  Laughing
Peace

# 27
  • Мнения: 438
Бях бременна в осмия месец, когато се подхлъзнах в банята и паднах - резултатът беше доста сериозно порязване на ръката ( от една плочка).Веднага след като станах много ме хвана яд на самата мен, защото причината да се подхлъзна беше , че си бръснех краката Embarassed и заради тази екстра изложих на риск живота на бебето.
Но определено не се уплаших.Обадих се на мъжа ми и той като видя кръвта си изкара акъла, защото в първия момент не разбра от къде е кръвта(притесни се за бебето).С триста зора го накарах да си лее куршум на следващия ден, но той не обича тези процедури и прати майка си.И решиха да вземат и моя дреха, че и на мен да ми леели куршум( макар да им обяснявах, че не съм се уплашила).
Свекито като се върна каза, че на мъжа ми доста трудно се "излял" куршума - все се пръскал (демек много се уплашил), но при мен още от първия път станал.И тогава жената казала на свекървата, че не съм се уплашила.
Жената не е върнала парите, но и не  е искала пари.Човек ако реши да остави - ще го направи. Е, има и едни алчни "баячки" и врачки.... но моите наблюдения са, че такива нямат дарба. 

# 28
  • Мнения: 1 900
Не вярвам! Не ходя! Не мисля за такива неща! Не ме интересуват! Учудвам се на млади хора прибягващи до такива неща! Сигурно имат някакъв проблем, предрасъдак или причина да ги потърсят. Не обвинявам! Не разбирам!

# 29
  • Мнения: 512
Не вярвам! Не ходя! Не мисля за такива неща! Не ме интересуват! Учудвам се на млади хора прибягващи до такива неща! Сигурно имат някакъв проблем, предрасъдак или причина да ги потърсят. Не обвинявам! Не разбирам!


 Peace

Общи условия

Активация на акаунт