Със есенна премена,нашите цветя ,тръпнат и очакват ,зимата сега ! ~34~

  • 45 171
  • 584
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 265
Ето снимки на моето бебе пеперомия.От едно листенце, което ми даде Петя на първата габровска среща.Значи от около 5 месеца.
http://media.snimka.bg/1453/009160673.jpg
http://media.snimka.bg/1453/009160671.jpg

# 511
  • Мнения: 133
Къде мога да погледна за отглеждането на китайската роза и да задавам въпроси?

# 512
  • Мнения: X
Къде мога да погледна за отглеждането на китайската роза и да задавам въпроси?

бебешор, тук има инфо за китайската роза http://cvetq.info/news.php?extend.134.3  Peace
Тук също http://margaritta.dir.bg/2006/okt/01hibiscus.htm.

# 513
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Здравейте и от мен. Много са ви красиви цветята на всички.
К@ми саксийката със салфетната техника много ми хареса и реших и аз да се пробвам.
Габровки помагайте. Къде мога да си намеря глинени небоядисани саксии. В "Галя" има страхотни, но не са ми по джоба.  Sad

# 514
  • Мнения: 265
 ko10c , преди няколко години съм виждала в Етъра.Има грънчарска работилничка.Не си спомням точно цени,но може и да се договориш за отстъпка с майстора Wink
 Петя,къде изчезна пак  bouquetКак ти се струва бебето пеперомия?

# 515
  • Мнения: 14 000
Добре че джиджи биджи пусна снимка на пахирата та да разбера че туй цвете подарък от мъжа ми преди три години и за което му казали че се нарича дърво на парите е пахира ...Търсих го в книгите, които имам, но не го намерих. При мен също са оплетени стъблата, но едното изсъхна почти веднага и сега стои оплетено само за красота. Тази година единия от върховете не се чувстваше добре , срязах го сега се е разклонил на три от пъпките на листата. Доста е високо около 60-70 см и е непретенциозно цвете, важното е да позабравяш за него и да не му досаждаш с много поливане. Ще направя снимка и ще ви постна.

Освен това и на мен много ми хареса коледничето, напишете каква е тайната на успеха за отрупване с толкова много цветове ...

# 516
  • Мнения: 226
Хриска, Ками, благодаря ви. Ками, хризантемата е в саксия в къщи.
_re_ge , коледничето го гледам на южна тераса. Поливам го когато и другите цветя. Лятото -всеки ден .От есента като позасъхне. Иска много светлина и според мен не на пряко слънце. В началото на октомври до средата започват да се образуват пъпки и по това време вече цъфти. Пролетта започват усилено да се образуват нови разклонения. Това го захванах преди 3,4 години от две, три листенца.
 Теди беше показала пахира, но нейната е голяма. Можеш в нейното албумче да я видиш. Някъде имаше линк. Моите и петте върха са рязани. Ще чакам да видя и твоята .
Албена пеперомийката ти е тръгнала. Супер. Петя даде и на мен, но не успях да я хвана. По-късно си взех от приятелка листенце, което изгни до дръжка с дължина не повече от 1 см.. Пусна коренчета с листенце Насадих я , като едва успях да покрия с пръст-толкова е къса. Сега новопоникналите листенца се показват отгоре, но са съвсем малки.

# 517
  • Мнения: 1 089
коледничето го гледам на южна тераса. Поливам го когато и другите цветя. Лятото -всеки ден .От есента като позасъхне. Иска много светлина и според мен не на пряко слънце. В началото на октомври до средата започват да се образуват пъпки и по това време вече цъфти. Пролетта започват усилено да се образуват нови разклонения. Това го захванах преди 3,4 години от две, три листенца.
 
Предполагам, че на терасата става достатъчно хладно, защото при майка има едно колениче, но на топло вътре си седи като хербаризирано - нито расте, нито цъфти. Сега съм го преместила при цикламите и се надявам да започне да се развива.

# 518
  • Мнения: 22
Blue Jay, няма за какво да се извиняваш.  bouquet Нали сме тук, за да си помагаме. Аз ти писах, че е пеперомия, защото имам абсолютно същата. Когато я купувах, в саксийката имаше етикет с името, а и аз допълнително съм проверявала. При тебе как върви, лесно ли я гледаш?
Eclat, и в моята саксия имаше етикет, на който пишеше foliera. Търсих, търсих, така и не намерих цвете с такова име. Иначе не е трудна за гледане, но много бавно расте  Sad. Имам я от лятото, пуснала е само по едно листенце на разклонение оттогава. При теб как е?
Успя ли да си намериш подходящ съд за фитониите? Вчера в един МОЛ попаднах на интересен магазин със странното име Stoker или Stokers (не запомних точно), там имаше много красиви стъклени съдове - такива, каквито търсиш. Защо не провериш и в IKEA? Там също можеш нещо да си харесаш.
Здравей, Furby, много ме заинтригува с това авокадо. Нали ще пуснеш после снимки, като поникне?
Козунак, много красиви цветя имаш   bouquet!
Джиджи биджи, разкошно е цъфналото коледниче! Напълни ми очите!
К@ми, дано да цъфне твоята орхидея! Толкова развълнувана изглеждаш   bouquet! Аз имам два фаленопсиса. Като ги купувах, продавачът ми каза да отрежа стеблата след като прецъфтят и след 6 месеца да чакам пак да цъфне. Но те отдавна минаха, а цветята не искат и не искат да цъфнат. Но аз и не съм се интересувала много подробно за отглеждането на орхидеи  Embarassed.

Имам питане към тези от вас, които отглеждат каладиум. След като заспи трябва ли да продължа да го поливам по малко или да спра съвсем чак до пролетта? Прочетох много противоречиви мнения в нета по въпроса, затова реших да питам по - опитните.


# 519
  • Мнения: 1 176
Blue Jay,  моята пеперомия е съвсем отскоро и никак не е пораснала. Cry
Стъклен съд още не съм купила, все не ми остава време да поразгледам на спокойствие. За IKEA и аз се сетих, че съм гледала там. Всъщност, ако трябва да съм честна, напоследък нещо не ми се занимава с цветя, ей такава съм си на моменти. Embarassed Дано цветенцата ми не се сърдят, че им обръщам по-малко внимание. Сега съм на вълна чистене и коледна украса. Луда работа.



Имам питане към тези от вас, които отглеждат каладиум. След като заспи трябва ли да продължа да го поливам по малко или да спра съвсем чак до пролетта? Прочетох много противоречиви мнения в нета по въпроса, затова реших да питам по - опитните.


Имам два каладиума, които бяха много красиви. Аз съвсем спрях да ги поливам, но въпреки всичко, от време на време прокарваше по някое листенце. Сега си пазя саксиите, но не съм много наясно какво да ги правя. И аз се обърках от това, което четох. Дано някой по-опитен ни посъветва.
Blue Jay, ти от кои магазини предпочиташ да купуваш цветя?

# 520
  • Мнения: 226
коледничето го гледам на южна тераса. Поливам го когато и другите цветя. Лятото -всеки ден .От есента като позасъхне. Иска много светлина и според мен не на пряко слънце. В началото на октомври до средата започват да се образуват пъпки и по това време вече цъфти. Пролетта започват усилено да се образуват нови разклонения. Това го захванах преди 3,4 години от две, три листенца.
 
Предполагам, че на терасата става достатъчно хладно, защото при майка има едно колениче, но на топло вътре си седи като хербаризирано - нито расте, нито цъфти. Сега съм го преместила при цикламите и се надявам да започне да се развива.

Ленито, ами не е май много хладно. Лятото е като пещ. Терасата е остъклена. Отворени са и двата прозореца. Сега вратата към стаята е отоврена и е все едно на стайна температура, защото климатика затопля през деня до към 20 гр. Вечер е около 16 . Това цвете не обича да го местят. Даже ми казаха едно народно име "не ме пипай". От как е насадено не е мърдано от мястото си. Може би тая пролет ще го преместа в по- голяма саксия.

# 521
  • Мнения: 43
К@ми, дано да цъфне твоята орхидея! Толкова развълнувана изглеждаш   bouquet!

Много ти благодаря за пожеланието,наистина съм прекалено развълнувана.Сутринта прочетох какво си написала и пак отидох да я погледна,и какво да видя...на стъблото,което е прецъфтяло преди да я купя,има пъпчици /стъблото е отрязано и има 2 разклонения/,мисля че от там ще излязат цветове,така ли е?И сега още повече си мисля,че и другото е цветонос.Много съм щастлива,с много голямо желание чакам да цъфне.

Джиджи,кажи ми повече за хризантемата ти,от тези ли е,които ги продават насадени в саксии?Аз имам кошница и искам да си сложа в нея цъфтящи,но нямам /освен коледната звезда/,мислила съм за хризантеми,но мислех,че ще им е топло вътре.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 12:21 от К@ми

# 522
  • Мнения: 1 089
Джиджи Биджи,
ясно, при нас такива температури няма - поддържаме, да кажем, около 22-23 градуса, а при тези температури няма как да направи пъпки коледния кактус. Мисля, че ключът е в по-ниските нощни температури.  Лятото не е толкова съществено да е хладно.
http://zadoma.rozali.com/cvetia/p6442.html

# 523
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Ето ме пак  Mr. Green ! Нямам време да пиша  ooooh! даже разгадах някой цветя, за които се писа по-рано в темата, но няма време за писане.
Албена пиперомията се развива много добре   bouquet листенцата са тъмно лилави, браво. Моето бебе изсъхна  Sad .Ако искам да си прихвана някоя от листенца на теб ще давам  Wink. Преди време аз от листенце си бях хванала от сребриста капарета.
 джиджи биджи бенджитата за тебе само кинкли и наоми имат надежда. Кинкли много лесно пусна коренчета, наомите е под буркан и дава признаци на живот. Но шареният елдорадо не става и под буркан, окапаха му листата. Реших като стане март тогава да пробвам пак, защото малко е капризен. Тези които са за теб ще ги посадя в малки саксии и като дойдеш ще ти ги дам   bouquet .
Албена  а твоят шареният както ти бях казала има едно коренче голямо колкото клончето, ще изчакам още малко и го посаждам. И да те  питам за каменното цвете за пореден път  Mr. Green вече грудката е колкото малко бобче и от листото изкарват листенца. Какво да правя  newsm78 .

Blue Jay покажи си пиперомията и ще я разгадаем.

В неделя ходихме до Практикер и си взех една коледна звезда за 4.99 . Рових 15 мин. докато намеря нещо по свястно. Много лошо ги гледат цветята там  Sad в сектора за цветя бях, да ти се доплаче  ooooh! Харесах си една пиперомия, която нямах беше в ужасно състояние  Cry поне да ги намалят да ги разпродадат.

ko10c в града съм виждала в цветарският магазин зад най-горната църква, в блок дунав и в магазин за домашни потреби на пазара към края до магазина за сортови семена. Това е което ми хрумва за сега.

Габровки ще правим среща тази седмица  Mr. Green .

# 524
  • Мнения: 265
Петя,давай листенца ще ти завъдя пеперомия  Grinning.Глоксинията вече я сади.Готова е.За срещата съм ЗА.Да се уточним за време и място.

Общи условия

Активация на акаунт