"Издивяването" на 3 годишните

  • 6 015
  • 123
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 830
Хайде и ние в клуба  Hug

Освен че от началото на септември тръгнахме на градина имаме и бебе и както казва нашия педиатър каката преживява "синдрома на детронираната царица", така че положението е още по-сложно.

Имам чувството че вече плясканиците по дупето са ежедневие, макар че има и спокойни дни от време на време. Писъци, крясъци, тръшканици по земята, влачене, рев  Crazy С една дума: ЦИРК  Crazy

Просто не се стърпях да не се включа Mr. Green.
Ето това все едно аз съм го писала.

Радвам се, че една мама е споделила, че нейното дете е излязло от този период, защото като прочетох останалите мнения и се уплаших.
Дано скоро при всички ни дойде този период Praynig.

# 31
  • Мнения: 1 783
Кризите край нямат - след тази на 2 г. следва, тази на 2г и 1 месец  Mr. Green
Всяка промяна май води до нещо подобно. Моят подход е следният - разумни, предварително одобрени избори; твърдост в решенията ми; никога да не показвам, че съм ядосана; не наказание ей така, а нещо което е логично последствие от действията. Действа, но иска последователност.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 996
Спокойно, не си сама! Моята също в момента е в такава фаза. Ето, ще ти опиша как ни се развива вечерта до момента. Връщам се от работа, освобождаваме лелята и се започва врънкане за детско филмче ( лелята не й дава да гледа ТВ). Пускам аз някакъв филм, тя казва "Писни ми друго", пускам аз друг филм, тя пак казва "Нееее, искам другоооо", Аз й казвам "Ето ти дисковете ( а те са около 150 с детски филми), избери си филм и ми дай да ти го пусна"! На което тя казва, "Нееееееееее, ти избери, можеш". Този спор продължава почти 45 минути като постепенно минава в истерия. реве със крокодилски сълзи! Аз излязох от стаята тя върви след мен, реве и нарежда! А аз вървя от стая в стая и затварям вратите след себе си. Накрая се успокои от нещото, носи ми един диск, хили ми се като пача и ми казва "Ето този искам, пусни ми го, мамо". Пийнах два  Деанксита и продължаваме. Сега е разхвърляла едни топчета по земята и ги рита със всичка сила. Няколко пъти я предупреждавам, а тя само ми се хили и казва, "нееееее, не искам"..... SickОбикновено тези светли периоди продължават по 2-3 седмици, досега сме минали 6-7....

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 20:58 от Rima

# 33
  • Мнения: 698
Ето сега ще ви кажа нещо страшно -  Laughing на 7 години, в първи клас, пак се случва същото. Наистина вярвам, че е от промяната в живота й. Дъщеря ми тръгна на училище и след обяд, когато я взимам, откривам, че е превъзбудена и нервна. Мрънка за глупости. Само че тя е голямо дете, заведох я в една сладкарница и си обяснихме цялата работа. Казах й, че знам как се чувства, но я посъветвах да не си правим живота лош излишно. Оттогава, започне ли, само й казвам да си спомни какво сме си говорили. И тя престава. Все пак първи клас, ходила е малко повече от месец, шок е за нея, знам. Тя беше много разбрано дете на 3, дори тогава би ме разбрала, с по-прости думички, естествено. Ако мислиш, че има смисъл, поговорете. И непременно отделяй известно време само за нейните желания след градината. След това известно време, кажи й, че е дошло друго време, в което е редно да се изпълнят определени неща - миене, вечеря, лягане и т.н. Накратко - сключете договор. С моята дъщеря на 3 години това се получаваше.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 316
Ние задължително правим голяяяяяяяяяма разходка ( с много тичане и игри с други деца ) след градината, пазаруваме и чак тогава се прибираме. Не знам дали това е причината, но в къщи тя вече е спокойна и се заиграва самичка.
Аз лично също прилагам метода на убеждаването или отвличане на вниманието. Много повече са случаите, в които действа отколкото тези, в които не се получава. Наблюдавах една моя много близка позната колко спокойно и с равен тон говори на детето си при всякакви ситуации и реших да опитам и за. Опитвам се да си държа "искрите и огъня", който бушува в мен заключени и повярвайте ми момичета, наистина се получава. Естествено не винаги и веднага, но постепенно с времето нещата се успокояват. Мисля, че си заслужва да се опита. Simple Smile

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 036

Моята щерка е на 3г.2м, не ходи на градина. От няколко месеца се опитва да се налага със всякакви средства.Може би наистина иска да осъзнае собствената си значимост. Ако съм рязка и категорична, започва едно тръшкане или реване... ooooh! Иска да става на нейната на всяка цена Whistling Ако заобиколя проблема или й отклоня вниманието с нещо друго, нещата се уреждат лесно... Но на моменти ми се изчерпва търпението да я манипулирам Tired и става една...

# 36
  • София
  • Мнения: 3 787
И при на е така Tired
В градината е послушен,яде,спи,играе спокойно.
Като го взема и се започва-искам играчка,искам подарък,искам сок,шоколад и не знам какво си.Тръшка се,плаче по улиците Outta Joint
Водя го на площадката до блока,там влиза в конфликти с другите деца,не може да играе с тях,ужас просто.
Вечер в къщи се глези,няма угодия.
Но и аз си мисля,че е възрастов период-осъзнават се и тестват до къде могат да ни манипулират Mr. Green

Синът ми е на 3 г. и 5 месеца и ходи на градина за втора година.

# 37
  • Мнения: 2 722
Период е, преживява се, не се излиза от него, трансформира се в "кризата на 4 годишните"
Като преживее детронирането, идва ред на нови номера. Уморително е, но се оцелява /имам предвид психичното здраве на родителите/
Говоря от опит  Wink

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 316
Мама Галя, благодаря за успокоителните думи. Laughing Имах предположение, че нещата стоят така както ги описваш, но тайничко се надявах да не е така. Уви "надежда всяка тука оставете" Laughing

# 39
  • Мнения: 600
Ами на градината казват, че спи и мнооого слуша, но после е ужас!

Според мен в детската градина, понеже е длъжна да спазва правилата й се "насабира" и иска някъде да разпусне след това. Обикновено така правят деца, които имат нужда от цялото внимание на хората, които са им родители. Опитай да й обръщаш повече внимание след като я вземеш - играй с нея, правете нещана заедно - приготвяне на вечеря, примерно или простиране на дрехи или каквото ти хрумне. Успех!

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Наслаждавай се на момента Mr. GreenКато беше на 3г. си мислех, че е зле.Но сега осъзнавам какво добро дете е било.Откакто стана на 4 е нещо страшно........Записали сме го на училище по цял ден....както преди бях против, сега съм с две ръце за.Нищо не помага като възпитателно средство и наказание.

# 41
  • Мнения: 215
Е, поне не сме сами  Simple Smile
Весела Коледа на всички!

# 42
  • Мнения: 2 556
Моята е на 3 год. и 3 месеца, но е доста разбрана и мила и още не е издивяла, пу пу. Но не ходи на градина, може и затова да е, не знам? Сигурно тепърва ще имаме изненади Wink Май вторите деца се гледат по-лесно някак и са по-спокойни, поне при нас баткото на 2-3 години беше доста див, малката определено е лесна, сравнено с него, пък и като са двама, се поскарват помежду си и нямат време да правят сцени и на родителите. Grinning

Весела Коледа и от нас!!!

# 43
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Ние задължително правим голяяяяяяяяяма разходка ( с много тичане и игри с други деца ) след градината, пазаруваме и чак тогава се прибираме. Не знам дали това е причината, но в къщи тя вече е спокойна и се заиграва самичка.
Аз лично също прилагам метода на убеждаването или отвличане на вниманието. Много повече са случаите, в които действа отколкото тези, в които не се получава. Наблюдавах една моя много близка позната колко спокойно и с равен тон говори на детето си при всякакви ситуации и реших да опитам и за. Опитвам се да си държа "искрите и огъня", който бушува в мен заключени и повярвайте ми момичета, наистина се получава. Естествено не винаги и веднага, но постепенно с времето нещата се успокояват. Мисля, че си заслужва да се опита. Simple Smile
Peace

# 44
  • Мнения: 107
весела коледа на всичкии!
   много се радвам че това което описвате вие не се случва само и у нас ...защото явно и моето дете е в някаква такава криза...сега ще мога да почерпя малко опит от това как се справяте вие....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт