при 28 дневен редовен цикъл , кога настъпва овулацията???

  • 28 556
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Момичета!
Оправете си тона.
Разправиите на лични Wink

# 16
  • Мнения: 2 926
Не с лошото, Зойче, че идея нямаш с какво се захващаш  Whistling
И каква по-точно е целта на темата ти?
Да ти кажем, дали това което отчита термометъра е вярно?
Дали е възможно Овуто да ти е на 20-ти ден, след като цикъла ти е 28 дни?
Кога ти е била овулацията?
Дали си бременна?
До кога ще ти закъснява?
И защо ти закъснява?

Един момент само да хвърля боба и ще ти кажа.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Зоя, откога мериш БТ и колко пъти си засичала ову на 20-ти ден при 28-дневен цикъл?
ЛФ е относително постоянна като за нормално се счита  да е в рамките на 12- 16 дни. При мен  е варирала между 14 и 16 в различните цикли. БТ не е абсолютен показател за цикъла, но все пак може да е ориентир. Ако мериш правилно, вероятно се касае за проблем с лутеалната фаза. Направи фоликуметрия три поредни цикъла и положението ще се изясни.
Овулация на 14-ти ден е по учебник, но за 28-дневен цикъл, овулация на 20-ти ден е индикация за проблем.
Прочетох доста абсурдни мнения и съвети, че даже и с назидателен тон ooooh! Добре е преди да критикувате и да давате абсурдни съвети, да се поразровите и да прочетете това онова Peace Казвам го с най-добри чувства, защото в случая изобщо не помагате на момичето Tired

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 21:02 от Goldie

# 18
  • София
  • Мнения: 639
Goldie  Hug , както винаги точна и на място   Heart Eyes

# 19
Goldie  Simple Smile, много ти благодаря за отговора и съветите , който даваш!!!
"казваш да се поразровят и да прочетат" -едва ли.......... , има такива , който са само тук не да четат а  да пишат "абсурди" или да си пускат снимчици, да показват кой с какви лещи е............и мн. подобни , несвързани с заглавието на форума
Но, за голяма съжаление това е  част от Б......я!!!  Confused
Основна българска черта-може да не можем да помогнем, но защо пък да не пречим?!?

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 07:22 от zoya4

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358

"казваш да се поразровят и да прочетат" -едва ли , има такива , който са само тук  да пишат, не да четат "абсурди" или да си пускат снимчици, да показват кой с какви лещи е............и мн. подобни , несвързани с заглавието на форума
Но, за голяма съжаление това е  част от Б......я!!!  Confused
Повярвай ми има и такива хора.

# 21
Хера, знам и това е факт за голямо наше съжаление!!!!  Cry  Cry
(преди да публикувам отговора, ги прочетох "абсурдите"  Shocked)

# 22
  • Мнения: 2 270
Голделина - точна , както винаги Hug Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 3 675
теоретично на 14 ден, но може и да има изместване.най-добре се проследява с тестове за овулация или фоликуметрия.Моят цикъл е с продължителност 25-27 дни, този месец май беше на 12-13 ден.

# 24
  • Мнения: 953
Прочетох доста абсурдни мнения и съвети, че даже и с назидателен тон ooooh! Добре е преди да критикувате и да давате абсурдни съвети, да се поразровите и да прочетете това онова ::

Я кажи сега кои са абсурдните съвети защото аз не намерих такива и ми стана интересно. Например да си мери БТ и да си купи тестове за овулация и да ходи на фоликуметрия?
И че не е задължително овулацията да е  на 14 ден.
И че метода на БТ не е 100% точен защото човешката температура зависи от толкова много неща - дали сме здрави, дали сме спали минимум 6 часа без да ставаме, дали не сме ставали, дали термометъра е точен и какво ли не още?
Ей това в общи линии са отговорилите по темата.
При засечена овулация ЛФ може да се определи лесно и без метода на БТ, достатъчно е да се изчака първия ден от следващия цикъл.

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 10:21 от Candy girl

# 25
  • Мнения: 9 093
Много обичам някой като каже "четох в интернет, навсякъде, всичко прочетох ама нищо не разбрах". Crazy
Кое точно не се разбира, като всичко е толкова ясно и просто и съм сигурна, че го пише на много места:

1. ЛФ е времето след овулацията до настъпването на менструацията. Лутеалната фаза е важно да бъде над 10 дни, макс. до 16, за да се осигури успешна имплантация на ембриона. Ако ЛФ е къса, значи има проблем с прогестерона най-често и е нужно да се приема като хапчета или глобули (Дуфастон или Утрогестан).

2. Всеки цикъл е уникален, всеки организъм също - затова не е важно какво пише в учебника, а кога ти е овулацията Simple Smile Когато и да е тя - може да е на 10 ден, може да е на 30 - но лутеалната фаза винаги следва овулацията и за нея винаги важи правилото, че трябва да е достатъчно дълга.

3. БТ или фоликуметрия са вариантите, с които по сигурен начин може да се следи овулацията.

4. Закъснение се казва че има само и единствено, когато изтекат 14 дни (или ако си случай с дълга ЛФ, например 16 дни - след 16 ден) от ЛФ. Не е закъснение, ако предния месец М. е дошла на еди-кое-си число, пък тзи месец не дошла на същото..

5. На програми не се разчита, защото те не действат спрямо индивидуалния организъм.

В конкретния случаи - Зоя, погледнах ти графиките, всъщност, ти имаш само 1 графика - аз лично не знам кога да ти определя овулацията, защото по стойности прилича да е на 14 ден, дори 13. Но ЛФ тогава би ти била 18-19 дни, което...е странно, или може да се обясни само с бременност - но пък ти си си правила тест, който е бил - Rolling Eyes Ако овуто е било на 20 ден (което за мен не е адекватно), тогава ЛФ си е горе длу нормална - 12 дни. Общо взето не знам какво да ти кажа Thinking

# 26
  • Мнения: 953
Зоя, стискам палци да е бременност Simple Smile
Изчакай още няколко дена и повтори теста.

# 27
  • Мнения: 9 093
Лелката е дошла вече, за съжаление, поне така видях от последната й графика...но се надявам Зоя да се включи, за да каже дали си има нормална менструация Rolling Eyes Виждам, че в момента БТ й е 36.9, а в предната графика е била на 37.1 - което не е много рязък спад..не знам, наистина не знам какво да кажа, защото графиката й прилича на бременна по стойности, по дължина на ЛФ, но ако овуто е било на 20 ден, колкото и да е невроятно, значи всичко си е ок.

# 28
лелката е тук , да  Sad

# 29
  • Мнения: 9 093
нормална ли е по интензивност, цвят...?

Общи условия

Активация на акаунт