Въпрос към разведените?

  • 5 789
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз не искам пък да знам дали се е променил.. Икам само да е жив и здра,заради дъщеря ни, иначе бих била по-спокойна ако има дама на света, която да му влезе във въображаемата рамка Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 011
Разведох се преди  2 г , сега живея с мъж но без брак. Бившият ми ...от начало мислех че се е променил и  е станал по - сериозен и отговорен но  не.... Прави мили очи и се подмазва, но виждам че се преструва защото като му удари 2 ракии и си показва истинската  същност заради която се разведох! Добре , че сега след като знае че съм сериозно обвързана с друг мъж ни остави  малко на мира - пък и си идва в БГ веднъж годишно за 1 месец... Хич и не ме интересува дали ще се променя или не - само да е здрав заради детето ни! bowuu

# 17
  • Мнения: 310
Моят бивш вече почти 10 г. откакто се разведох не се е променил изобщо, което показва колко правилно ми е било решението да го напусна и за децата е много по-добре така.

# 18
От 3 години сме разведени ,доколкото знам още няма никоя.Постояно ми се обажда и реве колко се е променил,колко ме оби4ал,колко във всяка друга търсел мен,колко искал пак да се съберем и да си бъдем семеиство.Но пък не знае 4е аз съм наново омъжена,искам да подържам добрият тон заради детето.Сина ми живее с мен и крие от баща си .
Има моменти в които ми става жал за него,но тои сам си го направи за което си го признава.Пък се 4удя ако му кажа 4е съм се омъжила наново дали няма да му изникнат рога и да по4не да ме плюе и да си намери друга???.

# 19
  • Мнения: 165
От 3 години сме разведени ,доколкото знам още няма никоя.Постояно ми се обажда и реве колко се е променил,колко ме оби4ал,колко във всяка друга търсел мен,колко искал пак да се съберем и да си бъдем семеиство.Но пък не знае 4е аз съм наново омъжена,искам да подържам добрият тон заради детето.Сина ми живее с мен и крие от баща си .
Има моменти в които ми става жал за него,но тои сам си го направи за което си го признава.Пък се 4удя ако му кажа 4е съм се омъжила наново дали няма да му изникнат рога и да по4не да ме плюе и да си намери друга???.

Извинявай, ама какъв е смисълът да криеш от него, че си се омъжила?
И изобщо как може да се скрие такова нещо?
От кое се притесняваш повече, че ще те плюе или, че ще си намери друга?
И в двата случая не би трябвало да ти пука, щом като си си устроила живота без него, пък и детето е на твоя страна.
Май-май на теб не ти се иска бившия ти да спре да ти се обяснява - нещо такова усещам, ако греша, поправи ме. Твоята ситуация е "и валкът сит, и агнето цяло", ама така не може да останат нещата за дълго. Thinking
И още нещо - казваш, че искаш да пазиш добрия тон newsm78 Добре де, ами той като разбере, че си крила брака си от него, как ще реагира според теб? Мисля си, че той би се ядосал, освен за това, че не знае за новия ти мъж, и за това, че си го оставила да се унижава като те моли да се връщаш при него и т.н. (защото бъди сигурна, че ще го приеме като унижение предвид ситуацията)

# 20
  • Мнения: 184
Разделени сме от 12 години, от 3 години сме и разведени, имаме син на 11.
Практичен човек съм и не ме интересуват  посоките на промяната в характера му.
Не си поставям за цел сравнения от типа ПРЕДИ/СЛЕД, не вярвам на думите му от типа "За мен ти ще си останеш най-страхотната жена на света". Според мен анализа на която и да е приключила връзка не води до нищо добро за анализиращите я ... разсъждения от типа на " Ама защо така стана, не можеше ли по друг начин, ами ако...., не трябваше ли в името на...." не ми се нравят. Считам, че човек който взема такива съдбоносни решения трябва да е обмислил добре ПРЕДИ ТОВА последиците от тях, начина по който ще процедира при новите обстоятелства и дали всичко ще е по силите му. В противен случай му остава да се оплаква и да търпи...тъй като когато любовта си отиде... единственото което остава е търпението.
За разпадането на една любов вината винаги е в двамата...
В добри отношения сме, не сме спорили за нищо по време на развода ( по чл.100 от СК)
В момента съм с човек, когото много обичам, от връзката си имаме бебенце. Бившия ми съпруг знае за това, дори като го видя в количката му остави 100лв. и каза, че сина ни си има много хубаво братче.
Уважавам бившия си съпруг, поради тази причина не го анализирам, не коментирам поведението му, не сплетнича и не слушам непоисканите мнения на околните /а любопитни коментатори дал бог/.


# 21
  • Мнения: 2 011
Разделени сме от 12 години, от 3 години сме и разведени, имаме син на 11.
Практичен човек съм и не ме интересуват  посоките на промяната в характера му.
Не си поставям за цел сравнения от типа ПРЕДИ/СЛЕД, не вярвам на думите му от типа "За мен ти ще си останеш най-страхотната жена на света". Според мен анализа на която и да е приключила връзка не води до нищо добро за анализиращите я ... разсъждения от типа на " Ама защо така стана, не можеше ли по друг начин, ами ако...., не трябваше ли в името на...." не ми се нравят. Считам, че човек който взема такива съдбоносни решения трябва да е обмислил добре ПРЕДИ ТОВА последиците от тях, начина по който ще процедира при новите обстоятелства и дали всичко ще е по силите му. В противен случай му остава да се оплаква и да търпи...тъй като когато любовта си отиде... единственото което остава е търпението.
За разпадането на една любов вината винаги е в двамата...
В добри отношения сме, не сме спорили за нищо по време на развода ( по чл.100 от СК)
В момента съм с човек, когото много обичам, от връзката си имаме бебенце. Бившия ми съпруг знае за това, дори като го видя в количката му остави 100лв. и каза, че сина ни си има много хубаво братче.
Уважавам бившия си съпруг, поради тази причина не го анализирам, не коментирам поведението му, не сплетнича и не слушам непоисканите мнения на околните /а любопитни коментатори дал бог/.




 Peace Peace Peace

# 22
Ами моят мъж първо беше много агресивно настроен към мен,но след това новата му девойка го осмири  Laughing Мисля,че сега е малко по-улегнал,и дори се сеща,че има дете.

# 23
  • Мнения: 1
Въпросът ми е към разведените/разделените, особено към тези от по-дълго време.
Промениха ли се мъжете ви след развода? Създадоха ли ново семейство или нови връзки и промени ли се отношението им към жените и въобще начинът им на живот? Или продължиха в същия дух с новите завоевания newsm78 Дали поведението им се променя със смяната на партньорката?

# 24
  • Мнения: 1 023
най-първо - не знам.
второ - не искам и да знам.
трето - каквото и да е, то няма отношение към мен, следователно не ме касае.
4етвърто - след като си затворил врата отвън, какъв е смисъла да надни4аш през клю4алката?! - нулев.
пето - няма.
 Laughing

# 25
  • Мнения: 1 959
От 3 години сме разведени ,доколкото знам още няма никоя.Постояно ми се обажда и реве колко се е променил,колко ме оби4ал,колко във всяка друга търсел мен,колко искал пак да се съберем и да си бъдем семеиство.Но пък не знае 4е аз съм наново омъжена,искам да подържам добрият тон заради детето.Сина ми живее с мен и крие от баща си .
Има моменти в които ми става жал за него,но тои сам си го направи за което си го признава.Пък се 4удя ако му кажа 4е съм се омъжила наново дали няма да му изникнат рога и да по4не да ме плюе и да си намери друга???.

Това е отвратително!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 320
Дали се е променил,незнам! Аз обаче се промених спрямо него. Преди му вярвах, сляпо, а сега дори и истината да ми казва, просто не отдавам значение на думите му и не му вярвам за нищо.
Има си приятелка, но дори и сега не посмя да бъде мъж и да си признае. Понякога забравя, че вече не съм му никаква и си позволява някакъв свойски тон да ми държи. Разделени сме вече една година и от 2 месеца имаме и развод. Все още се опитва да ме обвинява за всичко, дори намеквайки, че детето ще порасне и ще вида аз тогава! Живеех дълго време с тази вина, заради сина си, забравих, утърсих се от това чуство и разбирайки много неща в последствие си дадох сметка, че няма как да изпитам вина защото съвестта ми е чиста, няма как да изпитам вина заради един лъжец. И да се променил сега, мен не ме интересува! Не искам да диша въздуха ми, не искам да прекрачва личното ми пространство!

# 27
а бе момичета чета и немога да ви разбера
Какво значение има дали се е променил или не,нали не сте заедно вече,би трябвало това вече да не ви вълнува.

А, и ми е интересно защо ги плюете и ги обиждате,все пак вие  сте живяли с дадения човек

# 28
  • Мнения: 2 660
Аз пък вярвам в максимата, че всеки си намира майстора. Убедена съм, че един ден моят мъж ще си има и друго семейство и че е възможно в това семейство той да се държи прилично като съпруг и баща. Възможно е да намери жена, за която други да са приоритетите в живота или просто да съумява да не изважда лошите му черти на повърхността и да провокира добрите. Аз не успях.

# 29
  • Мнения: 2 011
а бе момичета чета и немога да ви разбера
Какво значение има дали се е променил или не,нали не сте заедно вече,би трябвало това вече да не ви вълнува.

А, и ми е интересно защо ги плюете и ги обиждате,все пак вие  сте живяли с дадения човек
Като че ли има някакво значение - винаги оставаме свързани по някакъв начин с бившите или те с нас - заради децата! Има една приказка , знам я от една баба:
" Съпруг- ама бившІ Бивш , ама съпруг. " #Cussing out
Предпочитам дса  се е променил към по-добро и както каза една съфорумка " не искам да ми диша въздуха и да не навлиза в личното ми пространство!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт