Пукет 2009

  • 10 596
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 386
Хах, пак се намерихме!

Интересна и много полезна информация давате, момичета. Ние се триумим за тази зима, но аз упорствам за Тайланд, пък да видим.  Crossing Arms Може да се засечем дори.  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 655

dolores,би ли разказала за снимките с маймунките,къде ви заведоха,свободно ли се срещат там или са част от някаква атракция?
[/quote]

 За маймунките , това е на един остров на който ходихме на екскурзия. Маймунките са си там и така са свикнали с хората да ги хранят, че въобще не се страхуват. Дори сами идват при нас ако подаваш някаква храна. Острова се казва PANAK ISLAND- MONKEY BEACH. Peace

# 32
  • Мнения: 5 710
И аз съм била на Monkey beach.
Атракция е, но малки деца не разрешават да слизат на брега, защото маймуните не обичат деца.
Слизаш от яхтата, водачи дават банани на парченца, можеш да вземеш и да подадеш на маймунката.
Всичко продължава към 15ина минути, като не е гаранция че по времето, когато минете ще има маймуни.
Ето тази маймуна на мен ми беше най-интересна.

# 33
  • Мнения: 11 747
Да, няма гаранция, че маймуните ще са там. Ние, като бяхме на Monkey beach, нямаше кьорава маймуна  Laughing  За щастие, на екскурзията, при която ни водиха на рафтинга, първата спирка беше в някаква гора, където имаше пещера с полегнал, доста голям Буда. Отпред, пред пещерата имаше надошли маймунки и имахме удоволствието да се порадваме на контакта с тях - имаше и някои куриозни изпълнения.  Grinning
После на кануто в Пхан Нга бей, в тайната лагуна, също ни сполетя щастието да има маймуни. Изключително впечатлена бях от поведението им.
Предупреждават да се пази багажа от тях, особено документи, защото крадът. Грабне ли го, отнася го към джунглата и край!


Една усмивка от Господари на ефира, по повод бг-туристи в Тайланд (някои, така го разбират) Simple Smile
http://vbox7.com/play:5dd45ae2

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 15:21 от pina

# 34
  • Мнения: 1 655
Една усмивка от Господари на ефира, по повод бг-туристи в Тайланд (някои, така го разбират) Simple Smile
http://vbox7.com/play:5dd45ae2
[/quote]

Ах, как се посмях  Grinning

# 35
  • Мнения: 5 103
За Мьовемпик и аз няма да спра да го хвала уникален хотел.
А за това, че на острова с маймуните не пускат деца ми звучи абсурдно, бях с дъщеря си, която беше на годинка и никой не ми е забранил да слизам.

# 36
  • Мнения: 5 710
Абсурдно-неабсурдно, на плажа бяхме няколко лодки и децата останаха в тях.
Специално тече една инструкция на самата лодка преди да слезеш. Това този февруари.
За лодките - ние бяхме в/у скоростна лодка с 3-4 двигатели отзад. Изобщо не качват бебета ( 1г. то не е проходило) на такава лодка. Как са му облякли жилетка, шума от двигателите на е ужасен, подскачаш в/у вълните, като топче за пинг-понг...
Ник'ви бебета  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 359
НИЕ ЩЕ ХОДИМ Н А ПУКЕТ!!!!newsm44 ЗАМИНАВАМЕ В ЧЕТВЪРТЪК!!!! УРА!!!!!

Пиша чак сега защото успях да набера 50-те проклети поста!

# 38
  • Мнения: 359
Pina, Dolores, здравейте и много ви благодаря за съветите!   bouquet
Принтирала съм си ги и ще си ги препрочитам по пътя!
Ще пътуваме с Азия Холидейс (за първи път чух за тях преди 1 месец, но след като всички други ни отрязаха...). Доста евтино ни се върза (доколкото може Тайланд да е евтино, де), предвид, че сме индивидуална екскурзия (искахме определени дати, за които нямаше група). Най-големият ужас, обаче, е самолетната компания - Туркменистан еърлайнс (о, боже, помощ, ПОМОЩ!!!!!), макар че триста хиляди звезди ни свалиха колко добри били! Ама то кво да кажат, че падат като круши ли?!

# 39
  • Мнения: 11 747
kotkovo, това за Туркменистан еърлайнс истина ли е?  Thinking От къде ще ги хващате и до къде? Или иронизираш Туските авиолинии? Ако е второто - определено са много добри и комфортни! Аз летях с тях - много високо ниво!  Peace

Току що видях в гугъл, че наистина има Туркменистан еърлайнс и наистина имат полет до Банкок, но не разбрах от къде. Kotkovo, кажи как са ви полетите, колко пари ви излиза, за колко дни и къде и т.н., че ми стана любопитен този вариант. После ще дадеш отзиви и как сте изкарали и от кое си била доволна или напротив.

Ако тръгвате днес, че то днес е четвъртък... желая ви леки полети и много радостно и вълнуващо изкарване в слънчев Тайланд!  Hug

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 07:51 от pina

# 40
  • Мнения: 2 386
Ох, ама защо ми я извадихте тая тема пред очите пак да се дразня?  ooooh! Laughing Много ми се ходи, мно-го, ама няма да е по Коледа, не си оплетохме нещата навреме..

# 41
  • Мнения: 1 655
kotkovo   и от мен приятни и незабравими изживявания в Тайланд.
Както казва Пина чакаме  твоите впечатления и разбира се кратно описание къде сте били, цени самолетни билети, хотел и т.н. Много ми е любопитно дали са вдигнати цените по ресторантчетата на морските деликатеси от как не съм била там. newsm78.
 

# 42
  • Мнения: 5 710
Знаех си, че не трябва да отварям тема, преди да е сигурно, че ще ходим.  Rolling Eyes
Ние се оттегляме от темата за тази година, защото ни дойде един разход, който ни хвърли в оркестъра и почивка няма да има. Хубаво време за всички отиващи!

# 43
  • Мнения: 359
Pina, Тръгваме другия четвъртък, не този Grinning
Самолетната компания наистина е Туркменистан Еърлайнс. Излитат от Истанбул, май има кацане за презареждане в Туркменистан. От Истанбул излита сутринта в 8, а в Банког, живот и здраве, ще сме към 2 през нощта, т.е. целият следващ ден ще е свободен (ако не сме каталясали съвсем). Екскурзията си е с програма както всички групови (само че индивидуална - имаме си и личен екскурзовод). Понеже не бях много ориентирана в обстановката когато сондирах агенциите, "преписах" програмата от .....абе май беше Алфа тур (или Онтравъл - не помня точно): три дни в Банког (2 от които с обиколки и пр.) , 5 на Пукет. Цената е 1490 евро на човек с летищните такси. Звучи прилично според мен.

# 44
  • Мнения: 11 747
5 дни на Пукет ще са ви малко според мен, ние бяхме 7 и горе-долу биваше..., ама остана много невидяно и непосетено.
После да кажеш как е било впечатлението от авиокомпанията.

Общи условия

Активация на акаунт