Печено пиле с розмарин и лимон

  • 7 969
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Ммм, пиле с лимон - обожавам ... Flutter
Правя и една рецепта с портокали и горчица, любима ми е, но ще пробвам и тази с розмарина.

# 16
  • Мнения: 952
Карамел` - радвам се, че Ви е харесало.  Hug

Вивиан - би ли споделила рецептата с портокали и горчица. Заинтригува ме.  Wink

# 17
  • Мнения: 222
a със сух розмарин дали ще стане?няма от къде да намеря на клонки

# 18
  • Мнения: 3 314
Вивиан  може ли рецептата с портокали и горчица  Hug 

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Ето рецептата - от Бон Апети е:

Пикантно пиле с портокали


1 пиле
3 портокала
4 с. л. горчица
3 с. л. зехтин
2 с. л. универсална гранулирана подправка
2 с. л. мед
черен пипер на вкус

1. Пилето се измива и се подсушава. Кожата се отлепва от месото внимателно, без да се разкъсва.
2. Медът, горчицата и универсалната гранулирана подправка се слагат в малка купа и се разбъркват
3. Приготвената смес се намазва обилно между месото и кожата на пилето, след което се втрива и върху кожата. Пилето се маринова 1 час на стайна температура.
4. Портокалите се измиват. След това единият се нарязва на кръгчета, другият – на четвъртинки, а сокът на третия се отцежда.
 5. Маринованото пиле се пълни с нарязания на четвъртинки портокал и се поставя в подходяща тава.
6. В тавата около пилето се нареждат кръгчетата портокал.
7. Пилето се поръсва с черен пипер и се полива с лимоновия сок и зехтина. Завива се в алуминиево фолио и се пече 1 час в предварително загрята на 200 градуса фурна.
 
 


Аз лично много харесвам тази рецепта.
Има лек сладникав вкус, може да се намали меда, евентуално.

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И аз правя подобно пиле, става много ароматно. Вътре в пилето освен лимон и клонка розмарин, слагам 3-4 цели скилидки чесън и морков на колелца. Пилето освен със зехтин отгоре може да се намаже със смес от майонеза и горчица, става още по-сочно  Wink

# 21
  • Мнения: 952
Вивиан, Сиренце - благодаря Ви много за споделените рецепти.   bouquet
Ще се пробва непременно, какво по-хубаво от това да предлагаме печеното пиленце по разнообразен начин. Страхотни идеи дадохте.  Hug  Hug

# 22
  • Мнения: 3 314
днес така се бях навила да го приготвя , но никаде в кварталните магазинчета нямаше розмарин  Tired ooooh!

# 23
  • софия
  • Мнения: 25 465
А дали ще стане, ако го сложа в плик (онези, които са като найлонови, но са си за печене)?

# 24
Аз днес правих такова пиленце,но отстрани вместо картофки сложих 3 големи глави лук нарязан на полумесеци.И като се карамелизира този лук стана ужасна вкусотия,чак милото ме похвали Hug

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
днес така се бях навила да го приготвя , но никаде в кварталните магазинчета нямаше розмарин  Tired ooooh!
Розмарин на клонка (пресен) съм виждала много рядко в Метро и Била. Иначе аз си гледам в саксия и винаги имам пресен под ръка  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 314
днес така се бях навила да го приготвя , но никаде в кварталните магазинчета нямаше розмарин  Tired ooooh!
Розмарин на клонка (пресен) съм виждала много рядко в Метро и Била. Иначе аз си гледам в саксия и винаги имам пресен под ръка  Mr. Green
   

  bouquet  и аз съм се замислила за този вариянт със саксията  Peace

# 27
  • Мнения: 952
nikiboba - всъщност в оригиналната рецепта няма картофки. Картофите са вариация на дамата от която взех рецептата, но ми хареса, че едновременно приготвих и ястието и гарнитурата.
Твоята идея за лука е страхотна. Поздравления   bouquet

черен шоколад - саксията с розмарин у дома е най-доброто решение. Доволна съм, че успях преди време да си намеря и сега си го гледам на терасата. Винаги ми е под ръка.  Wink

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

черен шоколад - саксията с розмарин у дома е най-доброто решение. Доволна съм, че успях преди време да си намеря и сега си го гледам на терасата. Винаги ми е под ръка.  Wink
А и гони комари, моя розмарин вече е станал на храст  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 952

черен шоколад - саксията с розмарин у дома е най-доброто решение. Доволна съм, че успях преди време да си намеря и сега си го гледам на терасата. Винаги ми е под ръка.  Wink
А и гони комари, моя розмарин вече е станал на храст  Mr. Green

Сиренце - гореща благодарност за тази информация.  Hug
Ето, че разбули мистерия, защо в апартамента тази година почти нямаше комари.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт