Подарява ли се подарук на кръстницата на децата ни при кръщенето?

  • 8 701
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 982
Ние подарихме. Така го почувствах.
Дали трябва или не трябва, за миг не съм се замислила.

# 16
  • Мнения: 22 437
По традиция се подарява бяла риза, или хавлия. Но понеже всеки спазва традициите както му е удобно, няма нищо задължително.
Аз също не възприемам това кръстникът да облича детето от главата до петите, да подарява златно кръстче и играчка, а родителите да не вземат нещо дори и дребно и символично.

# 17
  • Мнения: 2 617
Ние дадохме подарък на цялото семейство (на кръстницата), както и индивидуални на двете им деца.
Не сме се интересували от традициите.

# 18
  • Мнения: 4 965
Поарявали сме и на кръстниците на децата, подарявали са и на мен, когато бях 2 пъти кръстница. Peace

По принцип, според традицията, подарък се подарява на кръстника, не на кръстницата.  Laughing

Е, ами ако кръстницата е жена, а не мъж?  Whistling


По традиция се подарява бяла риза, или хавлия. Но понеже всеки спазва традициите както му е удобно, няма нищо задължително.
Аз също не възприемам това кръстникът да облича детето от главата до петите, да подарява златно кръстче и играчка, а родителите да не вземат нещо дори и дребно и символично.

 Peace

# 19
  • Мнения: 165
Разбира се че подарихме, това е вид уважение. Не мога и да си представя, да ида с празни ръце. Това говори за културата на човек. Peace

# 20
  • Мнения: 641
Аз бях кръстница 2пъти.
Единият път ми подариха голям красив подарък. smile3501
А другият път нищо. newsm12

# 21
  • Мнения: X
И ние правихме семеен подарък-кръщавахме двете деца заедно и двамата си имаха кръстници.
За мен е неприемливо да облекат детето ми от горе до долу,а аз да не засвидетелствам уважение.
А и в нашите родове се правят такива подаръци.
Била съм и кръстница и на мен също ми дадоха подарък.

# 22
  • Мнения: 1 447
И двата пъти когато сме кръщавали децата не сме подарявали подарък на кръстниците.
Да си кажа честно сега за пръв път чувам за подарък.

# 23
  • Мнения: 1 187
Подарява се, поне при нас!

# 24
  • Мнения: 1 897
Подарихме на кръстницата на сина ми стилен комплект от сребърни обици и колие.

# 25
  • София
  • Мнения: 492
Бях кръстница и получих подарък, но така се разбрахме.
След това като кръщавах мойто дете не съм подарявала, защото пак така си се разбрахме с кръстника.
Така, че както се разберете... Hug

# 26
  • Мнения: 4 292
Поарявали сме и на кръстниците на децата, подарявали са и на мен, когато бях 2 пъти кръстница. Peace

По принцип, според традицията, подарък се подарява на кръстника, не на кръстницата.  Laughing
Е, ами ако кръстницата е жена, а не мъж?  Whistling
Е, аз за това написах ''според традицията''.  Whistling

# 27
  • Мнения: 4 965
...
Е, аз за това написах ''според традицията''.  Whistling

Аз не съм чувала, че по традиция е задължително да е мъж...
Даже в църква съм питала - няма такова нещо...
 Peace

# 28
  • Мнения: 2 379
Мъжът ми беШе кръстник. Родителите на детенцето му подариха каси4ка. Laughing Много готин подарък според мен.

# 29
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
И при нас се подарява-ние подарихме на кръстницата гоблен.

Общи условия

Активация на акаунт