До кога тези сополи?

  • 15 106
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Синът ми имаше доста сополи, тревожна за нас кашлица и температура, заведохме го в детската болница преди няколко седмици. Гърдичките бяха чисти. Единственото, което ни казаха да направим е да почистваме нослето с физиологичен разтвор (да не се стигне до ушичките и да стане отит). За кашлицата - нищо, за температурата - нищо. В аптека отидохме - препоръчаха да не даваме сиропи/капки на такова малко дете (почти на 2 години). Сега е напълно здрав. Не е болнав по принцип, антибиотик е пил веднъж в България.

# 16
  • Мнения: 117
Моя син беше постоянно със сополои и температура докато изкара зъбите. Промивай със стеримар, посещавай често личния лекар ако имаш съмнение че хремата слиза надолу, затопляй крачетата вечер - това спира хремата поне за през ноща. Спри  всички капки, освен ако положението не е сериозно, ефекта от тях е обратен. Внимавайте с излизането и контактите, времето е много променливо сега.

# 17
  • Мнения: 805
Имунната система е отслабнала в този период - затова.
Но това не значи, че е нормално и не трябва да се обърне внимание.
Пробвай Стеримар както вече са те посъветвали.

# 18
  • Мнения: 2 960
Моят син също ,като някои дечица тук-не е бил никога сополив ,като изкарва зъби.До сега един път сме имал сополки ,но от настинка.Пръскала съм със Стеримар и това е,и аз знам че помага течен витамин С .Точно сега е период на гриповете и трябва все пак да се поограничат контактите.

# 19
  • Мнения: 873
ако детето ви има сополи,кашлица,температура,разстройство и други такива "екстри" и периатърът ви каже,че е от зъби,значи този педиатър скоро нищичко не е прочитал,за д си осъвремени знанията Crossing Arms
за съжаление децата на много мои приятелки ходят сополиви,откакто свърши лятото,педиатрите им ги баламосват,че е от зъби и не ги лекуват,та положението е страшно ooooh!а тези майчета не се ли замислят,че през лятото пак изкарваха зъби децата,а сополи нямаха Naughty
нашият педиатър,който е специалист детски болести,ми обясни,че вирусните заболевания при децата доста често се изявяват с хрема,дори и да няма други симптоми.има и друго-ние възрастните можем да лепваме вируси на бебетата,без самите ние да боледуваме от тях,да сме принослители.
бебешкият организъм образува антитела чрез боледуването-това е вярно-,но това не означава,че можем да сме спокойни,докато бебето се сополиви и едва диша Peace

# 20
  • Мнения: 666
Сополите по време на никнене на зъби са много различни от тези при настинка. Мой син като му растат зъби текат едни лиги, мокрим се до кръста и му тече нещо като водичка буквално от носа. Когато е хремав обаче си му текат баш сополки, по-гъсти и бели или жълти на цвят, запушва се носа и т.н. Според мен не прекалявай с капките, ако е хрема и със и без капки минава за 7-10 дни, ако продължава повече заведи го да му взета секрет и да се установи от какво са. Има и алергична хрема при децата, при която също секрета от носа е безцветен като вода и обикновено е съпроводен със сълзене от очите.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Сополите по време на никнене на зъби са много различни от тези при настинка...

Аха... И как точно ги определяш от какво са?
Няма такъв филм- хрема, кашлици и разстройство не са симптом на зъбоникнене, а само оправдание на педиатрите и родителите, когато няма поставена диагноза.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Уфффф и ние сме в същото положение Tired

# 23
  • Мнения: 4 434
И ние сме така,даже сега е пак със сополи,аман вече Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 336
Стеримара наистина помага, но понякога се налага и капки за нос.
Писна ми от сополи #2gunfire

# 25
  • Мнения: 666
Сополите по време на никнене на зъби са много различни от тези при настинка...

Аха... И как точно ги определяш от какво са?
Няма такъв филм- хрема, кашлици и разстройство не са симптом на зъбоникнене, а само оправдание на педиатрите и родителите, когато няма поставена диагноза.

Ами точно по начина, по който описвам. При вас такъв филм може и да няма, но при нас си се прожектира с пълна сила. Две еднакви деца няма и аз не съм малоумна знам много добре кога детето ми е болно и кога му растат зъби. Въпреки това винаги се консултирам с нашия личен лекар. Пак казвам когато му растат зъби текат всякакъв вид секрети, но нямат нищо общо със сополите при настинка например, така че аз поне ги определям перфектно от какво са.

# 26
  • Мнения: 1 168
Ако е вирус, утайката ще се качи! Утайката е ниска, значи не е вирус! Виж за иследване за бактерии съм навита, но нямам намерение да тъпча детето с антибиотик, при утайка 7 или 4 /при граници 0-12/ и при липса на всякакви други симптоми и диагноза. Нашата педиатърка от вратата и за антибиотика /че и гентамицин предлага преди няколко месеца/.
И ако няма такива симптоми като хрема кашлица и разтройство при зъбоникнене, а това е признак на вирусна инфекция и тази вирусна инфекция не се лекува, как изобщо оцеляват тези деца?

# 27
  • Мнения: 3 034
И ако няма такива симптоми като хрема кашлица и разтройство при зъбоникнене, а това е признак на вирусна инфекция и тази вирусна инфекция не се лекува, как изобщо оцеляват тези деца?

ами организмът им се преборва с вируса и съответно имунната им система си изгражда още един спомен за в бъдеще  Grinning препоръчват повече витамин Ц за укрепване в такъв случай - съответно съм избирала пюрета с най-високите дози витамин Ц. не са много вирусите, които наистина изискват лекарства. а тук за да дадат лекарство на малко бебе, трябва сериозно да се тръшне. хрема, температура - само Тайленол. разтройството зависи колко е сериозно. в повечето случаи съм се справяла само с увеличен прием на течности за сина ми. всъщност досега никакви лекарства освен Тайленола не съм давала  Peace

п.с. може да не е вирус, а така наречената "обикновена настинка" (common cold) - при бебетата тя често протича точно с температура, сополи и разстройство. на моменти може и доста зле да изглежда положението.

# 28
  • Мнения: 666
ами организмът им се преборва с вируса и съответно имунната им система си изгражда още един спомен за в бъдеще  Grinning препоръчват повече витамин Ц за укрепване в такъв случай - съответно съм избирала пюрета с най-високите дози витамин Ц. не са много вирусите, които наистина изискват лекарства. а тук за да дадат лекарство на малко бебе, трябва сериозно да се тръшне. хрема, температура - само Тайленол. разтройството зависи колко е сериозно. в повечето случаи съм се справяла само с увеличен прием на течности за сина ми. всъщност досега никакви лекарства освен Тайленола не съм давала  Peace

Все едно аз съм го писала, само че вместо Тайленол при нас е Панадо и хомеопатични лекарства. Резултата е че по-малко боледува и все по-лесно преодолява болестите.

# 29
  • Мнения: 127
Става дума за сополите при никнене на зъбки. От три седмици беба е със сополи - като спукан водопровод тече. Пробвах помпи, капки 2 вида, еми не става. За 3 седмици два пъти изследвахме утайка - първия път 7, втория - 4. Няма температура, зачервено гърло, кашлица, разтройство. Само сополи, освен това венеца беше побелял по едно време доста, сега вече не е толкова бял. Предполагам е от зъбите /за сега нямаме ни един/. Но не знам до кога продължават тези сополи - докато избие ли само и колко време преди избиването на зъбчето започват да текат?


   Купете си от аптеката стерилен тампон и вземете носен секрет след хубаво почистване на нослето преди това, за да обира тампона лигавицата, а не да взимате от сополките  Peace

Общи условия

Активация на акаунт