Страх ме е!!!!

  • 20 370
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
И мен ме беше страх Mr. Green но това пък си има предимства Laughing като си настроен за някакъв ужас, после всичко ти се вижда песен  Hug

# 16
  • Мнения: 2 746
Тук има една много хубава тема "Смешно ли е раждането"- прочети нея по-добре.

.....и ще се успокоиш, пък може и ти да пуснеш някоя смешна историйка после! Grinning Peace
Леко раждане и здраво бебче ти желая!

# 17
  • Мнения: 2 478
Истина е,че прекалената информация буди страх у жената,която и без друго е в хормонален дисбаланс.Така че спри с четивото,отпусни се,усмихвай се,наслаждавай се на последните дни,в които можеш да се съобразяваш само със себе си. Heart Eyes
Аз не се страхувах,въпреки че за мен секциото беше нежелания вариант.Дори вървейки към операционна зала пак не се страхувах.
А когато в реанимация ме попитаха дали много боли,отговорът ми беше:"Поносимо е,очаквах повече"
Така че нищо не може да бъде по-лошо от страховете ни.
Успех!

# 18
  • Мнения: 961
Просто те е страх от неизвестното. Е, повечето сме минали по този път - ще го преживееш и ти.

За твое успокоение и с уговорка при лекар пак ще те е страх. Но всичко минава, а после само си спомняш какво си си мислела. Лошото е само, че с този страх вредиш на бебето, а то е най-важното. Така че се старай да мислиш позитивно.

И да, има много тежки раждания. Но кой е казал, че твоето ще е такова?!

Желая ти леко раждане. Успех!

# 19
  • Мнения: 166
И мен ме беше страх...

...с второто.

С първото - не, защото не знаех какво е, не бях чела много, дойде по-рано от термина.

Не чети повече, не го мисли, изгледай някой хубав филм (или няколко), иди на кино. И послушай съветите на бабите: "Толкова народ ражда ..."

След време наистина си спомняш само забавните моменти.

# 20
  • Мнения: 264
Нормално е да се притесняваш, и аз бях в това положение, но със страх и притеснения нищо няма да оправиш. Аз нямах уговорка с лекар, но не мисля, че това има кой знае какво значение. Всичко е въпрос на късмет. А сега се успокой и си мисли за хубавите моменти, които ти предстоят със сладкото бебенце, което ще родиш. Успех и леко раждане!!!

# 21
  • Мнения: 209
Просто те е страх от неизвестното. Е, повечето сме минали по този път - ще го преживееш и ти.

За твое успокоение и с уговорка при лекар пак ще те е страх. Но всичко минава, а после само си спомняш какво си си мислела. Лошото е само, че с този страх вредиш на бебето, а то е най-важното. Така че се старай да мислиш позитивно.

И да, има много тежки раждания. Но кой е казал, че твоето ще е такова?!

Желая ти леко раждане. Успех!

горе главата. мисли как скоро ще прегърнеш малкото създание и ще си най-щастливата жена на света в този миг. стискам палци и скоро да се похвалиш   bouquet

# 22
  • Мнения: 47
Здравей и от мен.
Аз съм в 28 седмица и аз като теб съм уплашена от това ковто ми предстои и понякога си поплаквам тайничко,но през по - гплямото времи си мисля за периода след раждането. За това как ще се гушкаме с малкото слънчице.Не ,че и за този период нямам свойте страхове и притеснения,но за мен е по- приятно да мисля за тях. Аз също чета много неща от книги и изтории за това как някое мамче е изживяла трудно раждането,но след това гледам да си кажа ,че при мен няма да бъде така.Нормално е да се страхуваме, все пак не сме минали по този път и неизвестнота плаши,но пък си има и свойте предимства.
Предлагам ти да прочетем темата която другите момичета са споменали по-горе и да се посмеем........... rotfImbo,а сълзите да оставим за радостния момент в който ще ни дадат малките бебчета в рацете. baby
Успех и по ведро мисли.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Ако можеш да си го позволиш финансово - тичай и си направи уговорка в някоя от частните клиники. Евентуално за секцио. Поне ще ти се махнат страховете. А и... ами, как да ти кажа, не си в първа младост - поне за мен, когато вземах своето решение, това си беше съществен аргумент в полза на операцията. Но при всяко положение ще си далеч по- спокойна, ако знаеш кога, къде, при кого, при какви условия...

# 24
  • по света
  • Мнения: 1 587
Спокойно,всички раждат.Мисли позитивно и спри да си пълниш главата с разни страхотии.Като видиш и чуеш бебчето ще забравиш за всичко.Желая ти леко раждане!

# 25
  • Мнения: 2 236
Мила въобще няма смисъл да четеш разни списания,пък и писанките тук във форума за ужасните раждания.......Аз след като родих реших отново да прочета всички това за раждането и установих,че нямат нищо общо с действителността!Не се притеснявай!Всичко ще мине,аз не съм се страхувала,въпреки че имаше хора които ми казваха че толкова боляло,че ще искам да се хвърля през прозореца на болницата. ShockedПълни глупости!Вярно е че в самото раждане няма нищо романтично,нито нищо възвишено........Но в минутката в която приключи,т.е. беба излезе бях готова да родя още 2-3 деца и си казах - е това ли било.....не си мисли,че раждането ми е било леко - шиха ме 35 мин след това.А за епизиотомията да ти кажа - въобще няма да усетиш какво и кога ще ти направят.Остави се по течението.....

А и никакво секцио по желание!След като родих се засичаме с една позната,която от СТРАХ роди секцио и тя ме пита - ти нормално ли роди,бе?Аз - да,защо?А тя -  ShockedОле, ама ти си герои!!!
Е кво толкова - медал ли да ми дадат - целия свят оттам е минал!  bouquet

# 26
  • Мнения: 42
Нормално е да те е страх от неизвестното. Но трябва да си спокойна, за да имаш едно нормално и безпроблемно раждане.
Една баба ми беше казала: "Момиче, нема от какво да те е страх. Огледай се, този целият свят все от там е излезнал!" Simple Smile

# 27
  • Мнения: 543
Абе, жена! Я по-ведро! Ми то раждането трае няколко часа, каквото и да е - ще го изтърпиш. А после да знаеш какво те чака - то не са колики, не са зъби, та кърмене, пък после захранване - драми те дебнат отвсякъде. Ей го на, мойто диване ревна. Айде, леко и безаварийно!

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ооооо, я се стегни Naughty
Предстои ти един прекрасен момент който след време ще искаш да върнеш и преживееш отново Laughing
Леко раждане Hug

# 29
  • Мнения: 4 292
Нормално е да изпитваш страх, но не позволявай той да те завладее твърде много. Само ще ти кажа, че щом много жени се навиват на второ, че и на трето дете, значи не е чак толкова ужасно и се забравя.
Леко раждане то пожелавам.

Общи условия

Активация на акаунт