Страх ме е!!!!

  • 20 436
  • 289
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 367
Продължаваш да четеш страхотии!Отпусни се малко бе,жена!!!А като толкова настояваш,пусни търсачка тук с думата "епизиотомия" и прочети какво ще излезе.Може и чичко Гугъл да питаш  Laughing Аз поне не мога да ти кажа кога се прави,защото не ми е правена.Карай по-спокойно и леко раждане ти желая!  Hug

# 91
  • Мнения: 2 013
Това което чета не е страхотия,а медицина.Просто не разбирам защо се прави във втория случай?????? newsm78

# 92
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
При недоносените бебета притесненията са за прекалено големия натиск върху бебето, най-вече главичката му, защото реално не е дозряло и не е напълно готово да се роди. С епизотомията се разрязват тъкани, за да му се улесни пътя за излизане. Принципно това е идеята.

# 93
  • Мнения: 9 814
Това което чета не е страхотия,а медицина.Просто не разбирам защо се прави във втория случай?????? newsm78

Наслаждение- това трябва да бъде усещането пред бременността.
Е явно ти това нещо не го умееш.
Извличай позитивното, а не се обграждай само с негативизъм.
Четеш, четеш, четеш..... о.к. човек е хубаво да бъде информиран, но не забравяй раждането е магия, която трябва да изживееш пълноценно.

# 94
  • Мнения: 2 013
При недоносените бебета притесненията са за прекалено големия натиск върху бебето, най-вече главичката му, защото реално не е дозряло и не е напълно готово да се роди. С епизотомията се разрязват тъкани, за да му се улесни пътя за излизане. Принципно това е идеята.

Благодаря,за разяснението.Ами да чета,чета,чета защото искам да съм наясно с всичко,понеже докторите така обясняват,че не е истина. ooooh!Ти питаш нещо,а те "не ти трябва да знаеш" или по-зле "ще ме оставиш ли да си върша работата!" и тем подобни.Абе в крайна сметка става въпрос за мен,а те се надуват все едно лекуват чувал с картофи!!!Пък и не може да се скараш с тях,защото рискуваш да си "оставят ръцете" на теб!!!

# 95
  • Мнения: 1 121
Всичко което чета е косонастъхвателно-епизиотомии без упойки,както и последващи шевое пак на живо,форцепси от които "адски боляло" вакууми,които са много опасни за малкото 4ове4е,разкъсвания отдоло....

Синът ми се роди с вакуум и имах разкъсвания, но изобщо не боли чак толкова много. Ако се притесняваш, поискай упойка, с епидуралната, например не усещаш никаква болка.

# 96
  • Мнения: 1 949
**Rbaby1**, не знам при кой лекар ходиш. Докторът, при който раждах аз и лекарката, която следеше бременността ми, бяха толкова подробни и обстоятелствени, че понякога ми се искаше да не знам някои неща. Когато съм питала, ми се е отговаряло адекватно. Не говоря само за периода на бременността и този след раждането. Продължих да ходя при Попов и след като родих. Продължава да ми обяснява всичко, дори често ми драска разни скици на листче с химикал  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 2 013
Ама аз не говоря за ЖК,там всичко си ми обесняват!Имах предвид в болницата докато бях.Там са толкова надути,че няма до къде!Когато постъпих там с треска и висока температура едва не умрях през ноща,а тъпата дежурна акушерка се вбеси,че и прекъсвам дрямката.То пък за късмет и тя беше болна.И седи на среща ми тя и ми се дърви "кво толкова "ревеш" и аз съм болна и с температура,ама съм тук!"Ей идеше ми да и оскубя перчема на тази сврака.Първо на нея това и е работата,второ-може и да е болна ама не е бременна и трето кво съм виновна че е на работа,да си е взела болничен,а и като е на работа не би следвало да спи в маниполационната!!! fight

# 98
  • Мнения: 1 949
Ама аз не говоря за ЖК,там всичко си ми обесняват!Имах предвид в болницата докато бях.Там са толкова надути,че няма до къде!Когато постъпих там с треска и висока температура едва не умрях през ноща,а тъпата дежурна акушерка се вбеси,че и прекъсвам дрямката.То пък за късмет и тя беше болна.И седи на среща ми тя и ми се дърви "кво толкова "ревеш" и аз съм болна и с температура,ама съм тук!"Ей идеше ми да и оскубя перчема на тази сврака.Първо на нея това и е работата,второ-може и да е болна ама не е бременна и трето кво съм виновна че е на работа,да си е взела болничен,а и като е на работа не би следвало да спи в маниполационната!!! fight

 Thinking Гадно, наистина! Съжалявам, че си преживяла това отношение.  #2gunfire За коя болница става дума, аконе е тайна?

# 99
  • Мнения: 2 013
За Шейново става дума,акушерката не си спомням как се казваше,но беше на кичури с къдрава коса и със ужасен поглед и кисел вид,тип "света ми е крив"! afwitch

# 100
  • Мнения: 1 428
Спокойно де!Ще видиш,че не е толкова страшно.

# 101
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Не е толкова страшно, повярвай в това  Hug
Спокойно, не го мисли отсега, няма мама, която да не се притеснява, ще мине бързо и лесно  Hug
После ще ни разказваш - има тема СМЕШНО ЛИ Е РАЖДАНЕТО - потърси я и я прочети отначалото до края и ще видиш колко оптимистично ще се настроиш  Hug

# 102
  • Мнения: 645
Да споделя и аз че много ме е страх,но прочетох разкази на някои мами от тази тема  Смешно ли е раждането и се поуспокоих,но нали всички мами раждат и при нас това ще мине /надявам се много леко и бързо/ Praynig

# 103
# 104
  • Мнения: 592
Едва ли има нужда се повтарям всички останали. Просто се абстрахирай от отношението на персонала. Ти раждаш и си най-важната! Успешно и леко раждане. Мисли позитивно и се довери на докторите (все пак те са учили за това, а не ти) Peace

Общи условия

Активация на акаунт