Влияе ли?

  • 9 276
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Таткото присъства от самото начало до края на събитието. Това не ни е повлияло никак на сексуалния живот. Дори гордо казвахме "родихме си"  Laughing

# 16
  • Мнения: 264
Нито аз, нито мъжът ми искаше да присъства на раждането. Просто чакаше в коридора докато  родя и след това влезе при мен.

# 17
  • Мнения: 46 518
Според лекарите - не.
А оправдания за проваляне на брака - всеки може да си изсмуче от пръсте, когато се чуди какво да измисли Laughing


Нито аз, нито мъжът ми искаше да присъства на раждането ...

Аз пък не исках и аз да присъствам, но човек като е решил, че иска да бъде родител, трябва да се стегне малко.

# 18
  • Мнения: 2 478
Никога не съм искала мъжа ми да види как ми отварят корема или как се напъвам и крещя. Sick
А и той не би го понесъл.Не бих му причинила това.
15 мин след като влязох в операционна зала,той вече е бил с бебето.А след още 20 мин беше при мен.
Защо да му причнявам травми за цял живот?
А и да мисля за себе си ли,за бебето или за припаднали си мъж?

# 19
  • Мнения: 46 518
...
Защо да му причнявам травми за цял живот? ...

А за какво им е на жените да минават през всичко това и да се травмират? Целта е една и съща - създаване на дете.
Те мъжете щото са от желе  Laughing може да ги прави, но не може да види как идват на бял свят, че за какво ми е тоя мъж? Ако детето падне и си счупи главата, пак ли няма да бъде до него, сакън, да не се травмира Crazy

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дали влияе не знам. Моят мъж категорично отказа да присъсъва. Аз също не бих се чувствала много удобно.

# 21
  • Мнения: 2 478
Никол много си крайна.
Нищо в този живот не е само бяло и само черно!

# 22
  • Мнения: 1 488
Ако и двамата го искате, не виждам проблем. Съпругът ми присъстваше на раждането и съм доволна. Доста се двоумях преди това дали да присъства. Накрая се разбрахме да присъства,но да излезе когато вече бебето тръгва да излиза. Така искахме и двамата, но не стана така, той остана до края с мен. За което не съжалявам въобще.Имах продължително раждане и той ми беше опора и подкрепа. Това е един незабравим,невероятен спомен и нещо,което може никога повече да не ти се случи, защо да не го споделиш с него! След като лекарите се увериха,че всичко е наред с нея и с мен,излязоха от стаята и бяхме там само тримата, толкова щастливи!  Heart Eyes
Сега ми се вижда повече от естествено съпругът да присъства на раждането!
Някой каза по-горе,че е по-важно да присъства на правенето на бебето. Не! Не само. Не смятам,че трябва да се ограничават само до толкова, а да вземат активно участие не само в правенето, но и в раждането и отглеждането на детето, защото то е на двамата!  Peace

За "провалянето на брака" не мисля, че това че е присъствал на раждането може да бъде причина, особено ако е бил там доброволно. Все пак трябва да бъде подготвен за това през какви фази преминава процеса раждане и какво може да види.

На теб ти желая леко раждане и едно прекрасно бебче!  Hug

# 23
  • Мнения: 209
Нито аз, нито мъжът ми искаше да присъства на раждането. Просто чакаше в коридора....

за травмиране не знам, но според мен мъжът няма място в родилна зала (независимо от това дали раждаш секцио или нормално). има си неща за които мъжът не бива да узнава еле пък да вижда ...

# 24
  • Мнения: 46 518
Никол много си крайна.
Нищо в този живот не е само бяло и само черно!

Сигурно съм травмирана  Sunglasses

# 25
  • Мнения: 666
за травмиране не знам, но според мен мъжът няма място в родилна зала (независимо от това дали раждаш секцио или нормално). има си неща за които мъжът не бива да узнава еле пък да вижда ...[/color]

Е чак пък толкова, и защо какво ще му стане на негово величество мъжа? Или винаги трябва да ни виждат напудрени и красиви да не ни изоставят сакън. Ако не дай си боже се разболеем и са необходими по-специфични грижи да ни заточат далеч от очите тогава, че може нещо да им стане и да се разстрои брака.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 826
Там където раждах е хубаво таткото да присъства на раждането. Мъжът ми беше и на двете, държеше ми ръката в най - трудните моменти, а накрая преряза и пъпната връв на децата ни Grinning.
Винаги, когато става въпрос за раждане той с гордост казва, че е присъствал на появата на бебетата Grinning.
Сексуалния ни живот не се промени след раждането. Раждах по естествен път.

# 27
  • Мнения: 3 268
Мястото на мъжа не е до жената,когато ражда.Жената трябва да е винаги хубава,желана,малко загадъчна и разбира се сексапилна за своя мъж.Как ще стане това,когато той присъства на този чисто животински процес-раждането.Хич не ми пука за неговото емоционално здраве и дали щяло да му е лошо.За мен е важно да остана за него жена,такава каквато съм,когато лягам до него, а не разкрачена и кървяща.

# 28
  • Мнения: 209
за травмиране не знам, но според мен мъжът няма място в родилна зала (независимо от това дали раждаш секцио или нормално). има си неща за които мъжът не бива да узнава еле пък да вижда ...[/color]

Е чак пък толкова, и защо какво ще му стане на негово величество мъжа? Или винаги трябва да ни виждат напудрени и красиви да не ни изоставят сакън. Ако не дай си боже се разболеем и са необходими по-специфични грижи да ни заточат далеч от очите тогава, че може нещо да им стане и да се разстрои брака.

аз затова казах - СПОРЕД МЕН - а и отново според мен не става въпрос за това да ни виждат вечно напудрени и красиви, а на лично усещане. аз радко съм напудрена, била съм в такава ситуация, че мъжът ми се е налагало да се грижи за мен (имам предвид болест) и пак си оставам на мнението че няма място в родилна зала - не че ще се травмира или нещо подобно - просто въпрос на лично усещане и виждане...

# 29
  • Мнения: 2 013
...
Защо да му причнявам травми за цял живот? ...

А за какво им е на жените да минават през всичко това и да се травмират? Целта е една и съща - създаване на дете.
Те мъжете щото са от желе  Laughing може да ги прави, но не може да види как идват на бял свят, че за какво ми е тоя мъж? Ако детето падне и си счупи главата, пак ли няма да бъде до него, сакън, да не се травмира Crazy

Никол евала  е това си е баш точно изказване!Съгласна съм и с 2  ръце.Ами нали мъжете са силния пол в крайна сметка (всички жени са на ясно че не е така!) Е баси нашите з----ци се цепят,нас ни боли,ние не мигваме а те не били в състояние даже ръката ни да държат в момента на раждането.Е да,то да гледаш жена си как се гърчи от болка не е като 5 секундния оргазаъм след секс.Щом са направили бебе трябва да помагат то да се роди!!!!!И те също има 9 месеца да четът и да се готвят

Общи условия

Активация на акаунт