Примерна схема на захранване (10)

  • 68 354
  • 661
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 645
[

Косе Босе, може ли да дадеш съвет кое е по леко за коремчето масло или сирене, добре ли е да ги дам последователно и по колко дни?
...

Напълно подходящ и балансиран режим за възрастта. Разнообразието е важно, но не е решаващо за тази възраст.
Чудесно е, че се предлага толкова често кърма. С такъв режим вероятно си набавя нужното мляко.
3 твърди хранения са достатъчни, количеството е като по книга.

За сиренето и маслото - предвид възрастта и щом детето е здраво, едва ли има значение. Масло -> сирене -> кисело мляко -> прясно мляко е традиционният ред на въвеждане. Ако маслото е краве, а сиренето е козе, по-логично е първо да се даде козе продукт, след това се започват различните краве продукти. Козето сирене е също презастраховане при лактозна непоносимост, но ти си знаеш най-добре в случая. От друга страна, маслото също има важна хранителна стойност и ако се въведе, може успешно да се редува със зехтин, а после вече да се вкарват постепенно други млечни продукти по преценка. Паузата между сиренето и маслото е добре да бъде поне 1 седмица.



Косе Босе, много ти благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

Добре, тогава ще въведа първо маслото. За 3 дни добре ли е? Примерно първи ден (днес) на върха на лъжичката, утре малко по вече и на третия ден да стигна до 1 ч.л. След това ще въведа кайсия и банан за по 4-5 дни (за първи път толкова бързо, но вече е голям) и след седмица сиренцето.

Казах козе сирене понеже в нас такова ядем - остана ми навик още като бях на строгата диета без краве продукти. А то колко е козе не е сигурно - не мирише, което означава че не е на 100 % козе, но това е което се предлага на нашия пазар Simple Smile

Сиренето по колко време да го изкисвам и в какви дози е добре да се приема дневно? Бях чела за 40 г, но може и да бъркам с това че 40 г сирене =200 мл АМ

Благодаря Косе Босе че не преставаш да даваш от опита и знанията си на нас непросветените  Hug

# 271
  • Мнения: 5
zdraveite bih iskala da popitam kade moga da vidia shemata

# 272
  • Мнения: 2 111
zdraveite bih iskala da popitam kade moga da vidia shemata
https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=writely& … omepage&nui=1
Имейл адрес за вход: maq@gbg.bg
Парола: primernashema

# 273
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз малко недоразбрах за заместените хранения, та искам да питам нещо да си доизесня нещата. Ако кашата, която давам на сина си е млечна, проблем ли е, аконе давам преди или след нея мляко? Той е на 6 месеца. Какво е дневното количество мляко, което трябва да изпива? Той е на АМ.

И още нещо, да ви питам дали добре съм си наредила храните за въвеждане:

оризова каша
оризова каша с рожкови
царевична каша
моркови
картоф
тиквички
пъщарнак
печена чушка

жълта кръгла тиква
круша
синя слива
ябълка
бананова каша
броколи
карфиол
пуешко месо
пилешко месо
грутен
козе сирене
чисто масло
краве/козе кисело мляко

Болднатите са вече въведените храни. Още не съм решила как да въведа глутена (препоръки?).

И се чудя още нещо. Имаме от къде да вземаме домашно козе мляко. Съответно без проблем да си правим и сирене и кисело мляко от него. Та ме интересува кравето и козето сирене, както и кравето и козето кисело мляко поотделно ли всяко да въвеждам?

# 274
  • Мнения: 5
blagodaria mnogo samo da popitam koga se dava pure ot riba nia sme na 6meseca
 Embarassed

# 275
  • Мнения: 534
ismeralda мисля че на вас ви е рано за риба,от записките който съм си правила от съветите на Косе Босе ,риба не се дава преди 10 месеца

# 276
  • Мнения: 559
ismeralda, и аз знам, че е след 10тия месец. (моля те пиши на кирилица!)  Peace

# 277
  • Мнения: 2 132
Момичета, какви течности давате на децата си да пият?
Имаме някакви кристали пикочна киселина в урината и педиатърката е казала  на мъжа ми да даваме повечко вода и чай. Ива много вода не пие, а чай идея си нямам какъв мога да и давам newsm78

# 278
  • Мнения: 2 111
Рибата се въвежда 2 месеца след въвеждането на месо.  Peace
JeniB и ние сме така с водата,пие по 20-30мл на ден,повече не иска.
Лятото няколко пъти пусках изследвания на урина,защото имаше леко ацетонов дъх.
Пробвала съм да давам чай и сокове на Хип,но не иска.
Предлагай редовно,аз я давам с лъжичка,защото от шише и чаша с накрайник не иска.

# 279
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На моя син давам чай от копър и анасон (тоя на HIPP против колики дето е) или шипков. Харесва ги и пие. Но той по принцип си пие доста водичка още от съвсем малък! Peace

# 280
  • София
  • Мнения: 1 835
При нас единствената течност е кърмата. Лятото пиеше по малко вода, но сега не иска под никаква форма. Когато му предлагам отпива по една глътка и после се мръщи. Пробвала съм  с биберон, с накрайник, с лъжичка, с чаша. най -голям успех има с бутилка от минерална вода, които имат капачка като биберон (подобна на спортните бутилки).
Наскоро пробвах и чай, но него пък съвсем не го искаше.

# 281
  • Мнения: 68
Ние сме на кърма и вода почти не пием. В началото давах с биберон но тъй като изобщо не иска да засмуче от него, само го дъвче, започнах да давам с лъжичка и така изпива по малко.
И аз съм се чудила за чай, какъв да давам на 6 мес. бебе? И дали изобщо има нужда от него?

# 282
  • Мнения: 695
Момичета, мисля да правя на Нели пилешка супа. Въпросът ми е колко дни мога да я съхранявам в хладилник? Мога ли да замразя порции от супата за по-нататък?

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 277
А пък аз искам да попитам за плодовете, сигурно има назад в темите но не ми се търси Simple Smile.До момента съм въвела от плодовите пюрета-ябълка, круша и слива, и от тиква - ако се брои за плод.Ще ми се да включа лека полека и други.Знам, че като са на пюре е по-различно от сурови.От кога мога банан, праскова, кайсия, горските мисля да ги оставя за след годинка.А сурови плодове по принцип от кога най-рано?Суров банан?

Блгаодаря ви много.

# 284
  • Мнения: 112
Момичета, мисля да правя на Нели пилешка супа. Въпросът ми е колко дни мога да я съхранявам в хладилник? Мога ли да замразя порции от супата за по-нататък?

В хладилник пюретата се съхраняват до 48 часа след приготвянето. Можеш да замръзяваш.

Общи условия

Активация на акаунт