Примерна схема на захранване (10)

  • 68 353
  • 661
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 743
Момичета, а какво означава твърдата храна да се дава 30-40 мин след кърмене /след началото на кърменето, или след края на кърменето newsm78/

# 286
  • Мнения: 117
Много ти благодаря, Косе Босеsmile3525 Имам нужда от още малко помощ smile3547 Ден след като писах предния си пост към теб, дадох на Миша коричка хляб- тя го поиска след като ме видя да ям. За мое учудване на нея й хареса и от тогава (вече 2ри ден) й давам всеки път като види хляба, защото тя сама си го иска- писка и протяга ръчички докато не й отрежа коричка. Това мога ли да го смятам като въвеждане на глутен, защото хляба е бял? Трябва ли да й взимам специален хляб или мога да й давам от нашия? И ако това е въвеждане на глутен- мога ли да взимам вече каши и бисквитки с глутен? Thinking Благодаря ти пак, че имаш търпението да обясниш на всеки по отделно Hug Ако някой друг също може да ми отговори ще се радвам да чуя мнението ви. Simple Smile

# 287
  • Мнения: 112
Момичета, а какво означава твърдата храна да се дава 30-40 мин след кърмене /след началото на кърменето, или след края на кърменето newsm78/

След края на кърменето.

# 288
  • Мнения: 3 743
Момичета, а какво означава твърдата храна да се дава 30-40 мин след кърмене /след началото на кърменето, или след края на кърменето newsm78/

След края на кърменето.

Благодаря  bouquet

# 289
  • Мнения: 2 132
Как ще коментирате тази статия, че оризът е опасен за деца до 1година? - http://mamita-bg.com/2008/11/%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D1%8 … 4%D0%BE-1-%D0%B3/

''Кравето и соевото мляко също предизвикват стомашни проблеми при децата до 1 г., а някои други храни като плодове, месо, яйца и зърнени култури да провокират диария или повръщане до няколко часа след хранене – сиптоми, които често се разчитат погрешно и от майките и от лекарите като натравяне''
“Всъщност това е алергична реакция, която е най-силна при хранене с ориз. Той се смята са хипоалергенен продукт, но при децата до 1 г. не е такъв. Затова оризовата каша може да доведе до трайни увреждания в работата на стомаха и червата на малкото дете”, предупреждават австралийските педиатри.

# 290
  • Мнения: 695
От кога мога банан, праскова, кайсия, горските мисля да ги оставя за след годинка.А сурови плодове по принцип от кога най-рано?Суров банан?
Ето какво пише в записките ми:
Пюре банан може от 6 навършени, подходящ за захранване.
Пюре праскови и кайсии: 6-8 месеца
Сурови праскови и кайсии: след 8 месеца
8 м. е чудесна възраст за въвеждане на сурови плодове. Изключение са манго, авокадо, банан, пъпеш, които могат да се въведат сурови и по-рано.

# 291
  • Мнения: 1 100
Как ще коментирате тази статия, че оризът е опасен за деца до 1година?

На мен ми се струва пресилено това твърдение, но единственият опит, който имам е със сина ми. Оризовата каша е сред първите му храни и не е имал никакви проблеми - нито диария, нито повръщане, нито стомашни възпаления и т.н. Може би проблеми се появят при деца, които имат някакво заболяване и оризът е противопоказен за диетата им. Би било интересно да се види оригиналната статия, вероятно публикувана в медицинско списание. На подобни журналистически бележки нямам вяра! Wink

# 292
  • Мнения: 3 743
Да споделя и аз какво е казал един варненски педиатър за захранването с ориз като първа храна. Не го препоръчва, защото оризът извличал калция от костите, когато се предлагал като първа храна. Косе Босе, много ще се радвам да чуя какво мислиш ти по този въпрос. Има ли някакво основание и за подобно твърдение.

# 293
  • Мнения: 9
Косе Босе, според твоите източници има ли нещо специфично в захранването при деца с таласемия минор. Извинявам се предварително ако въпросът вече е обсъждан, но не ми остана време да изчета всички теми. 

# 294
  • Мнения: 68
Тази статия за оризовата каша наистина вече ме изненада. Ако наистина е вярно, то с какво да си захранваме децата?!? Алергизиращи, нитратни, консерванти!!! #Crazy

# 295
  • Мнения: 179
Косе Босе имам следното питане: когато се дава предпазливо млечни продукти - козе сирене, после овче и накрая краве сирене как се процедира- всяко ново сирене пак ли се дава една две трошички от новото и към него остатъкът от вече въведеното сирене или само трошичка от новото без да се смесва с въведеното вече?
И отново за водата-с изворна вода ли да готвя или с обикновена, пречи ли й на девинската изворна високата темперятура, някой беше казал, че не трябва да се преварява, защото се променял негативно химичният й състав? И последно- има ли някакви ориентировъчни норми за пиене на вода от десет месечни деца(и за по-големи)? Ние сме на кърма и продължаваме да отказваме вода под всякаква форма, вече се страхувам да не увредя бъбреците. Не добавям сол, но все пак месото, а и всичко останало съдържа сол, все пак ако не свикне да пие вода не знам и нататък дали няма да се получат проблеми Sad
Благодаря ти за отговорите, знам че както обикновено ще ни дадеш най-компетентното мнение!

# 296
  • Мнения: 1 449
Как ще коментирате тази статия, че оризът е опасен за деца до 1година?

Оригиналната статия е публикувана тук, а на различни места могат да се видят безплатни преразкази. Българският преразказ е доста непълен.
 
Заключението на статията е, че оризът, традиционно считан за хипоалергенна храна, може да бъде причина за специфичен проблем с храносмилателната система.
 

Няколко подробности:

1. Всички деца от това проучване, които са получили ентероколит в резултат на протеините на ориза, са били на възраст между 3-6 месеца, когато са показали реакция за първи път (т.е. очевидно това са деца, захранени преди 6 месеца; препоръките в Австралия са за захранване между 4 и 7 месеца).

2. Самите изследователи признават, че са изненадани от резултатите, тъй като са очаквали кравето мляко и соята да бъдат най-проблемни преди 1 год. Техните предположения са, че една от причините може да е повишената консумация на ориз – в Австралия консумацията на човек се е увеличила повече от 2 пъти само за 10 години.

3. Изследователите правят извода, че възпалението на храносмилателната система, получено от протеините на ориза, не се проявява при деца, които са били изключително кърмени. Тук се цитират препоръките на СЗО за изключително кърмене през първите 6 месеца, както и проучване, според което 90% от децата в Австралия за захранени преди 6 месеца (70% от тях - с ориз).

4. В изследването се сравняват краве мляко, соя и ориз като причина за конкретно  храносмилателно възпаление, а не по принцип сравнение на алергенните свойства. (Описаният синдром всъщност не е типична алергия към ориза, а болест или възпаление или чувствителност към храна, което имитира някои от признаците на алергия като диария и повръщане, но не и обриви или респираторни проблеми.)

4. Родителите на деца с хранителни алергии не трябва да се безпокоят конкретно от ориза, по думите на един от изследователите пред Ройтерс.

5. Изводите от статията са за лекарите, които трябва да отчитат, че оризът може да предизвика възпаление на храносмилането при най-малките и съответно да се избегне погрешното диагностициране в търсене на други причини. Точно в тази връзка се споменава практиката на захранване с ориз в Австралия, но призивът засега е към повече внимание от страна на педиатрите, не е отречено или забранено захранването и храненето с ориз при най-малките. Предстоят още проучвания.

# 297
  • Мнения: 1 100
Косе Босеbouquet  bouquet  bouquet Ето това е интелигентно и логически обосновано резюме, на което вярвам дори без да съм прочела оригиналната статия. На журналистите, писали по темата им липсва този талант. Peace

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 18:37 от Ванилия Канелска

# 298
  • Португалия
  • Мнения: 4 525
Косе Босе - bouquet  bouquet  bouquet Ето това е интелигетно и логически обосновано резюме, на което вярвам дори без да съм прочела оригиналната статия. На журналистите, писали по темата им липсва този талант. Peace
newsm20

# 299
  • Мнения: 68
Косе Босе,така представени нещата изглеждат доста по различно.

Общи условия

Активация на акаунт