Отговори
# 90
  • Мнения: 2 375
Според мен има значение, поне при мен беше така.

# 91
  • Мнения: X
Според мен броят и размерът на "пораженията" от бременността зависят най-вече от Господ и от гените на жената- структура, обмяна на веществата, наследственост и т.н. Косвено и от начин на живот до бременността, поредност на бременността, а също от качените килограми. Не мисля,че възрастта е определяща.
Конкретно: аз родих на 30 навършени, малко преди 31. Качих общо 12 кг, 6 от които между 4-6 месец и то много бързо и неусетно.
Висока съм, слаба, не спортувам активно,никога не съм спазвала хранителен режим, вкл.и докато чаках детето. Но работих до края на 8 месец, ходех пеша, шофирах до деня преди да родя, сама пазарувах и се подготвях за бебето.
На шестия ден след раждането си облякох дрехите от "преди", взех си Вързопчо и напуснах болницата. Месец след раждането бях като скелет /детето беше много нервно и трудно/. Стрии нямам. Гърдите ми леко увиснаха след спиране на млякото и са доловимо по-меки заради поразтегнатата кожа, но не до степен да е неестетично /в моите очи/.
Ако не стане по лесния начин- има всякакви процедури, диети, кремове...естетична хирургия. Всичко е въпрос на време, постоянство и финансови възможности. Ако не бях се "отървала" така лесно от кг /с което нито се гордея, нито изтъквам/, щях да се боря с тях до последно.

# 92
  • Мнения: 1 734
Първият път ги свалих за отрицателно време. Просто не усетих кога стана. Но сега се съмнявам, че ще е така  newsm78

# 93
  • гр.София
  • Мнения: 380
Мисля, че възстановяването зависи не толкова от възрастта, колкото от начинът ти на живот преди забременяването. Аз родих на 32 год.-забременях, когато бях 63 кг при ръст 170 см/т.е. имах 2-3 кг вповече/. По време на бременността напълнях 15 кг. За шест месеца възстанових предишните си килограми, но съм се амбицирала да сваля още 3. Мисля, че няма да имаш проблеми, щом фигурата ти е била стегната и водиш здравословен начин на живот Simple Smile

# 94
  • Мнения: 345
Здравейте момичета, аз съм на 29 и малко преди 30-тия си рожден ден за пръв път ще ставам мама. До скоро поддържах слаба и стегната фигура с изключително здравословно хранене и малко спорт. Но откакто забременях започнаха да ми се ядат мазни и тежки храни и за кратко време качих около 6-7 кг., а сега са сигурно и повече, а съм едва пред прага на 5 месец.

И защо като са започнали да ти се ядат мазни и тежки храни ги ядеш. Оправданието, че бременните трябва да ядат все що им се прияде е една голяма глупост и най вече успокоение на съвестта за качените килограми. От мазни и тежки храни бебето ти никаква полза няма да има.

Започнах да ям по-тежки храни, защото просто ми се ядяха. Едва ли не, изпитвах физическа нужда. Това не значи, че съм се тъпкала, но не мисля, че е необходимо човек да се подлага на лишения. Аз вярвам в това, че организма сам ни подсказва от какво има нужда, както когато усетиш жажда и пиеш вода.

Брагодаря на всички за отговорите. Явно не е от толкова голямо значение възрастта, а по-скоро от начина на живот, начина на хранене и гените newsm78  Съвсем скоро ще го установя със сигурност Simple Smile

# 95
  • Мнения: 6 274
Няма такова нещо...
Не намирам никаква разлика във възстановяването ми след бременността на 21 г. и тази на 31 г....

# 96
  • София
  • Мнения: 1 176
Не мисля,че възстановяването зависи от възрастта.Аз родих на 29 г.и очаквах също като теб по-трудно да си възвърна формата,но две седмици след раждането си влизах в старите дрехи и имаше период,в който дори станах по-слаба и от преди да забременея.Донякъде го отдавам на това,че родих доста преди термин,на стрес(от който най-много слабея),но значение имат и гените-майка ми също много бързо се е възстановила.

# 97
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
има значение, разбира се...
Не е все едно да родиш на 20 и на 40, нали?

# 98
  • Мнения: 1 475
зависи от гените, мъжете нали си имат приказка, като си взимаш жена, гледай първо майка и, че и жената ще стане такава след време!Така, че ако структурата ти и гена ти  е на слаб човек и във фамилията нямате дебели, няма как и ти да станеш/останеш/ такава! Peace

# 99
  • Мнения: 991
Моите лични наблюдения показват точно обратното - от познатите ми тези, които родиха по-рано наддадоха повече и много от тях така и не се върнаха към предишния си вид. Тези, които родиха по-късно бързо се върнаха към формата си преди раждането.

Ще си позволя да ти дам един съвет - върни се към стария си режим на хранене - ако си по-гладна просто яж повече, но здравословни храни. Сладкото и мазното не са необходими нито на теб, нито на бебето. Просто сега си се отпуснала да си хапваш каквото ти се прияде, защото си бременна. Но... колкото повече килца качиш, толкова по-трудно ще ги свалиш после.

# 100
  • Мнения: 2 448
зависи от гените, мъжете нали си имат приказка, като си взимаш жена, гледай първо майка и, че и жената ще стане такава след време!Така, че ако структурата ти и гена ти  е на слаб човек и във фамилията нямате дебели, няма как и ти да станеш/останеш/ такава! Peace

Не съм съгласна - и майка ми и баба ми са по 100 кила, ама аз не съм така.
Човек е такъв какъвто иска и се поддържа, гена има значение до толкова, че някои могат да ядат банички и шоколади и да са слаби, други не ядат банички и шоколади, за да са така.
А това, че в рода нямате дебели никога не е късно ти да си първия дебел от лакомия.  Wink

# 101
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
За мен не е въпрос на възраст, а на гени и воля.

# 102
  • Мнения: 349
Когато човек иска да направи нещо той го прави независимо от възрастта  Naughty. Може би коства повече усилия - да съгласна съм, но иначе няма такова нещо като немога, има неискам.  Peace

# 103
  • Мнения: 3 268
има значение, разбира се...
Не е все едно да родиш на 20 и на 40, нали?
При мен нямаше значение,Шани.Родих второто си дете на 37години и за три месеца пак бях 53 кг.Както и при първата ми бременност,но тогава станах 50 кг.

# 104
  • Мнения: 104
Сигурно като цяло е така, но първо-не си чак толкова "стара". Второ много зависи какъв човек си, щом си живяла здравословно бързо ще се възтановиш, не се ядосвай излишно. Само ще те посъветвам като цяло да не качваш много/но ти засега си екстра Peace Аз качих 25 кила от ядене на сладки работи и сега еклерите и сладоледите са ми на задника, още се мъча да ги сваля, но къде повече напълнях от теб. Иначе излязох 10кила по-малко от родилното, все пак освен  бебето има плацента, води и задържане на течности, не всичките качени кила са сланини.
Успех и леко раждане Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт