Само ние си останахме в "ОТЧЕТНИ", скоро ще сме с ОКТОМВРИЙЧЕТА великолепни!

  • 12 549
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Трикси, и на моята беба едно от повръщанията беше и през нослето, но после като се поуспокои и хапна бавничко, всичко си беше наред  Peace

# 46
  • Мнения: 498
Galaxa, и го извеждам навън. Сополките ако не с еизкиха ама от сърце и душа и не са му дет се вика на върха на носа, няма как да ги изкарам, тая помпа никва работа не върши, само му разширих ноздричките от толкова ръчкане.  Rolling EyesКапя водно разтворче и това е. Утре ще ходя до педито да видим какво ще каже, дано е по-добре, че направо  Cry

А ето и едно сайтче за погача което намерих.
http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p4397.html

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Гери,моите съболезнования мила. Hug
Софко, успех утре.  bouquet

# 48
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен. Успях да се доредя до компа най-сетне, ама с две бебта е така  Heart Eyes
Гери моите съболезнования за баба ти. аз бих ти казала да направиш това, което ти казва сърцето ти  Peace
Честити бебчета на Янита75, Дризи и Джиджибиджи    bouquet Пожелавам им с пълна сила да усетят най-великото чувство - обичта към детето.
Относно банята - като падне пъпчето ще си го къпеме в стаята. То и сега го поливаме над един леген в стаята и малчо не мрънка. Иначе доки вчера ни препоръчадокато не падне изцяло пъпа да не го къпеме, че нещо педиатърката дето го пое си е свършила през пръсти работата  #Cussing out Ма тя беше заета повече да нарежда кой колко работи и кой и защо спи  #Cussing out Лошото е, че мойта доки не успя да дойде навреме, иначе съм сигурна, че въпросното педи щеше да си свърши доста по-качествено работата  Rolling Eyes
Инче аспиратора, за да работи е желателно някой да държи бебо прав и тогава да му теглиш сополките, като с пръст запушваш ноздрата, от която не теглиш в момента. Трябва си време докато се обучи човек, но пък на малчовците им олеква.
Криси много хубаво семейство сте и изглеждате изключително щастливи на снимките  Hug
Ванче-мамче много  Praynig Hug за теб и малкото човече.
Наде надявам се всичко да е наред с теб. По принцип докато кърмиш матката се контрахира и се получава по-засилено течение. ПИши като се прибереш от преглед.
И да ви се похваля момичето - от 22-та килограма, които бях качила, вече съм по-слаба с 13 кг., а и корема почти е изчезнал, което при мойто положение(2 раждане на дебело бебе  Twisted Evil) си е направо постижение  Flutter

# 49
  • Мнения: 95
Аз изпаднах в много дълбока дилема относно ваксините и по-точно Пентаксим-а.
Знам, че на повечето от вас тази тема ви е още далечна и ще подминете мрънкането ми, но наистина ужасно се колебая какво да направя. Оказва се, че въпросната прехвалена ваксина у нас се слага от около 2г. А това е ужасно кратък срок за което и да е лекарство... Имам чувството, че в момента се събира статистика за проявата на странични ефекти и изобщо за поносимостта й. Накрая май ще избера да му сложат старите ваксини, които са слагани у нас години наред. Все нещо полезно трябва да има от тази ЗК, ма'а му стара...

# 50
  • Мнения: 42
Прибрах се от АГ-то! Ами няма да се раждаме още! Поне бебка е пораснала и вече е почти 3кг. Иначе плацентата ми е функционална още, имам достатъчно води, тоновете ни са чудесни и най-хубавото е, че май пъпната връв не ни е увита около вратлето, а само се е струпала пред вратлето, отзад нямаше нищо! Hug Та сега ме викат в понеделник чак, ако тръгне преди това ще му звъня, разбира се на дофтора, ама той не вярва! Та така, ще ме извините ама трябва да ме изчакате още малко... Embarassed

# 51
# 52
  • Мнения: 966
JANITA75  честито бебче !!!!!
Мони честито бебче !!!! 
Шики ще те чакаме   Hug няма никъде да ходим до края на месеца  Wink

Софко стискам ти палци всичко да мине леко!
Галакса ние също имаме соплолки и си излизаме всеки ден.То времето не е за изпускане  Simple SmileНашите са жълти на цвят и лекарката ни изписа черни капки,още не съм и ги купила и се чудя,не и е запушен носа ,а само като кихне и то не всеки път вади сополки.Капя разтвор за сега.
Гери моите съболезнования мила......
Ванче мамче чакаме ви  Hug
Крисси снимките са много хубави  Grinning

Ние се къпем в стаята във ваничка ,като закачам паяк ( захваща се за ръбовете на ваната или легена и бебето ляга вътре,от плат и мрежа отстрани е направен) и я поливам около 5-10 мин.Във водата слагам шампоан за бебешка вана.Ние не я мажа със сапун. Това става около 22ч. и с всички процедури отнема около 30 мин. После всички си лягаме  Laughing каката,бебето и мама.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 53
  • Мнения: 678
Барабинка от личен опит в по-предна тема бях споделила, че съм изключително доволна от Пентаксима  Peace малкия нямаше никакви странични ефекти - нито подуване на крачето, нито зачервявания, нито е вдигал температура. В другата ми отчетна, където са поне 100-тина януарчета, едно 80 % от майките сложиха Пентаксим и са доволни. Вярно, че в България е от около две години, но това не значи, че в останалия свят не е прилагана по-рано и не е доказала ефективността си.
Шики, ако се налага ще си те чакаме до 5-ти ноември, нема се притесняваш  Hug
ПП Ако искаш ми пусни на лични паролата за акаунта. Мога да оформям и пускам теми, но досега се скатавах, че въобще не беше сигурно дали ще имам възможност  Wink

# 54
  • Мнения: 95
manana, помня, че се беше включвала с мнение за ваксините в предна тема. Окуражаващо е, че пишещите в другата ти отчетна тема майки са доволни от ваксината Peace
Аз обаче продължавам да се колебая. Нали съм си везни... все тегля на кантара Mr. Green

# 55
  • Мнения: 678
Аз обаче продължавам да се колебая. Нали съм си везни... все тегля на кантара Mr. Green
Не ме отчайвай  Tired Аз каквато съм бързачка във вземането на решения, сигурно Господ нарочно ми прати колебаеща се везничка, да ме научи на търпение  Twisted Evil

# 56
  • Мнения: 95
Не се отчайвай, приеми реалността  Crazy
При нас явно Господ пожали мъжа ми и детето се роди Дева. Иначе как ли щеше да се оправя с две колебаещи се везни милото?! Mr. Green
Спирам да спамя.

# 57
  • Мнения: 42
Eто две снимки на нашето първо октомврийско-августовско бебе Калоян на мама polina7979:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=291141&pid=8589729
Втората е малко размазана, ама от рисайза стана така и не можах да я оправя, на първа страничка се вижда по-добре Peace!

# 58
  • Мнения: 132
Говорихме с майка ми и решихме че за мен ще е по добре да отида така ще оставя всички сълзи и мъка там и няма да натоварвам бебка и баткото с отрицателна енергия пък и нз дали ще си простя ако не отида все пак ме е отгледала.Най хубавите спомени от детството ми са с нея Simple SmileНо и двете с майка ми решихме да не носим черно и да не носим траурни лентички и т.н. просто да се сбогуваме SadНякак си не вярвам че я няма въпреки че го очаквахме.Много благодаря на всички за милите думи Hug
За ваксините аз мисля че в миналата тема се обадих по въпроса LaughingНие ще слагаме отново тези по здравна каса аз лично съм доволна от тях и нашето педи каза че са добре подбрани и няма от какво да се притеснявам Peace

# 59
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте, почвам по ред
Честито на родилите мами-Дризе, Янита и Мони, живи и здрави да са ви бебонките   bouquet

Гери, съболезнования за баба ти, моята като почина бях бременна и не ми позволиха да отида на погребението, но при моята баба случая беше много тежък и лицето и беше променено, та да не се стресна решихме(трудно) да не ходя

Аз продължавам да си мисля, че не ми достига кърмата, чувствам ги нещата по този начин. Реших да си опиша проблема на Хедра и съм в очакване на отговора и, но виждам поведението бебето ми,коееегаеетое ее само на кърма, и когато е и кърма+добавка
В първия случай реве и по-точно се дере малко след като го махна от гърда, а при втория е спокоен и може даже да си стои самичък без да е необходимо да го залъгвам постоянно с нещо
Снощи се кърмихме от 01 до 05,30ч, заспа за час и в 06,30ч пак беше на гърдата ми. Зомбясах ви казвам  Tired, а най-лошото е,че сега спи а аз не мога да легна и заспя, мозъка ми не иска да "изключи".
Завиждам ви на всички,които си храните бебетата на 3 часа или спят по 3 часа, при нас спането е за 30-40 мин през деня, а през нощта ...знам ли, не повече от час
Толкова с оплакването за днес
Софко, благодаря за онова там...дето си го споделила с другата отчетна Heart Eyes Стискам палец да мине всичко по вода и в други ден да са ви  изписали да идваш да разказваш за американското секцио  Hug

Шики мамина душицо, ти ли остана последна  Laughing ей таз твойта мома много се чуди да излиза ли ,да не излиза ли..? Кой ерген още не се е родил-да не би да чака него?

Галакса, за дохранването-нормално е това поведение, то зависи колко е изцокало от гърдата ти-ако е яло малко, то тогава и половината добавка няма да му стигне, ако пък си имала запас в повече в гърдата-ще му стигне
Аз забърквах половина доза, но сега минахме в по-висока доза според седмиците, но сега вместо половина доза, му давам цялата-ама за по-малките седмици.
Незнам дали се изказах правилно-преди цялата доза беше 60мл, а аз давах по 30, сега цялата доза за 3седмичната му възраст е 90мл, но не му давам 45, а 60мл-колкото,когато беше от 0-14дни

Общи условия

Активация на акаунт