ох, мъжа ми непрекъснато мълчи...

  • 8 993
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
Никол, добра идея, но няма как да стане.... Simple Smile
С детето игае, макар и не често, но личи че го обича. То още не говори обаче. На разхдка обаче с нас не иска да излиза. Каза че мрази паркове, пък то къде другаде да ходим с малко дете.... Та с малкия сами се разхождаме....
А живота в чужбина не знам как му се отразява, но и дума не иска да чуе за прибиране, пък на мен ужасно ми се прибира вече...
Мисля че е напълно равнодушен, да....
по принцип и да вдигам скандал, той просто си слага слушалките и не ме слуша... а ако случайно успее да чуе нещо, ми казва да го оставя с мойте глупости...
и че не му пука... когато се ядоса ми заговаря на английски:
I don't give a fuck...

така и приключват повечто "разговори".

оф не знам....
май няма надежда  Cry

# 16
  • Мнения: 418
Според мен твоят мъж е един адски сдухан човек.И има нужда от среща със специалист.Такова мълчание не бих могла да издържа и месец,камо ли 3 години.Дори и с дете не виждам какво правиш още там.

# 17
  • Мнения: 1 243
г., много мъчно ми стана от разказа ти, представих си те някъде далече там, дефакто съвсем "сама" и това те срива емоционално още повече.
Имам приятелка, чийто мъж е с характер, подобен на този на мъжа ти. Мълчалив, все навъсен, все нещо не му е тамън, все иска да си ходи, все не му се излиза, много рядко сякаш е в настроение и тогава се забавлява с приятелите си..до едно определено време. Приятелката ми много се съобразява с прищевките и настроенията му, което сякаш не е много добре за нея, но и знаем, че я обича-някак по свое му. Тя казва, че понякога не може да го вдигне от компютъра или да и помогне за нещо, но когато се е отпускал да говори, си личи, че му пука за нея и явно просто си е такъв. Твоят случай май е по-тежък и си мисля, че трябва някак да "стреснеш" мъжа ти, така че да излезе от тази летаргия, в която се намира. Аз бих заминала за ден - два ей така, без да казвам нищо и без да давам обяснения. От неговата реакция би станало ясно дали това го е уплашило или дори не е "забелязал". Лошото е, че ти там няма при кого да отидеш, ако правилно съм разбрала. Ако имаш финансови средства, идете с детенцето на някаква мини-почивка или на хотелче за няколко дни и виж как ще се развият събитията. Щом с приказки не става.. Rolling Eyes Мисля, че вече няма какво да губиш!
Пожелавам ти да не бъдеш 'сама' и дано скоро всичко се промени в по-добра посока! Понякога е нужно да припомняме на половинките си, че съществуваме! Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 1 524
Ох стискам ти палци да се пребориш с него. Заведи го на лекар, пробвай всичко да го изкараш от тази дупка. За мен това си е чиста депресия.
Моя така като не ми отговори - отивам и директно му гася телевизора или компа. Следва мрънкане, но поне се научи да ме слуша като питам или говоря, просто от шубе че ще му дръпна щепсела. Научих малката как се гаси лапопа  Mr. Green и често я пращам с тайна мисия, а той горкият, ми вика, абе много умно това малкото - идва и ми гаси компютъра и почва да дърдори на своя си език, Явно иска внимание точно в този момент.

# 19
  • Мнения: 22 440
Това на мен ми звучи направо като от филм на ужасите. Ако моят мъж не ми отговори на въпроса, буквално откачам, също има навика понякога да си мълчи, но страшно ме дразни това.
А да не ми говори със седмици, или месец, директно го изхвърлям.
Личи си че го обичаш, вероятно и той те обича, но това за мен не е живот.
Нещата явно опират до специалист, заведи го на психолог, психоаналитик, възможно е да е изпаднал в някаква депресия, или нещо подобно. Но това поведение не е нормално. Да се сърдиш и да не говориш, хайде ок, но да не искаш и дума да обелиш...а в същото време пък иска секс, доста абсурдна ситуация.

# 20
  • Мнения: X
Следващия път,като не ти отговори,просто му извади слушалките от ушите.Ако не помогне, компютъра на земята,чинии в стената и каквото се сетиш.Ама го направи така,че да зяпне и дори да иска дума да не може да каже...от изумление и потрес дето се вика да загуби ума и дума,само да пелтечи.Явно има нужда от здраво сритване по задника.Само опити за разговори няма да оправят положението.
А и нямаш какво да губиш,от това,което описваш,нещата само ще се влошават,докато накрая не ти писне окончателно.Защо да губиш още 3-4-5 години...Ако и тотален стрес не го накара да преосмисли приоритетите си,по-добре ще ти е без него.

# 21
  • Мнения: 1 726
А на компа какво прави толкова време, чати ли?

# 22
  • Мнения: 3 675
Да не би това да е от много гледане на тв или използване на компа?Може да си е такъв човек, неприказлив.То и моят мъж мрази да говори с мен, защото все му правя забележки #Cussing out.Да не би да има нещо в поведението на авторката, което да го дразни. Thinking

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това на мен ми звучи направо като от филм на ужасите. Ако моят мъж не ми отговори на въпроса, буквално откачам,
Ох и на мен така ми звучи така тая история  Confused даже в началото си помислих че е някаква груба шега тая тема и се опитах да вкарам закачка с емотиконка в поста ми .....  Rolling Eyes но явно  това което се случва с г. си е съвсем реално за съжаление  Tired

На авторката силно пожелавам положителна развръзка каквото и решение да вземе каквито и действия да предприеме ....
 Само може да си придставяме какво и е, толкова делече от близкии и роднини ....далече от България .... "далече" от любимия който видимо уж е с нея/до нея ....

# 24
  • Мнения: 5 001
Следващия път,като не ти отговори,просто му извади слушалките от ушите.Ако не помогне, компютъра на земята,чинии в стената и каквото се сетиш.Ама го направи така,че да зяпне и дори да иска дума да не може да каже...от изумление и потрес дето се вика да загуби ума и дума,само да пелтечи.Явно има нужда от здраво сритване по задника.Само опити за разговори няма да оправят положението.
А и нямаш какво да губиш,от това,което описваш,нещата само ще се влошават,докато накрая не ти писне окончателно.Защо да губиш още 3-4-5 години...Ако и тотален стрес не го накара да преосмисли приоритетите си,по-добре ще ти е без него.
Peace Peace Peace
Направи го това дето го е казала краси.мира.....
Мда-дааа.....Този или трябва да се сети,че има семейство или да си се усамотява с компютъра и телевизора САМ.....
А не да ти казва,че си го изоставила сам ,след като си излязла с приятели... ooooh! ooooh! ooooh!
Божееее,какъв дебил! И е решил,че жена му трябва само да му слугава и да гледа детето....А той синковеца да си се забавлява.... #Cussing out

# 25
  • Мнения: 2 099
Ами другия път му дръпни слушалките от главата и ги стъпчи.Компа може да ги последва.Бахти дебила.Седите и мълчите,що за живот?Вярвай ми имало е моменти на крачка съм била да взема компютъра и да го изпраскам в пода с все сила.Моя мъж се поосвести и сега излизаме по-често.Честно казано ако се държи така като твоя ще ми види гърба.Няма да се изнеса,но всяка вечер ще съм навън.Из барове и дискотеки.Не е да не съм го правила и много добре ме познава що за чешит съм.Плюс това съм флиртаджийка и  винаги е опасно да си прави гаргара с мене.Една чаша вино ми трябва,отпуска ме и съм навън без да ми пука особенно.И съдове съм тръшкала и какво ли не.Падне ли ми пердето да побеснея става крайно неприятно.Съзнавам,че хич не е лесно да се живее с мене,не обичам да съм "втора цедка",умна и сексапилна жена съм и неща да се конкурирам с компютър,унизително е!

# 26
  • вкъщи
  • Мнения: 704
абе то и моя не обича да говори много но за това пък аз говоря за двама Mr. Green Mr. Green   гледам да разговаряме повече- сега по се отпуска и говори просто се иска търпение Mr. Green Mr. Green

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И моят мъж е мълчалив,но сме много далече от това положение. Нали все пак някой като говори,трябва да има и кой да слуша Wink.
Това наистина е много сериозен проблем за теб,сама по цял ден и да нямаш вечер с кого да се разведриш, защото не му е кеф да говори.
При нас всичко се обяснява с проблемите в работата. Аз си има работохолик и то в много сериозна фаза Mr. Green При нас също много често, почти всеки ден се случва да си лягам сама с детето,защото той работи и по нощите. Дали спи на дивана или е дошъл при мен, разбирам чак сутринта.
Да не би  твоят мъж да има много натоварена и динамична работа, да не успява вкъщи да се отдели от проблемите там? Когато решиш да  да поговориш спокойно с него не се ли отпуска поне малко?

# 28
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Рибозом ако си прочела назад сигурно не ти е убягнало че авторката и мъжа и не живеят в България  Wink
Нещата които си я "посъветвала" да направи повярвай ми са малко сложно приложими когато си далече от родина, приятели, познати и "разчиташ" само на човека с който си  Rolling Eyes  В чужбина лесно не се завързват създават приятелства (както би било тук) нужни са години докото се интегрираш и създадеш някакъв кръг от познати.

Иначе незнам дали е подходящо но съвета ми към авторката е да вземе детенце и да се върне в България при родителите си , да подреди мислите си и да види как ще реагила мъжа и от отсъствието на нея и детенце ..... дали тогава ще поиска да я изслуша, поговорят ..... дали въобще се се осъзнае

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 09:19 от Desss

# 29
  • Мнения: 378
Следващия път,като не ти отговори,просто му извади слушалките от ушите.Ако не помогне, компютъра на земята,чинии в стената и каквото се сетиш.Ама го направи така,че да зяпне и дори да иска дума да не може да каже...от изумление и потрес дето се вика да загуби ума и дума,само да пелтечи.Явно има нужда от здраво сритване по задника.Само опити за разговори няма да оправят положението.
А и нямаш какво да губиш,от това,което описваш,нещата само ще се влошават,докато накрая не ти писне окончателно.Защо да губиш още 3-4-5 години...Ако и тотален стрес не го накара да преосмисли приоритетите си,по-добре ще ти е без него.
smile3521Това трябва да направиш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт