колко деца може да има една майка,при раждания със секцио?

  • 9 682
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 446
колко деца може да има една майка,при раждания със секцио
и колко време след първото може второ,ще ми е интересно ако се включи и някой който е родил нормално след секцио Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами принципно лекарите препоръчват не повече от три. При това третото с малко уговорки. Но тук във форума има една мама, която преди няколко дни роди четвъртото си дете със секцио.

Най-добре е да се изчака 2 години след първото секцио.

# 2
  • Мнения: X
В Кувейт имаше жена  с осем! секциа.
Това, което аз знам е до три, има случаи и на четири.
Аз имам две секциа, второто е точно три години и половина след първото, защото исках такава разлика за децата си, не защото са ме спирали някакви медицински причини за по-рано.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
свекърва ми има 3 деца и трите секцио

# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Кумата ми има 3 деца които са раждани секцио.Мисля че поне 2г. трябва да се изчака.

# 5
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.

# 6
  • Мнения: 2 950
Една моя съседка има 3 пъти секцио и общо 4 деца.  Grinning

Моя приятелка роди скоро секцио и много иска вторият път да роди нормално, но е много рано да се каже дали ще има тази възможност. newsm78

# 7
  • Мнения: 2 960
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.
Peace

# 8
  • Мнения: 9 814
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.
Peace

 Peace

Имам позната, която роди в рамките на година и девет месеца два пъти със секцио и след още година и два месеца нормално.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Родих преди две години и един месец със секцио и ако сега бебето ми се обърне както трябва доктора ми каза, че ще пробваме нормално. Но живот и здраве до януари има време много...Първото беше седалищно и с два пъти увита пъпна връв...

# 10
  • Мнения: 2 270
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.
Peace
и аз така съм чувала Peace

# 11
  • Мнения: 249
Тъкмо сега ги сметнах, значи моя позната роди двте си деца секцио, с интервал между ражданията 1г. 4 м. Имаше огромно желание второто да го роди нормално, но и казаха че при толкова малка разлика има рискове. Иначе е съвсем в реда на нещата при условие че няма медицински показания за секцио , второто ти раждане да протече нормално.

# 12
  • Мнения: 201
Аз сега чакам второто си детенце. Първото беше секцио и сега второто също ще е секцио. Разликата им ще бъде 2 години и 2 месеца. Лекаря ми каза, че няма проблеми Peace
И аз се надявам да мога да родя поне още веднъж след второто със секцио - натам сме се засилили Grinning да са ни тринки добринки Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
Роди секцио и след 3 години пак така.Иска ми се да имам още едно детенце,но след време и тогава може и нормално да родя.
Знам че до 3 пъти, по изключение 4 пъти секцио.

# 14
  • Мнения: 8 999
В рамките на 1г. и 3 мес. родих два пъти със секцио. Докторът ме предупреди да изчакам поне 1г. и 6 м. преди да забременявам отново.
Ама си мисля, че две деца са ми напълно достатъчни.

# 15
  • Мнения: 1 674
В Кувейт имаше жена  с осем! секциа.
леле майко Shocked

# 16
  • Мнения: 666
И на мен ми е интересно относно броя на децата, иначе относно времето между две секцио раждания е строго индивидуално и ако при някои е 2 години, при други може и да е 1 година. Зависи си от организма на жената колко бързо ще се възстанови.

# 17
  • Мнения: 213
Темата е много актуална наистина  Simple Smile Аз винаги съм искала да имам 3 деца, дай боже, та когато ми беше поставена диагнозата за евентуално секцио, малко се стреснах. Едно че дотогава бях чувала всякакви глупости от рода на "нормалните жени раждат по нормален начин" и т.н., а и че да родиш повече от 1 дете със секцио си е голям риск, независимо дали организмът се е възстановил бързо.

Та това за 3 секцио раждания си е добре, ще видим  Wink Моят се шегува, че иска пет деца  hahaha

# 18
  • Мнения: 2 960
Лекарите препоръчват до 3 раждания секцио с разлика между тях поне 2 години. Но всяко правило си има и изключения.
Peace
и аз така съм чувала Peace
така е ,наскоро имаше подобна тема..може авторката да надникне и там Peace

# 19
  • Мнения: 9 814
По принцип лекарите препоръчват не повече от три деца, но може и да бъдат ограничени от две при тежки сраствания и усложнения.

# 20
  • Мнения: 1 167
Знам за една мама, която е родила секцио и 6 месеца след това забременява. Второто го е родила пак с операция.

# 21
  • Мнения: 2 567
За 3 секциа знам със сигурност, че може, по-натам може би е и индивидуално. Мойта гинеколожка посъветва да изчакам 6 месеца с 2рата бременност. Забременях 1г.8м след секциото и родих нормално.

# 22
  • Мнения: 388
3 раждания със секцио през интервал 2 години - така ми каза моята гинеколожка

# 23
  • Мнения: 137
Аз първото родих секцио защото беше седалищно а второто нормално разликата е 4г. и 2м.

# 24
  • ЕН
  • Мнения: 543
да се включа и аз при вас
с 2 секцио съм с разлика от 2г и 5м. надявам се и трето да бъде секцио, въпреки че втората операция мина доста тежко и имах траааашно много сраствания.
така че споко и си бременейте спокойно  Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 498
Аз съм с две секцио с разлика 1година и 9 месеца.не съм имала никакви проблеми.Гинеколога ме бъзика да почваме третото.Бих имала и трето,но имам проблем с кръвните групи/несъвместимост/,с второто си имах доста проблеми в тази връзка.Не бих могла да преживея всичко отново.

# 26
  • Мнения: 1 554
интересна тема  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 334
Знам че разликата между първото и второто секцио трябва да е две години ,а за това колко деца може да има една майка до колкото знам три може да има без проблем  Peace

# 28
  • Мнения: 2 818
Тук има събрани разкази за вагинално раждане след секцио.

# 29
  • Мнения: 9 973
3 раждания със секцио през интервал 2 години - така ми каза моята гинеколожка
така съм чувала

# 30
  • Мнения: 1 629
Аз знам за 4. Всеки случай една жена в болницата роди 4-тото си със секцио. Обаче имаше страхотна алергия от лепенки и други неща!

# 31
  • Канада
  • Мнения: 494
Разликата между моите калпазани е две години и три месеца.Първия път родих секцио и много исках втроия да е нормално.Гинеколога ми се съгласи,въпреки малката разлика,но за съжаление в седми месец започнах да вдигам кръвно,а и бебето се оказа  голямо и......така накрая се стигна до второ секцио.
Колкото до броя на операциите,като бях в болницата втория път,на съседното легло жената беше с трето секцио в рамките на 6 години.

# 32
  • Мнения: 4 335
Тук вьв форума има мами с по три секциота Wink

# 33
  • Мнения: 363
Живот и здраве март отново 6те раждам секцио,ясно е по линийките ми  CrazyАко някога решим да имаме 3то,докторът ми каза ,4е задължително и то 6те секцио.про 2 преди6ни...Ина4е какво да ви кажа док даже се зарадва като му казах ,4е пак 6те имам бебе  bouquet

# 34
  • Разград
  • Мнения: 518
Аз също знам, че разликата между 1-во и 2-ро секцио е хубаво да е поне 2 години. А за броя на ражданията с операция май до 3 се препоръчваше.

# 35
  • Мнения: 4 451
И аз знам, че над три секцио вече опасно за живота на родилката. А интервала между две раждания със секцио вече все повече се скъсява. Но според мен е добре да се изчакат две години.

# 36
  • Мнения: 5 183
Моя приятелка има три деца, съответно на 7, почти 6, и 3 години.
Трите са раждани секцио.
разликата между първите две е точно 1 година и 3 месеца.

# 37
  • Мнения: 6 274
Знам, че докторите не препоръчват повече от три пъти.
Оттам нататък, всеки сам преценява за себе си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт