Отговори
# 30
  • Мнения: 6 871
Аз първия път я бях оставила само с шише, не го искала, но тогава не беше яла 4 часа и издържа, даже доста доволна изглеждаше. Другия път обаче понеже не искаше да яде точно преди да тръгна й се събраха 4 часа и половина и ревнала. Този път бях оставила шише и чашка с лъжичка, понеже си мислех, че така ще яде. Обаче тя просто вече е била изгладняла монго и не искала нищо. На третия път отсъствах по-малко, но пак за всеки случай оставих лъжичка и чашка. Този път е хапнала малко (съвсем малко, някакви си 20 мл.), понеже са й дали по-рано, преди да изгладнее много и да ревне. Явно просто като огладнее толкова, че да реве не може да се успокои и да яде. То и аз като се прибрах и се опитах да я кърмя тя се дърпаше и не можеше да се успокои.
Така де, да не го обръщаме на кърмачески тук. Смятам просто да не я оставям за повече от 4 часа и мисля, че няма да има проблеми.

# 31
  • Мнения: 1 598
Определено е сложно да се нахрани кърмачето с шише и от друг човек, а не мама. Моя син не отказваше адаптираното мляко, но после пак си търсеше гърдата. Той така се успокояваше и заспиваше до 1 г.  Grinning

Момичета стискайте ми палци в понеделник- имам практически изпит по педагогика. Ще изнасям учебно-практическо занятие и съм се притеснила. Предпочитам практиката от преподаването, но специалността ми е двойна и съответно изпитите са двойни.
Лек ден на всички! Hug

# 32
  • Мнения: 762
Бухтичкe,да по-добре е да не чакат определено време,а да предлагат периодично-дори ако ще да е на 20 минути.Да си сръбне по малко.Това с милилитрите да не те притеснява колко яде-важното е да не усеща липсата ти.А всичко,което разказваш е точно като при мен-и аз доста често не успявах да накърмя преди да тръгна за унито и направо умирах от ужас.Родителски тревоги...
Кайли,стискаме-ще се справиш.Сигурна съм че ако един ден застанеш пред децата ще ти е бая по-трудно,отколкото пред преподавателите ти сега.Особено ако и твоето е там. Hug

# 33
  • Мнения: 1 598
Кайли,стискаме-ще се справиш.Сигурна съм че ако един ден застанеш пред децата ще ти е бая по-трудно,отколкото пред преподавателите ти сега.Особено ако и твоето е там. Hug

dimitriana аз ще преподавам пред студенти в Медицински колеж. Simple Smile Притеснение винаги ще има, но сега трябва да се съобразя с педагогичесите изисквания. Просто винаги се притеснявам преди изпит.

# 34
  • Мнения: 762
Уха,тогава си е за притеснение...
Стискам палци по-силно при това положение. Wink

# 35
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Гледам кърмачетата нищите, първото мъжът ми го караше с колата до института, за да накърмя в паузата и после го возеше с колата да заспи, докато ми мине лекцията. Веднъж трябваше да ходя на един разговор заради един проект, едно че 1 час път с влак, после още толкова докато намерим въпросната дама, след това самия разговор. мъжът ми докара малкото с колата прегладняло, с пълен памперс, навлечено добре, а беше жега (юни месец). Състудентите ми решиха, че им е по-удобно да се върнат с нас, вместо да чакат влак...и познай дали успях да кърмя в колата. Ужас, рев, рев, гърдите ми на камък, аз бясна...накрая и ми писаха и скапана оценка.

 newsm23 бях забравила да се представя, уча приложни медии в ТУ на едно източно-германско градче. На финала съм, още се мъдря как точно да си формулирам темата на дипломната работа. Реших да разнища интернет-търсачките, но...засега само чета книжлета по въпроса. Добре, че професорът не дава зор, то и той си има достатъчно работа, че да мисли само за мен.  Mr. Green

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 337
пляс ...и аз тук.,2ри курс БСУ Бургас..

През цчлата бременност ходих по лекции и изпити....Ами задо4но съм и някак смогвам,но евала на мами редовно обу4ение Peace

# 37
  • Мнения: 762
Между другото някоя от вас ходила ли е детето си на лекции,упражнения,практически занятия,заверки,изпити?
Аз на няколко пъти нямаше на кого да я остаавя и все се заричам,че отивам с нея,но се отказвам не за друго,а защото тя не понася дълги пътувания с кола като сме двете и мен много ме е страх да карам из задръстванията,а тя да се къса и реве отзад.Иначе като беше по-малка и ходихме на едно обсъждане,но таткото беше с нас.Толкова ме мотаха,че накра тя заспа на рамото на баща си и един от комисията вика:"бе да пуснем колегата с бебето?",а аз тъкмо ставах и обясник,че бебето е мое и това е съпругът ми,който непоправимо закъснява за работа. Joy

# 38
  • Мнения: 6 871
Между другото някоя от вас ходила ли е детето си на лекции,упражнения,практически занятия,заверки,изпити?

На мен от групата все ми казват да съм я вземала, те щели да я гледат Laughing Но не съм го правила, аз си я знам каква е, не може да стои на едномясто. Изпити още не съм имала с нея, но и там едва ли ще я взема. Изобщо не ми е ясно как бих могла да се съсредоточа.

# 39
  • Мнения: 1 598
Между другото някоя от вас ходила ли е детето си на лекции,упражнения,практически занятия,заверки,изпити?

На мен от групата все ми казват да съм я вземала, те щели да я гледат Laughing Но не съм го правила, аз си я знам каква е, не може да стои на едномясто. Изпити още не съм имала с нея, но и там едва ли ще я взема. Изобщо не ми е ясно как бих могла да се съсредоточа.

Аз пробвах миналата седмица да отида на едно упражнение с него, защото беше по обед, а трябваше да го прибирам от яслата. Резултата беше, че само мрънкаше и повтаряше "Там мамо" сочейки вратата. Та набързо си тръгнах. Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 786
Здравейте  Hug
Записвам се да следя темата.
Студентка съм и все още не съм мама, но догодина ще заработим по въпроса, така че засега само ще ви чета  Sunglasses

# 41
  • София
  • Мнения: 4 571
Добро утро!   bouquet
Аз само да ви се похваля, че съм приета Логопедия - задочно, СУ. Тази седмица трябва да си платя и да се запиша.  Hug

# 42
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен!
Аз съм студентка 4ти курс задочно в СУ, специалност Социални дейности. Студентството ми стана доста дълго, благодарени на децата. Още докато бях бременна издържах TOEFL. Подадох си документите в един холандски университет и ме приеха. Чакайки отговор за визата, не кандидатствах в БГ и след като ми отказаха, загубих една година. После се роди първия ми син. Започнах да се подготвям за приемни изпити с него.  ooooh! Тогава живеехме в Търново и въобще не си помислях за друга алтернатива. Приеха ме там социални дейности и още преди да си заверя документите, се преместихме в Шумен, че мъжа ми си намери по-хубава работа. Две години пътувах Търново-Шумен, като преди това минавах през София, за да оставя малкия на майка ми. Беше красота и прелест. В края на втората година се преместихме във Варна и вече пътуването до Търново стана твърде сложно. Подадох молба за преместване и ме приеха в СУ, където ме върнаха пак във втори курс, защото програмите с ВТУ много се разминават. Чак след като завърших първия семестър разбрах, че в СУ, Социалните дейности са 5 (!) години. Но нямаше как. Така бях в София при майка ми и водех детето на детска, преди да отида на лекции. Така вече минаха две години и сега съм 4ти курс. Това лято родих втория си син и сега ходя с двете деца при мама. Естествено, на очните тази есен не можах да присъствам заради кърменето, но съм твърдо решила на януарските да бъда по няколко часа, щото малкия ще е на 6 м и ще почнем със захранването.
Сега вече съм в сесия - пращам материали по мейла на преподавателите, те ме оценяват и само се виждаме за оценката. Не се оплаквам. Повечето са много разбрани. В края на ноември имам изпити обаче и ще трябва да долетя до Софето с двете деца, голямото, от които вече ми е първокласник! Mr. Green И така седем години в учене, ама не се отказвам. Не ми е супер лесно, ама ако беше прекалено трудно, нямаше да съм в отбора, нали?
И имам едно въпросче. Сега пиша една курсова работа на тема: Планирането като управленска функция в институциите за социална работа.
Някой знае ли къде мога да намеря инфо за различните гледни точки на големите мениджмънт-автори към планирането като управленска функция? Аз даже не съм много наясно кои са тези автори - за Дракър се сещам в момента - щото мениджмънта не мие най-важното в програмата и не съм наблягала много.  После ще се отблагодарявам с каквото аз зная. Даже относно проекта за старческия дом, точно това ще пиша другия семестър, че имам Социална работа по проект.
Бях изключително обстойна, но това съм просто аз.
Спокойна, честито!

# 43
  • Мнения: 1 598
   Успях да си взема практичния изпит!    Благодаря за палцестискането. Hug  Такива нерви ме тресяха този път, че не е истина. Дори сега ме държи адреналина в напрежение и не можах да се отпусна да заспя. Все пак ще пробвам да полежа малко.
Спокойна честито. Hug
Донка браво на теб. Ще си прегледам лекциите по Управление да открия поне имена на автори, защото не съм купувала учебници. Карам на лекции понеже  са конкретезирани за медицината. Дано да мога да ти помогна.

# 44
  • Мнения: 762
Еййй,Кайли,браво на теб!!!Това ни е първия взет изпит в темата май. Grinning
Спокойна,честито и от мен-да докладваш как върви,че да подготвям и аз моя мъж за магистратура догодина.
Донка,май наистина ти е било трудничко.Ама малко стана.Иначе не се сещам къде можеш да откриеш подобни теми,но ако намериш линк-можеш да го дадеш да го пуснем в следващата тема на първа страница като помощ за други мами.Също така ще ми е много интересно да прочета какво си написла за старческите домове другия семестър. Peace

Общи условия

Активация на акаунт