Нормално ли е ?

  • 1 057
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
И на около 3 месеца като стане,коликите ще изчезнат и всичко ще се оправи! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 264
Колики са, миличка. Както са казали другите момичета пий много течности, вземи си чая за кърмачки на HIPP, може да има ефект. Аз давам също какпки SAP SIMPLEX 15 капки преди всчко кърмене и не е имал силни колики, но това според мен е от самото дете.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Колики са, разбира се, но пък какъв е този педиатър ? На дъщеря ми коликите и започнаха, когато беше на 10-тина дена. Относно кърменето - 3 пъти на ден е много малко да го слагаш на гърда. Предлагай честичко да суче, така ще си стимулираш лактацията. Погледни в кърмаческия, прочети, попитай, ще те посъветват.
 Hug

# 18
  • Мнения: 1 986
Сигурно са колики. Ти самата намали млечните продукти (имам предвид прясното мляко най-вече) за да го улесниш при разграждането на лактозата.

# 19
  • Мнения: 209
Колики са, няма страшно. Давай капките, гушкай го, давай му да суче повече, може да стимулира гърдите ти за повече кърма. Универсален лек няма. И мнооого търпение. Да ти е живо и здраво бебчето!

съгласна съм. и не се шашкай - опитай се да се успокоиш, за да не предаваш неспокойството на бебчето си - да ти е живо и здраво   bouquet

# 20
  • Мнения: 518
Със сигурност са колики, не се притеснявай! Продължавай да даваш капките - по 15 преди всяко ядене,така май беше  Embarassed. Но да знаеш, че те не лекуват коликите и не ги премахват, просто облекчават до известна степен бебчето. Вечер по принцип коликите се засилват, така че повече гушкане трябва! Има и едно кремче - бейбинос, нека другите мами ме поправят ако бъркам името, с него се прави масаж на коремчето в посока на часовниковата стрелка. Също помага. Търси го в аптеките, не е скъп. Просто трябва да почакаш, това е период, който трябва да мине! При някои бебчета коликите са много силни.

# 21
  • Мнения: 93
Здравей.
И нашето Мише е така - колики се оказаха - от около 5-6-я ден почнаха. Ние пием Еспумизан за бебета и незнам колко помага, но сега не е толкова мъчно както в началото. За сега съм пробвала само с затоплена пелена на коремчето, но беше много буен и незнам дали му помогна- не седя много с нея. newsm78

# 22
  • Мнения: 317
И моето дете започна с коликите още първата седмица, въпреки, че беше само на кърма. Мисля, че това няма значение. Аз давах Еспумизан или Саб Симплекс преди всяко кърмене, но не отчетох да има резултат от това. Просто в края на втория месец коликите си отидоха както бяха дошли. И все пак гушкането и носенето успокояват. Също така го слагах да спи по коремче вурху мен. Това помагаше най-вече. Толкова много нощи сме спали така. Сега си ги спомням с умиление.
Успех и да ти е здраво бебчето!

Общи условия

Активация на акаунт