inhibin B, AMH - яйчников резерв, имунологични и т.н.

  • 18 294
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
peaches не мога да съм ти полезна с мнение, защото не съм толкова в час с всички тези стойности и референции, които са различни в различните лаборатории.
Просто исках да те поздравя за решението ти и ще следя темата, защото сме в един отбор.  Hug
От колко време опитвате?
Владимиров ли назначи тези изследвания, които си правила?

# 16
  • Мнения: 77
АМН стойностите са от 1-10,мисля че твоите са добре.
Инхибина-трябва да е по голямо от 45.
Успех.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 566
Елена, мисля, че е имал предвид, че АМХ е малко нисичък, но пък Инхибина ти е ок (при Владимиров на 39 се смята за ок). Не се притеснявай въобще, ще си имаш яйцеклетки още много години, поне 60, а пък М поне още 13-14 години.  Hug

Лени, да, Владимиров ми назначи и тези изследвания, и още много други (аз съм с 2 мисседа и затова). Мисля, че е по-добре да имаш лекар, ако си решила да предприемаш изследвания, защото, както се вижда, колкото и да четем форуми, не знаем колкото лекарите..., не можем да оценим всички фактори накуп, а само откъслечни неща... Късмет, мила!  Hug

# 18
  • Мнения: 284
peaches
Благодаря
Много обичам сама да си поставям диагнози и да се психясвам за няма нищо
Просто вече не издържам психически.Точно се справя с един проблем и се появява нов и разни такива странични неща който понякога ми идват в повече

 Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 7 263
Лени, да, Владимиров ми назначи и тези изследвания, и още много други (аз съм с 2 мисседа и затова). Мисля, че е по-добре да имаш лекар, ако си решила да предприемаш изследвания, защото, както се вижда, колкото и да четем форуми, не знаем колкото лекарите..., не можем да оценим всички фактори накуп, а само откъслечни неща... Късмет, мила!  Hug

peaches абсолютно съм съгласна  Peace
Лошото е че ние не подозирахме, че е възможно да има проблем при нас и така от месец за месец чакане си се изтъркаля една година, а освен това и аз съм на малко повечко годинки. В момента посещавам един център, но все пак Стаменов и Владимиров са най-добрите в тази област и по този повод при тях се попада трудно, надявам се да не прекалено късно за нас  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 146
Момичета, моля ако има някой запознат, да ми помогнете за разчитане на това:
Инхибин В - 101,49 (мисля, че е добре)
АМН >11,03 ng/ml (така е написано)

Правени са в клиниката на Владимиров, но трудно бих се консултирала с него, защото трябва да чакам един ден пред кабинета, пък и нямам час.

# 21
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета, моля ако има някой запознат, да ми помогнете за разчитане на това:
Инхибин В - 101,49 (мисля, че е добре)
АМН >11,03 ng/ml (така е написано)

Правени са в клиниката на Владимиров, но трудно бих се консултирала с него, защото трябва да чакам един ден пред кабинета, пък и нямам час.

Alexiana незнам със сигурност какви са референтините стойности в тази клиника, но като прочетох цялата тема, звучи че твойте стойности са супер.

Ето и мойте стойности: AMH   0.9 ng/mL   ; нормлано е 0.0 - 6.9ng/mL (това е за моята клиника)
Inhibin B (day 3)   <7.0   pg/mL - ето това ми е на мен проблема, но ние имаме и мъжки фактор и то много голям. Аз не съм в менопауза, но съгласно този тест съм, след акопунктура преди 2-рото ни Икси, ми извадиха 16 яйца, само от един яйчник, другият ми беше премахнат поради ендо. От тези 16, 13 бяха напълно озрели. Но поради лошият ни мъжки фактор, това не помага.

Ето и какви са референтните стойности в моята клиника за Inhibin B, единиците са pg/mL:
Early follicular <261.0
Late follicular <286.0
Periovulatory <189.0
MidLuteal <164.0
End Luteal <107.0
Post Menopausal <7.0

Въпреки че моят Inhibin В е толкоз нисък, аз пак успях да пройзведа толкоз много яйца само от един яйчник, доки каза че това било направо супер. Сега се каним да правим още едно Икси, и аз ще искам пак да ми го проверят да видя дали нещо се е променило от 2006 досега. Този тест ми го правиха тогава преди 1-ият опит. Сега когато ще е почти 4 години по късно, и след акопунктура ще видя дали нещо ще се е променило и ще ви рапортувам веднага.

Късмет желая на всички за така очакваните две чертички  Praynig Hug

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 22:23 от Babyforme

# 22
  • Мнения: 1 146
Babyformе, благодаря за мнението. Аз доста се порових, четох и неща на английски - за антимюлеровия хормон малко неща намерих в интернет, от 2 години някъде се изследва. Моят излиза завишен, което при мен най-вероятно е признак за поликистоза. Искрено ти желая успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт