Шофьорска книжка в Германия, ХЕЛП:)

  • 7 603
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
На мен надутия служител ми каза, че не може да ми удължат срока без уважителна причина - работа или друго Sad. Може пак да се пробвам. За форума заедно.де - знам го наизуст:). Въпроса е, че не знам немски добре и не мога много да се справя с комуникациите, че камоли да звуча компетентно...и така чиновниците гледат да се отърват от мене по бързата процедура без много подробности. Тука във Verkehrsamt-a ме пратиха да си превеждам книжката и да чакам да обработят документите един ден. Каза ми, ама много доволно, че ги обработват месец два и ми пращат писмо да кажат дали може да се явя на изпит. Този младеж беше от неприятните, а на съседното бюро имаше една голяма сладурка...ама такъв ми е късмета Sad. И сега реших поне да уча листовки докато мислят.

П.П. а на мамите италианки им завиждам за споразумението... И ще видите как тъкмо ще си платя луди пари за да си оправя мойта и после веднага ще ги признаят и тук... Ама ако не си я изкарам нема да подпишат нищо. Знам си късмета аз.

# 16
  • Мнения: 4 399
Тука във Verkehrsamt-a ме пратиха да си превеждам книжката и да чакам да обработят документите един ден. Каза ми, ама много доволно, че ги обработват месец два и ми пращат писмо да кажат дали може да се явя на изпит.

Не разбрах защо трябва да си превеждаш книжката... Първо, нали имаш международна книжка, тя не би трябвало да се нуждае от превод. Второ, нали ще се явяваш на изпити сега и ще ти издадат немска книжка в крайна сметка. Какъв е смисълът да я превеждаш? Или имаш пред вид че обработката на документите за немската ти книжка ще отнеме време? Защото ако е така, трябва да ти кажа че и повечко може да почакаш, аз лично чаках над 3 месеца докато ми станат готови документите и ми разрешат да се явя на изпити.

# 17
  • Мнения: 382

Не разбрах защо трябва да си превеждаш книжката... Първо, нали имаш международна книжка, тя не би трябвало да се нуждае от превод. Второ, нали ще се явяваш на изпити сега и ще ти издадат немска книжка в крайна сметка. Какъв е смисълът да я превеждаш? Или имаш пред вид че обработката на документите за немската ти книжка ще отнеме време? Защото ако е така, трябва да ти кажа че и повечко може да почакаш, аз лично чаках над 3 месеца докато ми станат готови документите и ми разрешат да се явя на изпити.

Та аз си карах до сега с българската книжка, не съм издавала международна, за което вече съжалявам. Но ми обясниха едно време, че не ми трябва. А за да си издам немската, трябва да представя българската. Така няма не се налага да карам пълен шофьорски курс, а само изпити (общо взето). И като събера целия куп документи (превод, очен лекар, курс първа помощ...май имаше и още нещо) им ги нося. А те после умуват върху тях известно време за да решат дали мога да се явя на изпит. После ми изпращат писмо с решението. Та и аз си мисля, че ще отнеме минимум 3 месеца...

# 18
  • Мнения: 2 292
Аз до колкото си спомням предимството да си изкараш книжка преди да са изтекли 6 те месеца беше че можеш да си ги приспаднеш от данаците за първата година - като Umzugkosten - разходи свързани с уреждането на документи и устройване на новото място ...
аз също закъснях защото ме скъсаха на листовките и не ми ги призна жената от данъчното тогава се ядосвах  Sad

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Шмупси,не ни завиждай  Wink Аз така и не разбрах какво споразумение е подписало наШето правителство с жаб4овците,но аз тази гимнастика с подмяната на книжките я направих оЩе през дале4ната 2001 година. Бях си с бг книжка тука пове4е от 6 мес (дойдох през 98ма ) и в един момент мъжа ми вика "Абе май е по_добре да я обърнем на италианска тая книжка за да нямаме проблеми" (не 4е някой ме беШе спирал да ме проверява до тогава,ама нейсе  Wink ) Та отидохме в едно у4илиЩе ,обяснихме на 4овека какъв е слу4ая,той ми поиска преведена и легализирана бг книжка,документите ми за престой в Италия,една такса от около 25 евро и се явих на мед.преглед в самото у4илиЩе за о4ите и това беШе. Само не помня колко време отне процедурата по издаването на ит.книжка ( май около месец,но Ще те излъжа ) И това беШе. Оттогава съм  с две книжки  newsm78 Та затова не разбирам за какво са се споразумяли двете страни  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт