Оранжева Италианска тема - 86

  • 16 531
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 804
Парите ги дават на всички италианки и на европейките регистрирали се като такива , стига да имат три или повече деца .
Даже има общини в които сумата достига до 4300 еуро на година .
А и по буста пага мъж ми не взима това , което е реално та и от там сме аджеволати .
А асенио фамилиаре му дават 375 еуро на месец .

# 256
  • Мнения: 1 100
Дами, разбира се, 4е е така, когато 4овек е  в нужда. И да, Ленка, статиските от теб цитирани, са то4ни, уви Tired Неслу4айно казах:
Естествено екстремни ситуации има : вси4ко може да се слу4и, може и с детето на работа 4овек да се принуди да ходи, може и в 4ужбина при баба да го прати, много неЩа са възможни. Ако все пак има възможност за избор, горният вариант ми се струва неприемлив. Ли4но мнение Peace

Става въпрос, за ситуации, където "папането" поне е осигурено, та хората не са  изпаднали в немилост...затова говоря...не за липса на изход.


Калка, пак да кажа, не го разбирам този на4ин на мислене (цитираната от теб позната).

А да, Сон4е, има такъв момент, за който говориШ: аз съЩо съм забелязала подобен феномен. За мен ли4но е глупаво да работя ( в момента) парт тайм, заплата от който да отива изцяло в разходи. За това говорех за дет. градина след 3 години.
Друг е въпросът, ако яслите са на сносни цени, а пък заплата респективно не излита цялата. Не съм от хората, на които им харесва да си стоят вкъЩи завинаги (от 18 годиШна работя). При настояЩите обстоятелства за мен, това е оптималнитя вариант оба4е Confused Нали това си казвахме, работи се И за материални блага, не безвъзмезно. Peace

# 257
  • Мнения: 3 425
Сонита, ами тук ги намират чрез познати...на някой познат позната или роднина...обикновено са студентки или жени с големи деца  Peace

Аз пък вих работила 4 часа с удоволствие  Peace 4 часа ми е бомба...не ми се преработва  Joy ,а и ще съм достатъчно спокойна да съм си с детето и с мъжа  Peace ,а ако може и таз работа да е,докато дечко е на детска  Mr. Green

Нямаме;)

Хубав ден;)

# 258
  • Мнения: 3 388
В Реджо Емилия търсят импиегата мадрелингуа булгара с отличен английски /като сме отворили дума за работа  Wink / оба4е май нямаме никой там  newsm78

# 259
  • Мнения: 1 100
Аз пък вих работила 4 часа с удоволствие  Peace 4 часа ми е бомба...не ми се преработва  Joy ,.....: ,а ако може и таз работа да е,докато дечко е на детска  Mr. Green

РАзбира се, кой не би работил така. И 6 4аса да са и 8, ама да има кой да ми прибере детето след детска градина..как ина4е... Калка, като даваШ 250 за градина, пак оЩе толкова биха ти оставали, от един скромен парт тайм. Ето ти я спезата месе4на. Пак е неЩо.

Дани, лек път и приятно прекарване в Мароко  bouquet Целувки на куклите ти, Ще ви 4акаме да разказвате после Hug

# 260
  • Мнения: 5 710
Даниелка, лек път и хубаво време в Мароко и от мен, ще чакаме новини и снимки!

Според мен сега пазара на труда ще се стегне доста. Съкращения, свиване на разходите, трудни нови назначения.
При нас вече изгърмя една от компаниите за производство на  яхти. Икеа вече замрази отварянето в Римини за не е ясно кога и с неубедителен мотив. И така, това е началото. Като добавим, че  видимо се живее нашироко - доста народ  е уцуцан в рати за всичко - от къщата до почивките. Единият да бъде съкратен става много тежко. Малко са хората,  които могат да си позволят буферен период, имайки ипотека, едно-две деца и безкрайни фиксирани разходи.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 12:35 от 10cent's

# 261
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Дани, лек път и весели дни в МАроко, ако се включваш от там ще е хубаво да те знаем как с, що си де се казва!
Ох, тук е тооолкова зле с работата, че не може и да бъде. И аз се успокоявам, че изкарваме месеца и така с една заплата от 1400еври, без ассени фамилиари, то и те колко са ,ама, да кажа де, анли не сме женени, само за детето някакви си 50 еври. Поне ще и се радвам и наслаждавам до училищните години по цял ден. деси, наистина са незабравими моменти, така и така работа няма, а и да имаше, щеше да е от ония за 250-300 евро, тук е така!, защ да работя и добавятм дори за ясла или детегледачка, да не видя първите стъпки и други промени и да гушкам цял ден МАргфаритката, акк ли не! Аз разбирам да имах някаква квалифика или силни връзки за свястна работа, ама пак нее  като в България, с нормален период майчинство 2 години, а то някакви 6-7 месеца. Имам познати де са пращали малките си от 6 месечни на ясла, егати пък живота!

# 262
  • Мнения: 3 425
Дюн, ами да ти кажа не знам как е в Рим и общината,но тук работа и особено в офис трудничко се намира и доста хора особено жени гледат да не си изпуснат работата за 2-3-4години зор....едната ми дружка работи в голяма фирма 10год забременява първи път и си работи до 8 месец,после ражда и бебето като е на 3м пак забременява дават и аспетатива до една година и нещо на бебето,така тя си бременее спокойно гледайки си детето ...ражда второто и си изкарва до 6-7 месец.,,връща се на работа иска парт тайм и и го дават 5 часа и почти същото заплащане като на фул тайм  Peace ......това е положението на едната и според мен също такава работа не е за изпускане...много човешко отношение и разбиране  Peace
Другата е учителка и в нашия скромен град и преди е било супер трудно,а мадамата е завършила психология и нещо друго....еми за 2-3год не иска да си изпуска държавната работа с 3 месеца ваканция  и коледни и прочие Peace

А и парите,които получаваш кеш са едно и евентуално ти отиват всичките за дететгледачка,но има 200-300 евро осигуровки и подобни,които не ги виждаш реално,но са там и си тече стаж  Peace

Май трябва да се подготви Сливовата Италианска тема  Crazy

Наоколо съм  Crazy

# 263
  • Мнения: 5 710
Добре де, не ви ли е страх, че след 5-6 години безработица ще сте извън всякаква листа?
Едно, че възраст висока, второ, че каквото си бил ( като калификация, опит, СВ) е тотално заличено и всичк от нулата.

# 264
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ох, Лени, аз от 11 години линея, язък за труда ми и годините учене, не се анмери нищо за мен и това е. Забих се на юг, не сме връзкари поне с това да пробваме също в търсенето ан работа, мноооого ме боли и от главата ми ен излиза това, че съм у дома 11 години, с изкл. на 4 работа по домовете, ами какво да направя, да се самоубия ли? НАдявам се след време нещо да се намери почасово, това е положението ми. А листите отдавна не са за мен, над 30 е трудно, да не кажа невъзможно, а и в Сицилия е неописуемо връзкарството, наследяват се работните места едва ли не!

# 265
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз пък не плащам и стотинка за градина и за ясла .
Децата ми са там от 8-16 часа , като в яслата на Фатима , ги слагат да спят след като обядват .
Дават им и на двете места биологична и разнообразна храна . Имат закуска , обяд и следобедна закуска .
Единствено с памперси ги снабдявах преди , когато Фатима още носеше такива . Сега и това не нося .
В началото на годината нося по 1 кат дрехи за преобличане и по чифт дебели чорапи антишиволо и готово .
Един ден като ми вземат и дребната и за нея няма да плащам , защото е трето дете .
Освен това държавата ми дава всяка година по 1400 или 1600 еуро , за децата  на две вноски до пълнолетието на Самира .
Момичета , май това ми е последното писане за тази година тук .
На всички ви пожелавам Весели празници , много здраве , късмет и семейно щастие !  bouquet Hug


Парите ги дават на всички италианки и на европейките регистрирали се като такива , стига да имат три или повече деца .
Даже има общини в които сумата достига до 4300 еуро на година .
А и по буста пага мъж ми не взима това , което е реално та и от там сме аджеволати .
А асенио фамилиаре му дават 375 еуро на месец .

да. всъЩност заради такива екземпляри от неработеЩи майки и недекларираЩи реални доходи, няма места за нуждаеЩите се работеЩи такива.
и по съЩата "социална" при4ина, таксите за ясла са толкова високи.  Sick

# 266
  • Мнения: 3 388
Миликс, мъжа ти пак добре печели, доколкото знам, фиданцатото на братовчедката на мъжо, получава доста по-малко. а ти какво си завършила?

# 267
  • Мнения: 1 100
Калка, така, както ми разказваШ, по бива  Peace При такива условия и аз съм съгласна. Ами как е тук, като навсякъде трудно... Ма аз пак повтарям (за кой ли път  Whistling), 4е говоря за заплаЩане от 400 /5оо евро, които трябва да се преливат в разходи, на някаква скромна позиция. В такъв слу4ай работиШ само, за да кажеШ, 4е си работиШ.

Добре де, не ви ли е страх, че след 5-6 години безработица ще сте извън всякаква листа?
Едно, че възраст висока, второ, че каквото си бил ( като калификация, опит, СВ) е тотално заличено и всичк от нулата.

И в тоз слу4ай да повторя, 4е това е най адекватният избор в моя слу4ай: няма държавни структури (или поне не се вреждаме за тях), няма привлекателни работни оферти, нямам Никой тук, на който да мога да раз4итам, така 4е вси4ко се усложнява...
Възрастта оЩе я бива  Mr. Green А опитът и  СВ не са зали4ени, напротив, обагатени са през тези години: Работа съЩествува не само под форма на "лаворо дипенденте", но и като фрии ланс..
Така или иан4е, отдавна съм казала, 4е моите усилия Ще са насо4ени към 4астния сектор, до няколко години. Другото, без ..хм" посредни4ество" става миШън импосибъл  ooooh!

Я, Феиамката се появила  Wink

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 14:30 от dune

# 268
  • Мнения: 750
Аз пък не плащам и стотинка за градина и за ясла .
Децата ми са там от 8-16 часа , като в яслата на Фатима , ги слагат да спят след като обядват .
Дават им и на двете места биологична и разнообразна храна . Имат закуска , обяд и следобедна закуска .
Единствено с памперси ги снабдявах преди , когато Фатима още носеше такива . Сега и това не нося .
В началото на годината нося по 1 кат дрехи за преобличане и по чифт дебели чорапи антишиволо и готово .
Един ден като ми вземат и дребната и за нея няма да плащам , защото е трето дете .
Освен това държавата ми дава всяка година по 1400 или 1600 еуро , за децата  на две вноски до пълнолетието на Самира .


А преди да се роди Ясмин,плащаше ли нещо за ясла и градина newsm78

# 269
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Калка, така, както ми разказваШ, по бива  Peace При такива условия и аз съм съгласна. Ами как е тук, като навсякъде трудно... Ма аз пак повтарям (за кой ли път  Whistling), 4е говоря за заплаЩане от 400 /5оо евро, които трябва да се преливат в разходи, на някаква скромна позиция. В такъв слу4ай работиШ само, за да кажеШ, 4е си работиШ.

Добре де, не ви ли е страх, че след 5-6 години безработица ще сте извън всякаква листа?
Едно, че възраст висока, второ, че каквото си бил ( като калификация, опит, СВ) е тотално заличено и всичк от нулата.

И в тоз слу4ай да повторя, 4е това е най адекватният избор в моя слу4ай: няма държавни структури (или поне не се вреждаме за тях), няма привлекателни работни оферти, нямам Никой тук, на който да мога да раз4итам, така 4е вси4ко се усложнява...
Възрастта оЩе я бива  Mr. Green А опитът и  СВ не са зали4ени, напротив, обагатени са през тези години: Работа съЩествува не само под форма на "лаворо дипенденте", но и като фрии ланс..
Така или иан4е, отдавна съм казала, 4е моите усилия Ще са насо4ени към 4астния сектор, до няколко години. Другото, без ..хм" посредни4ество" става миШън импосибъл  ooooh!

Я, Феиамката се появила
  Wink

 Mr. Green
от време на време  Rolling Eyes
ама много нов народ, нови никове, не мога да разбера кой кой е  ooooh!
е, пове4ето ги разпознах, де  Wink

Общи условия

Активация на акаунт