Некоректни педиатри - случвало ли ви се е?

  • 1 344
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 336
Още докато бях бременна ми стана ясно - трябваше да прочета абсолютно всичко сама за бременността и раждането, за да искам да ми бъдат направени всички изследвания, които лекарите по принцип гледат да намалят до минимум. Отделно исках направления за хематолог (имам анемия) и за офталмолог (висок диоптър). От форума разбрах за изследването фетална морфология за което също никой нямаше да ми каже. Много е жалко, че е така, защото докато бях бременна имах много време да се интересувам, да се ровя и да чета пък сега с бебенцето почти не ми остава време. Дано да не пропусна нещо важно ...
Всъщност аз на ортопед не съм го водила  newsm78
Разбрах нещо и за невролог?

# 16
  • Мнения: 953
Е аз доколкото знам невролога е само при индикация за някакъв евентуален проблем - голям хематом, потреперване на крайниците и т.н.,  гледат мозъка с ултразвука през фонтанелата.
На мен така ми казаха.
Водих дъщеря ми на невролог заради описаните по-горе причини, слава на Бог оказа се че няма за какво да се притеснявам.

# 17
  • Мнения: 38
Ние също отидохме на ортопед на 5 месеца, защото педиатърът реши, че гънките са несъразмерни. След като ни се накараха добре, защо водим толкова голямо бебе на преглед, ортопеда уточни, че това с меренето на гънките не дава правилна преценка. Най-добрият начин е преглед с ехограф, който обаче, доколкото знам не се поема от Здравната каса. Слава Богу, всичко беше наред. След този случай имаше и други издънки, но след фрапираща грешка, с погрешна диагноза за сериозна болест и излишен престой в болница, не разчитам на личния лекар, а ходя при педиатър, на когото имам доверие и който открих именно поради стеклите се обстоятелства. За жалост добрите детски доктори не работят със Здравната каса, но предпочитам да си платя прегледа, отколкото след това освен, че ще дам повече пари, ще изхабя и много нерви.

# 18
  • Мнения: 2 907
Това се случва редовно и не само с педиатрите, ами и с останалите лекари. И повярвай ми, това не е само в България.
Добре е да сме информирани, аз лично не вярвам на никакви лекари, още по-малко очаквам помощ от тях!

# 19
  • София
  • Мнения: 23 098
Да, това с гънките е стар метод за определяне на някакъв проблем, още повече, че при момиченцата е често срещано гънките да се разминават или да са с различна дължина!
Иначе ехографът се поема от здравната каса, днес се възползвахме от него. Въпросът не е в толкова в парите, колкото до това педатърът да информира и предлага необходимите прегледи при специалисти  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 185
Като дъщеря на ортопед знаех за тези прегледи, но педи нищо не каза!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И на мен ми се е случвало.Първата лекарка при която бяхме, въобще не си направи труда да ми каже, но аз знаех и като стана на 1 мес. и поисках направление за ортопед.Смених я, но честно казано през толкова некадърни лекари сме минали (не само педиатри), че вече  нямам пълно доверие и на тези които си разбират от работата.. Tired

# 22
  • Мнения: 117
И на мен ми се е случвало и аз при педито ходя само да го мерят и да му бият ваксини.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Въпреки, че личната на Зори е рядък екземпляр - много добър лекар, интелигиентен, спокоен и мил човек, за ортопеда се наложи аз да искам направление. Причината вероятно е огромното количество пациенти, нпр. снощи чакахме 2ч и 10 мин.  Thinking.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 343
Ето, в такива ситуации съм благодарна, че има интернет и форума естествено  Laughing. Със сина ми нямах достъп до толкова информация, и съответно за много от необходимите прегледи изобщо не съм научавала. Този път обаче, ще съм подготвена. Не е това начина, но.... мисля, че няма смисъл да ги коментирам лекарите... Confused.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 098
Току-що говорих с моя приятелка от провинцията, вчера й се бях оплакала за нашия случай. Тя има бебе на 10 мес и не е водено на ортопед. Вчера веднага след като сме говорили, отишла при педиатъра и го попитала защо не ги е пратил досега на специалист. И тук последвал следният отговор "Защото пращането на ортопед е било през комунистическо време, това вече не се практикува, а и рентгенът е много опасен за децата. Пък и направления за ортопед не се дават от касата"  Shocked Shocked Shocked Да правя ли коментар изобщо, тоя е ненормален  #Cussing out

# 26
  • София
  • Мнения: 7 045
Първата педиатърка на синът ми така и не благоволи да ми даде направление за ортопед. Отидох в ортопедията, платих си и на консултацията и казах, че резултатът от прегледа е идеален. С цялата си наглост тя ми заяви: "Видя ли, аз съм преценила правилно и детето не е имало нужда от преглед"... не ми се коментира, смених я и приключих.

# 27
  • Мнения: 4 447
Нашият педиатър винаги ни е информирал добре.
Винаги съм била доволна от него.  Peace

Винаги каквото съм му поискала като направление
ни го е давал.

# 28
  • Мнения: 3 695
Ами точно, защото ми е известно колко некадърни лекари има вече, затова като забременях започнах да чета и да се информирам какво трябва и кога. Никога не разчитам изцяло на педиатърката. Аз съм му майка и за да съм спокойна предпочитам да прекарам няколко часа ровейки и търсейки инфо.

А че не трябва да е така, това е ясно. Само че никога не може да си застрахован и никога не трябва да разчиташ на 100 процента на никой освен на себе си.
Peace

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Да.Аз си поисках направления в 1я и 6я месец но нямало такива а само някакви зелени листи които не покриват плащането.Не се ползва рентген,а ехограф.Вече ако има проблем тогава се минава рентген.И за много други неща съм си "просила".

Общи условия

Активация на акаунт