риба и мляко

  • 4 427
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 826
По принцип риба/месо и мляко води до натрупване а много белтъчини, което претоварва организма. Също в рибата се съдържа много креатин, който прави съединение с млякото и може да доведе до коремни болки. До скоро мъжът ми се смееше, като не му давах да яде риба и мляко, но един ден така го сви стомах, че......вече ми вярва  Twisted Evil
И аз съм на мнението на Пандора newsm10
По-скоро е от претрупване на белтъчини в малкия организъм, а не нещо друго, недай Боже, по-карцерогенно.

# 16
  • Мнения: 5 940
Това като цяло е мит. Причината за твърдението е някаква несполучлива комбинация между вид консервирана риба /не си спомням точно коя/ и мляко.
Всеки добър рибен ресторант предлага ястия, комбинация между риба и мляко.
При децата може наистина да има евентуално пренатрупване на белтъчини, но и това ми се струва малко пресилено. Винаги обаче за спокойствие може да се избегне смесването им.

# 17
  • Мнения: 3 993
За риба и яйца съм чувала, но за първи път чувам тука, че риба и мляко е нежелана комбинация!  Shocked И аз мисля, че е мит!
Няма проблем, а и щом яде млякото нощем, то е минат няколко часа...
Аз пък до ден днешен си ям риба с айрян и нищо ми няма....
Angel_Dust и аз съм на твоето мнение, а я кажи как ти пасва айрян на рибата, щото аз рибата я обичам с бяло вино примерно  Laughing
АЗ знам,че не трябва да има комбинация от мляко,яйца и серене ,но ако рибата е солена.
vivi_an кажи малко повече моля за тази нежелана комбинация, за която пишеш,че не ми е ясно,а пък ми стана интересно?

# 18
  • Мнения: 408
Зареди такава информация мъжа ми ми беше забранил да давам риба!Аз потърсих и попитах тук там,няма такова нещо.Давам редовно риба принципно на обяд,а вечер кисело мляко.Ако знаете колко рецепти намерих с прясно/кисело мляко и всякаква риба.Преди да дам пробвах върху свекъра ми,като бях правила риба,а той преди това пи айран с ракийка и му нямаше нищо.Времето от айран -риба беше не повече от 15 мин.Ако наистина те притеснява давай риба на обяд,щом вечер хапвате киселото мляко.

# 19
  • Мнения: 1 763
Синът ми обикновено закусва с АМ, а веднъж седмично на обяд яде риба. Не мисля, че има проблем, щом се предлага след няколко часа.

Аз също съм яла риба с айран или със сирене, не съм имала проблем, но все пак съм възрастен човек.

# 20
  • България
  • Мнения: 457
Баба ми е стигала до болницата с натравяне от риба-консерва с кисело мляко.Аз не съм рискувала да ям тази комбинация

# 21
  • Мнения: 493
Аз по скоро не бих рискувала да го дам на детето.

# 22
  • Мнения: 4 447
Няма проблем, а и щом яде млякото нощем, то е минат няколко часа...
Аз пък до ден днешен си ям риба с айрян и нищо ми няма....

И аз така. Знам, че само солена риба с мляко не е хубаво... Thinking

# 23
  • Мнения: 144
Момичета познайте на какво се натъкнах,докато търсех рецепти попаднах на това Списък на необходимите продукти:

300 г филе нетлъста риба
20 г краве масло
1 резен целина (20 г)
1 глава лук
1 морков
1 сварено яйце
1 сурово яйце
3-4 стръка магданоз
1 филия бял хляб
100 мл прясно мляко
2-3 с. л. зехтин
галета за овалване


Начин на приготвяне:


   

1. Филията хляб се накисва в прясното мляко, след това се изцежда и се смила в блендер заедно с лука и рибата.
   

2. Жълтъкът на яйцето се отделя и се прибавя към рибната кайма.
   

3. Добавят се нарязаните наситно магданоз и сварено яйце и се омесва добре.
   

4. Морковът и целината се нарязват на малки кубчета и се задушават в зехтин и малко вода, докато омекнат.
   

5. Рибната кайма се смесва със задушените зеленчуци.
   

6. Оформят се рула, слагат се в намазнена тава и се намазват с разбития белтък.
   

7. Рулата се поръсват с галета, отгоре се намазват с малко масло и се пекат в предварително загрята до температура 180 градуса фурна.
това е от сайта на бон апети,приготвено от водещия и д-р антоанета(забравих и фамилията)И все пак няма да рискувам

# 24
  • España
  • Мнения: 342
Тук съм купувала готови пюрета с риба,в които има мляко(адаптирано),доколкото знам това се отнася за риба от консерва,нещо във връзка на реакцията на млякото с консервантите

Общи условия

Активация на акаунт