12-ти ден е с температура над 38?

  • 4 751
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Когато синът ми поддържаше няколко дни такава температура, без видими признаци, лекарят ни се усъмни в мононуклеоза. За това сещали ли са се?
Кръвната ви картина с диференциално броене ли е била? Понеже там нещо се гледа за дефектирали кръвни телца, доколкото зная. Основното при това заболяване е, че е ясленско-градинско и трудно се познава, понеже няма ясни симптоми освен температура. Понякога може да има лек обрив, но не е задължително.

Уф, дано се оправи мънечо скоро Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 708
Аз само не разбрах защо пиете антибиотик след като няма бактериална инфекция, или поне не е доказана.
А антибиограма няма как да се направи, защото няма изолирани бактерии.

# 17
  • Мнения: 1 069
За Синдром на Кавазаки се усъмни д-р Щърбанов в ИСУЛ, но го отхвърли поради не-толкова високата температура - за синдрома е специфична температура около 40градуса, а нашата е 38 и поради липса на специфичен обрив на дланите и стъпалата на детето. Въпреки всичко го прегледа на ехограф за сърчицето, далака и черния дроб.

За Мононуклеоза аз лично се усъмних след много четене и пуснахме натривка на гърлото заедно с антибиограма (лекарката беше против антибиограмата, но дано са я пуснали). Резултата ще е готов утре между 12-14ч. тогава ще имам яснота по въпроса. Утре ще настоявам за подробна кръвна картина с диференциално броене и още една съставка (ама й забравих името), нещо по-подробно на СУЕ-то... Педиатърката го знае, ще се сети като й кажа

Аз също не разбрах защо пием антибиотик, може би заради явния вирус при другия близнак и нещо като превантивна мярка ли, де да знам... Но никой от всичките лекари не каза да спрем антибиотика, а да изчакаме докато мине лечението с него за следващите стъпки.

Днес пак бяхме с 38, еднократно вдигната температура... И ни приключи лечението с антибиотика. Може би имаме напредък, вече я вдига по-рядко, но я има все още да му се невиди

А относно това дали го боли нещо - не знам... освен че плаче (ама те си реват и двамата от както са се родили) и е кисел като вдигне Т, и отказва да се храни както до сега - друго не виждам. През останалото време е весел и си играе. Жизнен е, закача се с хората и децата по улиците ...

# 18
  • Мнения: 382
Кучешките зъби заподозрях аз.В момента и ние сме с никнене на кучешки зъбии миналата седмица беше с Т-от 39,после спадна до 37.4 постепенно.И на нас нищо не откриха и си измиха ръцете с "еми вирус"

# 19
  • Мнения: 961
Не, че съм много на ти с тая материя, но правят ли се натривки и подобен тип изследвания, докато има прием на антибиотик?! Доколкото знам това променя картината и вероятността да се пропусне истинската причина за проблема е голяма!
Бързо оздравяване!  Hug

# 20
  • Мнения: 1 044
nano, Стерилната урина е без бактерии...

Пухче, цирей на какво и как са го разбрали? Кое изследване е дало отклонения?
По кръвната картина познаха. Имаше завишени левкоцити и още нещо. Явно цирея не е бил на видно място. Подробности за съжаление не знам. Майката обаче каза, че докато разберат какво е било, много време е минало. Дано при вас всичко бързо да се оправи и да оздравеете най-после!

# 21
  • София
  • Мнения: 708
Даваш ли някакви имуностимулатори и витамини? Ако е вирус това ще е по-полезно от антибиотика, тъй като той НЕ действа срещу вируси, а само срещу бактерии.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 658
Даваш ли някакви имуностимулатори и витамини? Ако е вирус това ще е по-полезно от антибиотика, тъй като той НЕ действа срещу вируси, а само срещу бактерии.
, да, така е, но за жалост вирусните инфекции много бързо се усложняват и с бактериални такива. И да не беше малко детето, при такава продължителна висока температура с неясен произход, са длъжни да дадат някакъв широкоспектърен антибиотик. После и да излезне нещо друго на антибиограмата, ще го сменят. Но не може да се остави без нищо, защото някои инфекции увреждат различни органи.

# 23
  • София
  • Мнения: 708
Даваш ли някакви имуностимулатори и витамини? Ако е вирус това ще е по-полезно от антибиотика, тъй като той НЕ действа срещу вируси, а само срещу бактерии.
, да, така е, но за жалост вирусните инфекции много бързо се усложняват и с бактериални такива. И да не беше малко детето, при такава продължителна висока температура с неясен произход, са длъжни да дадат някакъв широкоспектърен антибиотик. После и да излезне нещо друго на антибиограмата, ще го сменят. Но не може да се остави без нищо, защото някои инфекции увреждат различни органи.

Абсолютно съм съгласна. Нямах предвид да не пие детето антибиотик, а да се подпомогне организма му с имуностимулаторите.  Но все пак това трябва педиатърката да го реши.

# 24
  • Мнения: 1 069
Ние продължаваме да имаме от време на време температура. Разредихме малко, в смисъл качваме я един или два пъти на ден.

Днес след поредния преглед при педиатър (другата педиатърка, нашата я нямаше), та нейното мнение някак на 90% се припокрива с моята първоначална версия за нашата история ( Praynig дано наистина се окаже това). Та тя видя (най-накрая някой обърна внимание на това) възпалените венци на детето + гъбичките, които се появиха на 5-тия ден след антибиотика. Та нейното виждане по въпросът е, че детето може да вдига 38 температура именно от възпалените венци, гъбичките довлошават положението. А обяснението за високата утайка е от прекаран грип преди това. Да, ние имахме грип и тогава не сме правили кръвна картина. Може да не сме доизлекувани и това да ни повтаря... Не знам, но това обяснение и тази версия най-ми допада за сега.

Натривката на гърлото показа гъбички Кандида, които се виждат с просто око, те са обхванали цялата му устичка - за това не се и храни добре. Пуснаха ни изследвания за кръв с диференциално броене, но по съвет на тази педиатърка трябва да изчакам малко да отмине действието на антибиотика и тогава да боцнат детенце, т.е. в понеделник, ако продължаваме с температурата или 10дни след антибиотика, ако детето се стабилизира сега след като започнем лечението на венците.

Ходихме при стоматолог за съвет, в крайна сметка освен промивки и мазане с Дактарин, няма друго лечение за венците. Жалко, че никъде в София не мога да намеря Гранофорин... За съжаление не се произвежда от 3 години. Казват, че в някои аптеки го правят, но аз не успях да намеря такава, ако някой има представа къде мога да го намеря - моля да ми кажете!

Това е, момичета, ще ви държа в течение на развитието. Отново сме в изчаквателна позиция. Стискайте палци да са зъби, моля ви!

# 25
  • София
  • Мнения: 708
Бързо оздравяване!  Hug

# 26
  • Мнения: 3 146
Просто иди в някоя частна аптека, в която приготвят лекарства. Ако ги помолиш да ти направят гранафорин, няма причина да не го направят. Имаше някъде из форумите дори съставките му.

# 27
  • Мнения: 94
Ние минахме през същото преди 2 години, на се оказаха не гъбички, а афти, причинени от вирус. Проявиха се, след като месец го тъпкахме с АБ и не спря да вдига температура.
Заведи детенце на стоматолог. Имат лекарства, които заместват гранофорина.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 783
След прием на антибиотик всички урини и хемокултури ще излизат стерилни.
Обаче посявка за гъбички му направете - от ако, урина, гърлен секрет, кръв.
С-реактивен протеин, той ще покаже има ли в момента инфекция или не.
Имунологични изследвания - също  едобре да се направят.

# 29
  • Мнения: 3 146
Синът ми, като направи афти от вирус, докторът каза, че температура ще има, докато не минат афтите. Третирахме ги с Орофар, но той е за над 3 годинки. Иначе с дактарин...

Общи условия

Активация на акаунт