Финландска 6-та тема

  • 21 446
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Моля моля... предлагам ви да пуснете песента когато мъжете ви са до вас и да им тананикате мелодията като се умилквате около тях... ще си умрат от кеф (туй за финските мъжковце де).

# 16
  • Мнения: 2
моят мъж нещо не го раздава романтик  Joy в знак на протест след като песента свърши пусна YUP - Lihavia Luurankoja  hahaha

# 17
  • Мнения: 3 634
Е той Халоуйнски го дава... с "Дебели скелети" ХАХАХАХАХАХАХА!

Ух, ние бяхме да купуваме на лапетата костюми, че в петък ще имат съответно в градината и в даскалото костюмно парти. Моя мъж се оказа скръндза та им купихме общо за 15 евро някакви боклуци от Тиимари. Дано им харесат де, че 8 годишния ми Оливер искаше да е вещица, ма май повече на Дракула ще мяза в дегизировката си.

Неа (аз й побългарих името та от време на време й викам Нейка) милата ще трябва да се задоволи с една корона само, че мързеливите лелки в групата й в детската градина нямали да правят празненство. Сега като отида да я забера от там и мисля да им вдигна малък скандал на бабетата, щото никога нищо не правят с тез деца. Другите групи ходят на театър и излети в гората, а нащте само на двора в локвите (и пишат на една дъска, че са правили супа от кал... то и без да го напишат се вижда ... връз дрехите на децата ни).

# 18
  • Мнения: 2 786
Мен ме поканиха не хелоуинско парти и се чудя дали да отида  Thinking
Хич не ми е празнично на Хелоуин, чужд ми е този празник, а и нямам намерение да се обличам в костюми и да се правя, че ми е весело  Laughing
Иначе съм съгласна с Валя, че е кой както си го направи и че на който не му харесва в чужбината, може да си седи в България  Peace
Гледам в тази тема пишат хора, които са доволни там, където са и гледат положително на живота в държавата, в която са.
Държа да подчертая, че не искам злобния стил от норвежката тема и омразата към скандинавците да се пренасят и тук - тя Марйо прекрасно знае какво имам предвид Laughing
И всеки опит да се разваля хубавата обстановка в тази тема ще бъде последван от бележка до Дивиана да вземе мерки.

Пъпи, много си права, че има и такива хора, каквито описваш, и те наистина са голяма досада  Rolling Eyes
Вечно недоволните и неудовлетворените от себе си Rolling Eyes

А при нас днес е пролет!  smile3525

# 19
  • Мнения: 6 993
Щастлива, събуди ми интереса, ще взема да ги прочета всичките теми за Норвегия. Sunglasses
Имате и линкове с езика, видях, ще ги прослушам.  Whistling

# 20
  • Мнения: 2 786
Еовин, Дивиана изтри пикантните неща, така че едва ли е останало много за четене  Laughing
Но там ситуацията започна да придобива страховити измерения до степен следващата издънка да доведе до перманентното заключване на темата.
Някои хора там прекаляват системно в едно определено отношение и макар че Дивиана ги предупреждаваше многократно, продължиха  Laughing
То бяха злословения по адрес на Норвегия и норвежците, то бяха злословения по адрес на всеки, дръзнал да каже нещо хубаво за Норвегия, обиди, пяна, възмущение - да се чудиш какво правят в Норвегия като са толкова нещастни тук и направо невероятно колко много злоба по адрес на тази държава се излива директно и между редовете Laughing
Сигурно с вериги са ги вързали при тези ужасни, лоши, невъзпитани и прочие норвежци, които на всичкото отгоре не се чувстват длъжни да им бъдат приятели (колко грубо, а?) Rolling Eyes
Как някои успяват да си намерят приятели и да изградят среда в чужда държава, а други не могат?
И, разбира се, лошите чужденци са виновни за несполуките на тези клети българки.
Дори на онези, които са в Норвегия само защото "будалите" норвежци са работодатели на мъжете им за година-две.
Грозна картинка или както аз казвам: "български манталитет в чужбина".
Не искам същите хора да създадат същото положение и в тази тема  Peace
И тук си има недостатъци, но да виждаш само недостатъците в страната, в която живееш и която дори не е твоята родина и да ги преувеличаваш във всеки пост си е кобилско с капаци  Laughing
На който не му харесва в България е отишъл в чужбина и щом е останал, сигурно му е допаднало това, което е видял.
Но да стоиш тук и само да мрънкаш си е чиста форма мазохизъм  Laughing
Да не се впускам в повече подробности, но в такава злобна обстановка не ми е комфортно, затова предпочитам да чета и пиша при вас   bouquet

Миналата седмица четох статия, че много емигранти в скандинавските държави се допитвали до психолог, защото срещали трудности да се впишат в средата и били системно неудовлетворени от постиженията си, което пък се отразявало на начина, по който гледат на себе си и на другите.
Основния проблем идвал от там, че въпросните емигранти очаквали, че могат директно да приложат навиците си и културните особености на държавата, от която идват, в новата държава и изпадали в объркване, когато средата не реагирала според очакванията им.
Но вместо да потърсят причината за това в себе си и в начина, по който гледат на местните, те прехвърляли вината върху живущите в новата държава.
Нещо като - не аз да се адаптирам към другите, а да адаптирам другите към себе си.
Май и аз се сещам за няколко човека от другата тема, които могат да си помогнат с посещение при психолог  Thinking

# 21
  • Мнения: 25
Леле момичета, ако знаете какъв пожар щях да направя докато ви чета #Crazy.
Вместо да включа  котлона да сваря на малкото картоф за пюре, да взема да включа другия, на който имаше една тенджерка с малко ориз.. И си чета аз..чета..докато не ми замириса Mr. Green
Влизам в кухнята.... #Onfire
Ама така е, като съм заплес  Joy.
Като гледам и тук празнуват усилено Хелуин. Навсякъде е украсено с черепи, скелети и тикви. Като казах на моя, че ще давам тиква на бебока..той ме попита дали съм сигурна, само прасетата ядяли това.. hahaha
По тоя повод, как са ви прасенцата? Слушат ли? Трябва ли да ги пускате на разходка из къщата?

Лека вечер и сладки сънища smile3508 luvbed
пс...докато пишех и..хоп..щастлива ме изпреварила..
Определено е така, много хора имат проблем с адаптирането, при това даже и в България. Защото, както се казва..не е лошо, ако се чувстваш самотен когато си сам, а самотен, когато си заобиколен от много хора. И при това злобата, която залива последните години толкова много хора им се връща на тях самите/ те ще си останат винаги самотни, недоволни и недоразбрани, ако ще и на Луната да живеят! Ние трябва да се опитваме да ги игнорираме/ колкото и да е трудно/ newsm75 и да запазим човешкото в себе си. Поне това  е моето мнение. Всички тук сте мнооого весели и културни, затова и реших да пиша във вашата темичка. И огромно БЛАГОДАРЯ, че ме приехте с добро.  newsm51

# 22
  • Мнения: 6 993
Моите грухльовци ги пускам само лятото на плочките в коридора, защото цялата ни спалня е в кабели (имаме 3 компютъра ooooh! Laughing), а кухнята е тясна. Тя и спалнята е тясна, ма за 400 лв толкоз, даже двустаен  Laughing Сега само се гушкаме с тях извън клетката, бе да щъкат.

Пък бях чела аз, че скандинавските държави са първи по самоубийства. Явно и на тях не им понася собственият им климат Crazy

# 23
  • Мнения: 2 786
Хехе, да, Еовинче  Laughing
Швеция оглавяваше класацията, която гледах последно, а Норвегия беше на престижното 4-то място.
През зимата няма много светлина и е тъмничко по-голямата част от деня, та ми се струва нормално хората да изпадат в депресия при тези обстоятелства  Rolling Eyes
Има си биохимично обяснение на процеса и наистина недостига на светлина е част от проблема.
Затова пък лятото е светло и през нощта  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 2
да,но от друга страна точно скандинавските народи са най-щастливи.а за самоубийствата съм съгласна със щастлива че това е причината,поне фините,които познавам ми изтъкнаха това като причина.имах една колежка в България,която се депресираше от липсата на светлина....а какво остава тук,ако зимата е наистина такава,каквато я описват всички.но някои хора са по-чувствителни,майка ми полудяваше от светлината през нощта лятото...мене ме кефи  Mr. Green и тъмнината не мисля,че ще ме плаши,защото съм нощна птица...ама виж студа,това е друга работа....мразя студ  Confused
нашите прасета са добре,нямаме бременни,просто растяли много бързо...камък ми падна от сърцето  Simple Smile за разходка-пускаме ги из сауната,че с тоя пакет  Naughty макар че кошарата ни била доста голяма и нямало нужда....ама егати прасетата,по цял ден са в тази позиция:

ако ги обърнеш,виждаш следното :

ама я вижте какви големи свинки сме станали за толкова кратко време  Mr. Green истинси прасенца  hahaha

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 21:17 от sweet_puppy1103

# 25
  • Мнения: 515
Valyya  Hug
Абсолютно сте пари момичета, човек трябва да намира положителното във всяка ситуация!

И минете през норвежката тема - там е много весело и момичетата са много готини! Пък и да видите ситуацията, че нещо Щастлива ми се струва малко е изкривила нещата! Спорове има, в повечето случаи конструктивни!
Това, от което аз лично се дразня е когато някой забрави от къде е тръгнал и стане по-норвежец от норвежците!

Ще крада идеи за Хелуинско парти да знаете! Ако някой иска да плащам авторски права.... ще се разберем по-късно!  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 703
Като ви четох,се сетих мили девойки,как ме бе хванала депресията миналата година/Е,като се върне Маргито да разправя,ако иска/
Значи много е гадно,точно както сте го описали/иЩастлива,и Пъпито /...та около 6 месеца ме тресе и после изчезна от самосебе си,така,както беше дошла...Аиде да не почваме да си говорим за MASENNUS..Депресия на фински..Това е най..често срещaното състояние,което нерядко води до психични заболявания/шизофрении и др./, и също така до самоубийства..
Незнам от къде Valyya znae,че шведите са на първо място по самоубийства,аз си мислех ,че от години пъРвенството се води от Финландия...пуу,пак загубихме начиии от тия лиллибар. Laughing

Депресията е резултат от стрес,недоспиване,някои болести,някакъв срив,смърт и т,н .. Ееее,ама хептен по Хелоуински го подкарах...
ООО,айде по..весело.
Еовин питаше някъде за концертни билети,цени ..как варират/от много неща зависи как..Ако си по.известен и си на гребена  на вълната  доста..Мноооого относително е.Ама не винаги най ..добрите са най ..скъпи..
Мъжа ми например е купил билети за концерта на Глория Гейнър,солистката от Бони М/Лиз Митчел и thе Тhree Degrees само за 49.?
има и от по 200?,ама викам айде няма нужда,че на 1.12 пак на концерт/на Елтън Джон..цените там са от 70...110?...
Абе търсим си развлечения,иначееее

# 27
  • Мнения: 703
Одеве като се прибрахме/след басейна,всяка сряда ходим на басейн/,сготвих пибенс супа,ето от тази,много хубава стана..
ВКУСНА РИБЕНА СУПА

Съставки:

240 г риба (всякаква)
1 глава лук
2 ч.л. олио
10 г (1/2 брой) корени от магданоз,1 морковче
2 ч.л. брашно
1 жълтък
лимонов сок
магданоз
ситно счукан черен пипер
сол на вкус
 
Приготвяне:
Нарязаният на дребно лук се задушава в олиото. Слага се част от брашното. Сипва се вода и след като бульонът кипне, се пускат корените от магданоз, нарязани на кръгчета. След като те поврат, пускат се оваляните в брашно парчета риба, посолява се. Когато месото уври, супата се подкиселява и се застройва с жълтъка.

 
 Знам,че не му етук мястото,ама като не знам къде другаде да се похваля,правя го тук,... eat
 

# 28
  • Мнения: 6 993
И аз снощи правих като туй човече и сега ме боли вратът Laughing

Аз ровнах в нета, Марко ще ми пее само за 40-50 евро, ко му плащаш Laughing Tони Какко и той за толкоз.
Тука за Таря билетът беше 25 лв, начи 12 евро. Ко прай тва, ваште някъде 3 пъти по-скъпи значи...А заплатките и те 3 пъти по-височки Laughing , пък може и повече. Sunglasses

Отивам сега да се излежавам и да ми правят масажче. Flutter

Олио в супата  #Crazy
Всъщност, що пък не, не ме слушайте, аз всеки път звъня на мама да питам как се прави пилешка супа  Blush

# 29
  • Мнения: 703
Абе не слагам аз много олио,мазно не обичам,туй не е моя снимка бря!От нета е,ама понеже същата супа,затуй нагледно,викам си по..добре.От мазното ми тръгват едни киселинии.Например като купя бутертесто,правя сиренки,много лесни и бързи,ама 1..2 изяждам,че ако са повечеее...става зле.
Приятен ти масаж!И тоз концерт на Тария Турунен ли?25 лв.?Не думай..ми то без пари... Peace

Общи условия

Активация на акаунт