За или против системата с окситоцин?

  • 31 407
  • 259
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 264
На мен също ми вляха окситоцин и не бях протв това. Иначе щях да се мъча кой знае колко време. Не съжалявам определено и живот и здраве ако имам второ дете също бих се съгласила да ми сложат.

# 16
  • Мнения: 438
Скоро научих, че от окситоцина се засилва болката, но аз родих 20-30 мин. след включването на системата, само с 5 напъна.И при второ раждане бих го предпочела, защото колкото и силна да е болката, всичко свършва бързо.

# 17
  • Мнения: 518
Може и да боли наистина повече, не ми сложиха и не знам как е, така че не влизам в спор. Но аз едва издържах болката и без тази система  Laughing. Може би и умората да си е оказала влияние при мен. Направо заспивах между контракциите, а те бяха на по-малко от 2-3 минути.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи. Ако положението е спешно и има опаснот да се изгубят сърдечни тонове, водите са изтекли отдална и няма родова дейност и др. подобни неща, то тогава съм съгласна. НО поне когато аз раждах и двата пъти ми направи впечатление, че в предродилните зали, покрай които минах НЕ видях родилка без забучена система в ръката. МОже би изкушението да се съкрати процеса е голямо и го използват твърде често. (На мен вторият път не ми слагаха, защото раждането беше почти на финала, докато стигна до болницата, но първият път се наложи заради изтекли води.)

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На мен ми включиха такава система.Лекарката ме беше предупредила, че ще болката е доста по-силна и рязка, отколкото без нея.Ако раждам нормално втори път не бих позволила да ми сложат (ако не се налага), защото наистина си болеше.

# 20
  • Мнения: X
Зависи. Ако положението е спешно и има опаснот да се изгубят сърдечни тонове, водите са изтекли отдална и няма родова дейност и др. подобни неща, то тогава съм съгласна. НО поне когато аз раждах и двата пъти ми направи впечатление, че в предродилните зали, покрай които минах НЕ видях родилка без забучена система в ръката. МОже би изкушението да се съкрати процеса е голямо и го използват твърде често. (На мен вторият път не ми слагаха, защото раждането беше почти на финала, докато стигна до болницата, но първият път се наложи заради изтекли води.)

Точно това имах предвид, пускайки темата... Naughty

# 21
  • Мнения: 1 629
Аз съм ЗА окситоцина! Naughty

# 22
  • Мнения: 600
Аз съм сигурна, че всичко е заради това да се ускори процеса. Но, при мен се радвам, че го ускориха, защото ако го бяха оставили на естествения му ход сигурно нещата щяха да продължат с дни. На мен ми изтекоха водите и може да се каже, че тази система беше жизнено важна, защото нали ако ти изтекат водите бебето трява да се извади доста по-бързо. И така ето какво се случи при мен - на 22.12-2005 година ми изтекоха водите в 22 ч. вечерта. Обадих се на лекаря си и отидохме в болницата. Цяла нощ бях с контракции на по 10 мин. и сутринта се оказа, че имам разкритие само 1 см. Като ми включиха системата започнаха адските болки, дотогава беше така да се каже търпимо, защото все пак имаш възможност да си почиваш. Но ако не бяха ми включили система се питам колко ли време щеше да е нужно на собствения ми организъм да направи пълно разкритие и дали това нямаше да е опасно за дъщеричката ми. В края на самото раждане бях толкова уморена от прекараната безсънна нощ, контракциите и безкрайните опити да напъвам, че се молех само да извадят детенцето ми живо и да се приключи. В края дори тоновете се влошиха, добре че всичко приключи добре  Praynig. Благодарна съм на лекарския екип, че направи всичко по силите си и издави детето ми живичко   bouquet . Смятам, че раждането е естевнет процес, но има случаи, когато всичко трябва да се направи, за да излезе детенцето живо и здраво. Така че моя отговор за моята конкретна ситуация е - да, за съм за окситоцина.

# 23
  • София
  • Мнения: 388
Аз съм против,но при мен се наложи.Отидох почти без болки с 5см разкритие и с изтекли води.Лошото беше, че водите бяха зелени и при това положение е хубаво бебето да се роди по-бързо, та ми сложиха система. След половин час вече виех от болка, а след още половин бях родила.

# 24
  • Мнения: 2 312
Сложиха ми  окситоцин.Болката се усили осезаемо ,но и самото раждане се ускори- родих половин час след като ми сложиха системата.
Не са ме питали искам или неискам.Лекарката прецени,че се налага.

# 25
  • Мнения: 9 973
Сложиха ми  окситоцин.Болката се усили осезаемо ,но и самото раждане се ускори- родих половин час след като ми сложиха системата.
Не са ме питали искам или неискам.Лекарката прецени,че се налага.
и при мен така
не съм против,щом се налага

# 26
# 27
  • Мнения: 178
Никой не ме е питал.Първия път ми сложиха защото лекаря с когото имах уговорка бързаше.Втория път-не,вероятно защото беше през ноща и не им се занимаваше,сложиха ми само абокат.Така можех да се разхождам и болките бяха по-поносими.Каквото и да избереш ти желая леко раждане!

# 28
  • Мнения: 3 993
И мен не ме питаха, но се наложи. Имах нередовни контракции през 10 минути почти 24 часа преди раждането, разкритие малко почти никакво, родовата дейност хич не вървеше, а тоновете на бебка станаха лоши и трябваше да се бърза. Околоплодните води бяха зелени, лош признак. Родих един час след поставянето на системата с окситоцин, а бебка се беше омотала с пъпната връв. Добре, че се доверих на лекаря, който бях избрала, а пък той направи правилния избор за нас двете.
Определено съм ЗА окситоцина, но това мога да го кажа сега, след раждането. Освен това по-късно в следродилната клиника, имах проблем със запушени млечни канали. Поставиха ми една инжекция с окситоцин в ръката и след 15 минути започнах да цедя без проблеми.  Simple Smile
Моят съвет е да не го мислиш отсега. Като ти дойде раждането, тогава ще го мислиш, а най-добре остави на лекарите да преценят и решат, все пак имат много опит с много раждания, а ти не!  Peace

# 29
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз родих с планирано секцио и въпреки това ми пуснаха окситоцин на система преди него. Казаха, че спомага за контрахирането на матката и свиването й след раждането. Така че преценката за или против е на лекарите, а не на родилката. Има ситуации, които ти не можеш да оцениш поради незнанието си на материята.
Напълно подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт