За ДЕКЕМВРИ вече сме почти готови - имаме си легълца и дрешки нови

  • 14 525
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
айде и аз да се цопна в новата темичка,дано вече си споделяме само хубави работи Hug
аз имам една питанка,на някои може да им се стори смешничко ама аз да си питам.аз след като ще раждам секцио,ще ми трябват ли дамски превръзки за в болницата newsm78на тези,които ще са нормално им искат ама на мен..... newsm78

# 16
  • Мнения: 65
Хоп и аз в новата темичка.Нека е пълна само с добри новини.Йоанка 
Eternity  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover всичко да мине леко и да се радваш на живо и здраво бебче.
miIV да ще ти трябват.Преди в МД ти  даваха от там незнам сега дали дават пак.Но ти си вземи за всеки случей.

# 17
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Айде и аз в новата темичка да ни е за късмет!
Eternity дано всичко с малката душичка е наред и почака още 2седмици.  Praynig

miIV трябват ти и със секцио текат лохии.

Аз нали уж отидох на проучване за кошарки, а се обзаведох с една такава. Разказах по телефона на тати какво съм си харесала, а той вика тегли пари и я копувай и без друго магазина е на една туба бензин Joy Взех и матраче и две бодита, абе луда работа.

На лекцията няма да дойда щото съм секцио, но ако някоя мама ми даде GSM може да дойда на кафенце след това.

# 18
  • Мнения: 20
прочетох една тема тук в форума за тези стъклени шишета и стерилизатора за микровълнова. 80% от мацкаите казват че са си стерилизирали и стъклени шишета и бурканчета и какво ли още не и не са имали проблем.Тези който казват че не може ,всъщност не се обосновават защо, единствено една мацка каза че шишето се нагрявало повече и разтопило друго шише пластмасово.Ноо след като толкова много мами казват че няма проблем ,значи няма според мен. На шишетата който аз си купих пише че са подходящи за всякакъв вид стерилизация. Това което дават като съвет мамите е да не е на макс микровълновата и да се стерилизира за около 6-8 мин. Аз ще си купя стерилизатор за микровълнова пък квото ще да става.  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 688
Хайде и аз да се запиша, че напоследък само ви чета а вие пишете ли пишете...
На ремонта може да се каже че 70-80 % е вече готов.
Сега съм на вълна избор на уреди за кухнята и се чудя какви марки плот, фурна и миялна да избера за вграждане  newsm78
Миналата седмица се преуморих доста сгъвах се, навеждах се, по цял ден на крак - предполагам бебо не се е почувствал много комфортно - милото  Sad, но като беше спешно...
А дрешките за бебо, които събрах от каката си стоят още в чувала, кога ли ще имам време да ги сортирам и да ги изпера  Rolling Eyes
Някой знае ли къде мога да намеря от израелския прах за пране на бебешки дрехи - в някой от големите хипермаркети дали ще има?

# 20
  • Мнения: 386
моят тел. е 0895705817, ако някоя друга мама си даде тел. с удоволствие бих се обадила да се разберем за лекцията или за кафенцето след това

# 21
  • Мнения: 429
Поради липса на микровълнова (не го харесвам този уред Embarassed) ще трябва да си купя електрически стерилизатор. Събрах много мнения и май този е най-добрият http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=2036 . Освен като стерилизатор може да се използва и като уред за готвене на заленчуци на пара... Аз все още  newsm78...доста ми се струват 149 лв. Електрическичт на !ико е доста по-евтин (6о лв). Някой има ли отзиви за него?
tsveta_pile , на нас всички уреди са ни Gorenje-  добри са като съотношение цена-качество. И ако имаш място и приемаш съвет- вземи си голяма миялна машина!

# 22
  • София
  • Мнения: 438
...
Някой знае ли къде мога да намеря от израелския прах за пране на бебешки дрехи - в някой от големите хипермаркети дали ще има?
Ако става дума за праха Сано - има го в Пикадили, аз от там го взех. Само много внимавай с омекотителя, белия мирише много силно, според мен даже прекалено. Хубавото е, че има антибактериален ефект.
И успех с уредите - за миялна и аз ти препоръчвам голяма, Candy са ми фаворити. Моите плот и фурна са Зануси, също съм доволна. Хубаво е плота да е кантиран, защото при другите се случва да се отчупи парченце в края, ако се падне по-тежкък съд на ръбчето - на няколко приятелки се случи така.

eses - на лекцията в майчин дом в събота и лекарката потвърди това за стерилизацията на стъклените шишета, но и аз не разбрах защо... ще се поровя и ако разбера ще пиша. Иначе и аз си имам стерилизатор за микрото Wink За варене на водата на бебето си взех една малка тенджерка 600 мл, мисля само за това да я ползвам Simple Smile
Иначе - мисля, че всички шишета могат да се изваряват, както и да минават студена стерилизация  Peace

П.С. Междувременно намерих инфото:
"Не стерилизирайте стъклени шишета в електрически или за микровълнова печка стерилизатори, защото ще разтопят стерилизатора."
Ето оттук: http://papa-bebe.com/sterilizaciasaveti.html

# 23
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен bye

Аз също се записах за лекцията утре в ЦУМ, така че много ще се радвам да се видим Simple Smile

tsveta_pile, аз съм много доволна от Gorenje и Elektrolux, препоръчвам ги!

Някой писа за наклона на матрачетата и облегалките на количките. Разликата е в това, че количката прави чупка в кръста и тежестта пада на лумбалните (май те бяха) прешлени и дупето, което може да доведе до проблеми, а матрака е изцяло полегат и тежестта е разпределена навномерно по целия гръбначен стълб. При слинговете разпределението е същото, и аз съм им голям  фен yes

На болните пожелавам бързо оздравяване, а здравите - пазете се, това си е грип, ужасно коварен задари кашлицата, пазете се много  Hug

# 24
  • Мнения: 265
запис Peace
Етърнити Praynig
Ники Praynig
Йо,как си,как е беба,утре на лекция ли сме?

# 25
  • Мнения: 688
Много благодаря за съветите за марки електроуреди за вграждане, ще се радвам да получа още   bouquet. За съжаление кухнята е малка и съдомиялната ще е 45см., не от най-големите. Надявам се да върши работа.

# 26
  • Мнения: 1 540
Илианка, Лени, какво да се разберем за утрешната лекция? Аз със сигурност ще съм по раничко на мястото, да се чакаме някъде?


П.С. Междувременно намерих инфото:
"Не стерилизирайте стъклени шишета в електрически или за микровълнова печка стерилизатори, защото ще разтопят стерилизатора."
Ето оттук: http://papa-bebe.com/sterilizaciasaveti.html


Абел, това означава ли, че за стъклени шишета не може да се използва стерилизатор?  newsm78 Иначе и аз като Бърборанчето, не харесвам особено микровълновите и се чудя как да постъпя...

# 27
  • Мнения: 22
Здравейте сладурчета!

Доколкото разбирам утре ще се видим на лекцията! Аз ще бъда пред ЦУМ в 9:50 (живот и здраве!)

Да дам отчет и от моя доплер - всичко е наред! Бебето се развива добре (да чукна на дърво) и дори си отговаря на седмица 32, а не 31 както до сега ми казваха че вървя назад с една седмица. Според данните от доплера мацката тежи 1,700кг. Дадоха ми да пия Допегит за високото кръвно и това е.

Ами, това е накратко от мен. До утре   bouquet

# 28
  • Мнения: 152
Моята съдомиялна е AEG малка.Единствения проблем е като ти се съберат много тенжери и тави за миене иначе съм много доволна.А фурната и котлоните Gorenje от Електромикс.Те са официялен вносител и цените са по-ниски.

# 29
  • Мнения: 2 149
Това е някаква мания за стъклените шишета. Може би докато бебето е малко е удачно, защото ти контролираш държането, но започне ли да мърда и да хваща - абсурд. Вярвам, че качествените фирми, Авент ако не се лъжа е английска, Нук немска, няма да правят скапани шишета. Ако си вземете 2 малки , след 2 месеца ще ги смените ако толкова ви се захабят. Да, стъклото е много по-лесно за миене, но в тези шишета ще има само мляко или вода. И са само на бебето.
Ако използвате топла стерилизация, всички неща ще ви се развалят и захабят с времето. Помпата за кърма също.
Веднъж ми даде една от априлките да се изцедя, понеже не очаквах такъв прилив и трябваше да си тръгна от едно коледно парти иначе, та видях помпата й - като моята, само където чисто нова. Глупости, оказа се, че след истерично ползване като моето, и след месеци всекидневно цедене, тя е като нова, ама скърцаше от чистота и здравина, само защото била само на студена стерилизация с течност.
Сега мисля ако помпата ми е читава, да я видя и да си купя за нея течност, за да не става още по-зле, понеже е ползвана много яко от мен и после малко от зълвата.

Нашата миялана е някаква от преди 5г, обаче се води офис-миялна, смятам да я меткам при първа възможност. Не е подходяща за миене на чинии от готвено. Тя си е за кафе/чай/торта максимум, каквото се полага в един офис.
Котлонната ми плоча е Горенйе, много си я харесвам. Няма много голяма зона, но ние отидохме да купуваме плоча за вграждане с обикновени котлони, пък купихме стъклокерамика.... Доволна съм от нея. Фурната ми е АЕГ от времето на баба ми, но вградена. Е, такъм дзвер няма просто, може да не е красива, но пък е много добра милата, пече велико!

Цвета пиле,  момичета, ако сте любопитни вижте какво означава ремонт - този ми стига за близките 10 години, смятам че съм заслужила оттук на сетне да са само козметични и довършителни. Под моето ръководство  Flutter миналата есен, с дете на ръце, изляхме плоча в къщата, купувах арматура, седях чертежи, вдигнахме стена, правихме гипсови шпакловки и сложихме дограма, лепихме тапети при близо 40-градусови температури.... смайстори, естествено, после без тях.
http://www.teagirl.snimka.bg/album.php?album_id=69168&pid=3165244

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 17:24 от Чаено момиче

Общи условия

Активация на акаунт