Fever,мартенки от сърце,стискаме ви палци с две ръце!

  • 19 764
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
Aз не съм гост,какво става Shocked

# 31
  • Мнения: 481
..............................Благодаря пак на всички, които се включиха по въпросите ми за осигуровките. Много сте мили! tai, мила, не съм била въобще в болничен. Откак съм разбрала, че съм бременна, не съм взимала и един ден, а всъщност като се замисля тази година въобще не съм била в болничен - и един ден болничен нямам, което много ме радва.
......................

Роси, Ами щом не си била в болнични, задължително трябва да имаш и осигуровки! Провери пак към първата седмица на ноември (може от НАП да не са ги обработили още) и ако нямаш - направи разпечатка на това което проверяваш с ПИН-а и го занеси в счетоводството и питай какво става! (Дано не са ти направили някой номе - ама да не се притесниш - ако си си получила заплатата за септември  и си се подписала там някъде, или са ти дали фиш - всичко е наред Peace)

Радвам се че Февър е по-добре  Hug

Благодаря на всички, дето се включихте с мнения за стерилизаторите  bouquet

Dez и мен ме направи гост, ама се регистрирах пак...шантава работа Shocked

# 32
  • София
  • Мнения: 211
*Nikita*, мерси за отговора. А, можеш ли да кажеш някой там показа/ обясни ли ти как се кърми, смисъл включват ли се поне със съвети и консултации? Доволна ли си като цяло от ТК? И други мартенки, които вече са раждали там, моля споделете! Оф, нещо нищо не мога да си представя - ако са при нас постоянно (без нощта), те ли ги повиват, тоест ги звемат все пак от време на време и изобщо какво точно се очаква от теб? Сигурно звуча смешно, съжалявам, ама нищо не ми е ясно  hahaha
tai, мерси много още веднъж. Ще послушам съвета ти. По принцип не се притеснявам, шефът ми никога не би позволил от счетоводството да ме изиграят нещо, лошото е, че е много зает, и те като са външно счетоводство почти не ги следи. Млъквам вече с моите осигуровки, да не ме намразят другите. Само ще се похваля като ми излезнат вече  Peace

# 33
  • Мнения: 105
Dez и мен ме направи гост, ама се регистрирах пак...шантава работа Shocked
И с мен се получи същото.
Даниелка, Хера, мерси за новата тема   bouquet  bouquet  bouquet
Бодливка, и аз точно тази количка на Чико съм харесала и се чудех дали е добра.
Сиси, честито момиченце Simple Smile
Момичета и аз съм много боса в бебешките работи- стерилизатори, шишета, кърмене и т.н., така че простете, ако понякога задавам тъпи въпроси.
Вярвам, че нашата положителна енергия ще помогне на Фивърчето и бебката й.  Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 1
 А-а-а, момичета, кака ви ще въвежда ред тук. Да не съм прочела повече депресиращи разговори за килограми! Laughing Какво да кажем ние с гайдите, като преди да забременея бях 60 кг., а вече съм почти 70 и коремът ми расте със скоростта на балон, надуван с хелий. Ако не тежах толкова, сигурно щях да хвръкна. Laughing Laughing А като капак на всичко тези килограми ще трябва после да ги свалям за няма и два месеца, за да бъда хубава мама на абитуриент. Та, въведохте ме значи в мрачни размисли.
 За стерилизаторите да ви кажа, древния метод с облизването на биберона като падне на земята върши работа Grinning. Сега да не ме изключите като еретичка, ей! Grinning

# 35
  • Мнения: 3 621
Радвам се че новините от Фивърчето са добри, а утре да са още по-добри

# 36
  • Мнения: 4 428
Ей, вече си имаме нова тема. Браво на Даниелка. А заглавието е много подходящо.
Радвам се, че новините от февер са добри.

Аз в болницата определено опрях до таблетки за стерилизиране. И добре, че бяха едни подаръчета от Пампрес и там имаше. Аз помпата не я ползвах в болницата. Но по едно време използвах накрайници за кърмене. А те трябва да се стерилизират всеки път. И тогава таблетките ми бяха много полезни. След това не съм ги ползвала. Със стерилизатора ми беше по-удобно.

Вероники го е обяснила много добре въпроса с БамбиноМио. Там наистина ги даваш на куп парите, но ги ползвах няколко месеца. Аз със същите пари за памперси не знам дали ще изкарам и месец. Както качиха всички вече.
Отделно, където после приучаването към ходене без памперс ще е къде-къде по-лесно  Peace Аз и с Маги не съм имала проблеми, нищо че беше с памперси. Но така е по-добре. И аз въобще не смятам да пера на ръка. Всичко ще слагам в пералнята  Peace

Диана, Дез вече тие отговорила за Дриймито  Grinning Аз си го взех, защото много ми харесва и става и за моята количка. И аз съм ан мнене, че е много по-безопасно да се ползва кошницата в колата, а не коша. Все пак първото си е предвидено за там, а коша е за извън колата  Grinning
Чувалче аз си използвах зимата. Те тогава още ще са малки и няма да щъкат. Но общо взето една зима е зора. На следващата вече пък ще са голями и няма да стоят толкова в количките, а ще ходят.

Аз също раждах в Тина Киркова. Бях секцио и общо взето Маги си откара в Детското. Взимах я да я кърмя. Доста ме наболяваше и не можеш да изкарвам по цял ден с нея. Но като видях как ми я дадоха веднъж наакана и като я върнах има казах да я преобуят и за следващото хранене си седеше пак наакана  #2gunfire За 5дни не изразходиха и половината опаковка от 20бр памперси  Crossing Arms Второто си го взимам и аз ще си го повивам и мия  Naughty

Аз на Маги давах по малко чайче против колики на Хип след хранене. Аз го давах най-вече, за да си изплакне малко устата от млякото.
Иначе по отношение на храненето и аз не слушах педито. И тя ми разправяше да давам сокове и плодови пюрета  ooooh! В Бг не знам колко въобще от педитата знаят за нещо по-ново от падането на Бай Тошо  Mr. Green И то в най-добрия случей.

Този варинта на количка със столче имат доста марки. И общо взето са на прилична цена повечето. Имат и Премама, и АВС Дизайн, и Грако, и Мадъркеър. И някои от тях са с доста по-добра изработка от Чикото  Peace

# 37
  • Мнения: 819
Дърта маймуна, това с облизването като го видя и ми причернява, честно  Mr. Green
Много се смея на някои твои постове,  искрено се забавлявам!  Laughing
И сега, позволих си да открадна една картинка от др. тема, ама много мило ми стана

# 38
  • Мнения: 3 637
shushi,не се безпокой не си само ти боса в нещата  Peace и аз съм като теб,но си мълча  Joy !много неща не са ми ясни около бебето и затова, кумата ми подари 17 списания "бебе" от 2007 и на4алото на 2008,когато тя беше бременна и наистина има доста интересни неща!даже някой път може да напиша нещо,ако ми се набие на око!
Сега отивам на скарата,че тате Жорко,ще си дойде гладен   chef !
 Hug за вси4ки мами!
 Heart Eyes за fever и беб4ето и!
До после!

# 39
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Никита, тези двамата чак си ги сейвнах-много са готини Joy
Да ви питам, вие как и по колко време усещате бебетата? При мен понякога е като пърхане в корема, друг път като мускулно съкращение, а понякога като един лек удар отвътре. Чета, че към 6-ти месец трябвало да се усещат не по-малко от 10 движения за час. Не, че съм в 6-ти, но със сега сигурност не усещам толкова много. Като се усети, наистина е продължително, но не и всеки час, по-скоро 3-4 пъти на ден и по-малко Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 660
А-а-а, момичета, кака ви ще въвежда ред тук. Да не съм прочела повече депресиращи разговори за килограми! Laughing Какво да кажем ние с гайдите, като преди да забременея бях 60 кг., а вече съм почти 70 и коремът ми расте със скоростта на балон, надуван с хелий. Ако не тежах толкова, сигурно щях да хвръкна. Laughing Laughing А като капак на всичко тези килограми ще трябва после да ги свалям за няма и два месеца, за да бъда хубава мама на абитуриент. Та, въведохте ме значи в мрачни размисли.
 За стерилизаторите да ви кажа, древния метод с облизването на биберона като падне на земята върши работа Grinning. Сега да не ме изключите като еретичка, ей! Grinning

Мънки, винаги ми е забавно да те чета. Laughing Ти пак си тръгнала да дебелееш от 60, ами ние с гайдите дет сме от 68 к`во да кажем, а? Е, до сега съм почти 4 кг отгоре, ама вече ми тежи... И не като балон, ами като слон се чувствам. Embarassed И на мен ми се иска да ги сваля бързо, ама като знам колко бавно се получават нещата при мен и колко спорт и усилия трябват...не ми се мисли, та добре, че нямам абитуриент през май. Simple Smile
А тоя номер с облизването - ако ме види любимия да го правя сигурно няма да ми позволи да се доближа до бебка. Sick Та май ще минем на варианта със стерилизаторите. Wink

Есме, и при мен е така, макар че вчера например се бунтувахме доста, ама за сметка на това днес усетих бебка само 3-4 пъти. Нашата докторката казва, че е нормално все пак сме още в 5-ти месец.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 17:07 от Tony_st

# 41
  • Мнения: 222
Здравей Есме,
моят бебо много шава. Аз съм в края на 22 гс. - още когато стана сутрин почва да мърда- в началото леко, после през деня се усещат и доста здрави ритници. Вечер също е много активен, но когато таткото си сложи ръката - мирясва  Grinning
Чак по 10 движения на час не съм ги броила - по скоро по няколко мръдвания през около час.
Хайде да не говорим за килца - аз започнах от 77, какво да кажа аз? Винаги съм била малко пълна, но поне съм височка, та малко ги уравновесявам нещата  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 5 757
Ох, за това с облизването имаше даже една километрична тема  Laughing И все още има хора, които го правят.  Rolling Eyes
Есме, и аз четох скоро такава статистика  Tired Но не е реално според мен. Не се притеснявай  Peace
За кг и аз няма да говоря  Whistling , имах да свалям от преди, а почнах да качвам наново  ooooh! После ще му мислим, само всичко да е наред!  Praynig

# 43
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз се върнах от кардио прегледа, обещах да споделя. Беше нещо като ФМ, само че с оцветени кръвоносни съдове на пъпната връв, на плацентата и на някои органи на бебето. Гледа се дали циркулира нормално кръвта по всички съдове, сърчицето и мозъчето му разглежда доста подробно. Слава Богу всичко е наред.
Само че ние с таткото имаме сериозни опасения относно пола на бебето hahaha Дали не е двуполово или още по-зле - безполово Joy Тия доктори не щат да ми кажат пол и това си е. Срамежливо подпитах на 2 пъти -никакъв отговор Shocked А пък ми показваше как си движи пръстите, пипаше си разни неща, ноктите му даже се виждат ясно...а пък другото да не го вижда newsm78 Както и да е де, стана ми смешно просто, щото таткото се уплаши да не би нещо да му има с половите органи, пък те да не ми казват Joy Даже ме караше да се върна да питам Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 1
 Не ме разбирайте погрешно! Аз също не си падам много по облизване на биберони, не за друго, ами защото не е редно майката да се жертва и да изяжда всичкия пясък от падналия на замята биберон Grinning Grinning, но при липса на стерилизатор наоколо... Между другото, прабаба ми навремето е родила второто си дете на нивата. Не искам да си представям с какво му е срязала пъпа, ама въпросното детенце живя до 80 и кусур години, изпивайки алкохол и изпушвайки цигари, колкото да уморят средностатистическо японско село, та... Хубаво нещо е хигиената, ама трябва да се има предвид, че тези деца няма да живеят в стерилна среда, ама хич даже и прекаленото изолиране от естествените условия може да ги изкекави. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт