Израел 14

  • 28 528
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
hand, много се зарадвах да разбера, че сте добре и се справяте геройски  Grinning Пък щом си си харесала и предложение за работа, стискам палци да започнеш там  Peace
Тази бяло-черна гама не е ли малко капризна за поддържане, в смисъл, че всяка прашинка ще си личи?  newsm78 За липсата на време те разбирам, то не само шопинг, а каквото и да е  - не е приятно като знаеш, че трябва да бързаш, нямаш време и пр.  ooooh! А на тукашната Икеа и аз съм фен, но сигурно в Канада има по-голямо разнообразие, отколкото в Израел, по-голям е сигурно клонът...

плюшено мече, на мен не са ми давали Плейбой в автобусите, сега разбирам, че са ме подминали  Mr. Green Сериозно - не знам за такова нещо, май са се пошегували с теб. А и тук маршрутките не са кой-знае каква конкуренция на ГТ - мое мнение  Peace

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Благодаря на всички които писаха за червената юница, интересно ми беше.По-добре да не се ражда такава крава,че  не се знае какво може да стане Naughty

Пете, дано Саги бързо свикне с градината, така и на теб ще ти е по-спокойно и за него е по-добре

Ханд, стискам ти палци за работата newsm10

# 17
  • T"A
  • Мнения: 2 515
 Невена, Тали,
добре, че науката не разчита на мен да се развива  Grinning На етап дипломна работа съм иначе, изследването ми приключи отдавна, даже почнах анализите и ... до тук! Имам някакви проблеми със записването, нещо със сървъра на университета, доколкото разбирам, но има време - семестърът отваря (ако няма стачка) на 16 ноември  Flutter

Скъпият ми мъж учи в т. нар. Отворен Университет (университа птуха =האוניברסיטה הפתוחה). Това е единственият университет в Израел, който позволява на работещи на пълен работен ден да следват  Peace (тук няма задочно обучение или нещо подобно): http://www.openu.ac.il/ Веднъж в седмицата имат лекция по съответната дисциплина, но вечер, и всяка седмица от къщи се пишат едни домашни задачи, всичко останало е по Интернет. Изпитът си е в редовна сесия. Не е лесно, но той реши, че това ще му отвори вратите за растеж в кариерата, а и неговата област (HighTech) е една от най-развиващите се и доходоносни в Израел, така че има перспективи.  Hug Макар че световната криза удря много сериозно по израелската индустрия, ако и да не се говори много за това  Sad  Но за напред - поживем-увидим...

Тали, снимката е правена в Рим май Thinking... там вече бяхме скапани от умора и доста се разочаровахме  Confused Но пък си останахме с дух на пътешественици докрая, поне по 12-14 часа дневно сме обикаляли... running

# 18
  • Мнения: 1 410
Пете,мъчно ми стана за детенцето ти - кой знае какво му е душицата като остане в градината!Милото!

Леле,Мента - е как не са ти дали Плейбой...тцтцтцт

# 19
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Здравейте мацки,
По въпроса за автобус аз съм се возила ама пусто му никакво списание не са ми дали пък и да дадат как ли ще прочета нещо  newsm78
Петенце жалко за проблемите с детенце,моята майка работеше в градината аз като бях там и пак не ми харесваше да ходя ама дано при вас проблрма да мине по лесно...  bouquet
Аз да ви се похваля си купих разговорник на иврит и веднага като ми се избистри мозъка ще го почвам че нещо сега ми е .......и аз незнам какво.
Ханд стискам палци с работата дано да минеш успешно интевюто и да ти хареса работата,всяко едно начинание при вас да води до успех...
Ментичка и на теб успех с тази дипломнна работа,а какво учиш ако не е тайна?Аз нямам висшо и много ми се иска да уча....
Хайде живи здрави.......Целувки   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 952
Ами изнервено е детето ...то се получи така , че  тръгна на градинка 10 дена и след  това  отпътувахме за БГ  , а сега свиква отначало все едно. Все пак познава поне местото и  учителките . Детски неволи ....

Ох , аз като слушам за учене и ми се стяга челото та чак не ми се мисли.Така ми се вижда далечно .... Аз отдавна  свърших с  ученето и не ми се ще даже да се сещам. Сега съвсем други неща ми връткат главата . Иначе общо взето беше хубаво време. Университетски години , изпити, кафета, ваканции ...  Simple Smile Как ми се ще да се върна за 1 седмица назад във времето, само за 1 ей така за почивка  Wink ....
Ако имаше  човек дистанционно за живота си как ли щеше да го врътка.Накрая  сигурно щеше да се влуди от  собствената си непостоянност в желанията тъй , че щеше да счупи собственото си дистанционно.Ей затова и нямаме  Mr. Green

Плейбойки такива! Боряна , ми то може  и да не се чете бе .... и без  четене става   Joy

  Flutter

# 21
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пете, това с градината е голям проблем и за децата, които си остават в Израел, защото тъкмо тръгват, посвикват и после всяка година има месец ваканция заради Рош аШана, Йом Кипур и Сукот. Накъсва им се началото... ама, при вас съвсем, наистина...

Ти хубаво казваш, че ти се набръчква челото, ама нали се канеше да се записваш на шофьорски курсове...
Ще ви покажа нещо смешно във връзка с дамското шофиране (от Италия) - Ladies' parking  ooooh!:
http://media.snimka.bg/1187/008628652-big.jpg  Grinning

А в Израел следването доста се различава от това в България, съвсем не е така безгрижно и по кафенета, но пък си струва усилието, защото колкото ти отнема, ти връща два пъти повече  Peace

Боряна, аз ученето си го избрах за професия, мислих си с това да се занимавам цял живот, но покрай разни събития се поотказах, поне за сега като завърша. Но винаги човек може да се върне и да си продължи изследователската дейност... Иначе специализирам в областта на психологията, даже имам една публикация на иврит Flutter
Разговорникът е много симпатичен, виждала съм го - ще ти е полезен за начало  Peace А на улпан не искаш ли да се запишеш?

# 22
  • Мнения: 2 952
Ба  Whistling , шофирането е фасулска работа бе  ... Само дето му се каня като грък на  .... дето казват  някои изтънчени езиковеди .... Whistling . Иначе  наистина шапка свалям на тези  дето следвате в чужда  все пак страна и език, който не е майчин въпреки всичко. И система друга от познатата.....Успехи!

Видяхте ли по новините - от тоя  дъжд само 5 см. се е покачило нивото на Галилейското езеро , а му липсват още 5 метра и половина близо .... Бая трябва да вали, това нищо не е , глупости ...Ха да видим каква зима ни чака . Дано по-дъждовна ! 

Лека ви нощ!

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Бокер тов Simple Smile
Ментичка задължително Улпан защото аз имам проблем с ученето по учебник на мен ми трябва някой да говори аз си слушам и попивам....Учебника си го взех сега докато съм тук да си чета малко от малко да запълвам време ама то сега едно циганско лято тук невероятно временце и изобщо не е за учене  Blush
Петинце аз си нямам шофьорски курсове и съм сигурна че ще бъда най-ужасния шофьор на света  Sick И чакам Кенерет да се напълни че да отида вече на рафтинг,но без елементи на бутане и дърпане  Joy
Целувки   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 952
  Рафтинг , а?  Simple Smile

Добро утро на всички!

# 25
  • Мнения: 1 526
Днес децата от втори клас на нашето у-ще получиха тържествено книгата на книгите- Тората.
Аз през цялото време роних крокодилски сълзи- толкова са вълнувах  ooooh!  Crazy...

# 26
  • Мнения: 2 952
И кво ? Разкажи де !Ти пък с 2  думи само! Иииииии  , и ! Каква  е тази процедура , кво , що ...? Скрънза!

# 27
  • Мнения: 28
Мента,психологията ми беше/и още е/мечта,нещо и аз се поотклоних ,но някой ден може и да запиша.
Тали,звучи ми много вълнуващо това събитие ,хлапетата как го приемат?
Боряна,няма ли да идваш към София,Мечето искаше да се видите-аз също  имам желание.
На всички слънчев ден!

# 28
Шегува се той,... му шегите   Crossing Arms
Ами аз ако взема да се пошегувам и да го зарежа сам в центъра  Twisted Evil


Вчера ходихме да гледаме смяната на гвардейския караул пред Президентството,много му беше интересно.Маршируваха,размахваха сабите,викаха,че служат на България и българския народ.
До нас една екскурзоводка не можа да обясни на туристите какво правят тия там и защо го правят. Laughing На 8.11. е професионалния празник на Полицията,ако има парад сигурно и там ще ходим. 

 Simple Smile

# 29
Забравих нещо,както винаги.  Crazy

Германските мами /аз и там надничам  Mr. Green /обсъждаха специалните места за жени по паркингите.
Били направени в началото на паркинга,за да не се лута сама жена в тъмното,докато си търси колата.
От някакво шоу наблюдавали със скрита камера и ако там паркира мъж го причакват и му задават неудобни въпроси.  Laughing

 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт