ne pie voda

  • 1 270
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
gigio ..... знам, че няма да ме послушаш, но аз да си кажа  Wink детето ти е малко за сокчета, всяко нещо различно от мляко обърква стомаха ми и запека е показателен. На какво мляко сте, Фризолака запича според повечето, които го ползват, казвам повечето, защото има и изключение.
Моята дрисла беше само на мляко и акаше преди и след хранене  #Crazy сега ги сведе до 3-4 пъти на ден  Laughing

# 16
  • Мнения: 46 520
Всъщност съм Калина, а Девин за бебета защо не даваш, 1.08 лв. е за 7 литра  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 032
малко разводнявам темата, обаче не е ли по- добре водата да се филтрира през кана Брита и след това да се превари. чела съм и че трапезната вода на Кинли става /след преваряване/ за бебета, а също и изворните води, защото в тях съдържанието на соли било най- ниско.

# 18
  • Мнения: 1 032
gigio ..... знам, че няма да ме послушаш, но аз да си кажа  Wink детето ти е малко за сокчета, всяко нещо различно от мляко обърква стомаха ми и запека е показателен. На какво мляко сте, Фризолака запича според повечето, които го ползват, казвам повечето, защото има и изключение.
Моята дрисла беше само на мляко и акаше преди и след хранене  #Crazy сега ги сведе до 3-4 пъти на ден  Laughing

 Simple Smileаз също си мисля, че е малка за сокчета и не ги давам всеки ден, но запекът ни е от преди това. в началото бяхме на нутрилон, защото в болницата й  даваха това, но тя повръщаше като гейзер. минахме на нан и запекът се появи. по съвет на педиятърката сменихме с фризовом- ефектът беше за около две седмици. от вчера сме на милумил- надявам се това вече да даде някакъв по- нормален резултат, защото неискам постоянно да и сменям млеката- това ми се струва далеч по- вредно от даването на вода, но какво да я правя мойта щерка  newsm78, вече в чудо съм се видяла

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Ние в началото правехме така водата - през кана Брита и после преваряваме.

После /след 2месец/ започнахме да даваме Кинли, защото отидохме на море и не ми се рискуваше с тамошната вода, пък била и преварена.

В интерес на истината /като човек без дори елементарни познания по химия/ и аз си мислех, че солите във водата изчезват като се преварява, но точно вчера от тук научих, че напротив, концентрират се, защото водата се изпарява.  Embarassed

По въпроса със водата и млякото - ами ясно е, че и в там има соли, може би точно идеята е да не се товарят бъбреците допълнително.

# 20
  • Мнения: 844
И моето бебе на 5 месеца не пие вода, ако пък пие, полсе я повръща. Не знам защо, но съм сигурна че си натоварва стомахчето и затова връща. Сокове не харесва и се чуства перфектно с Фризолака. И аз мисля, че си е до дете, каката ми изсмукваше като смок огромно количество вода, тя и сега като седне на масата и пак вода дири...... Wink

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Никол, пробвах да давам бебешката минерална вода, но имаше такъв скок на коликите, че се отказах.
Незнам защо гадната чешмяна му понася по-добре-иначе я претакам два пъти в Брита-преди и след, пак има разни екстри върте. Всчко вкъщи е във варовик втори ден след като е изтрито с цилит до блясък. Мисля, че е и до тръби и до тръбопровод. В същия град на други места водата няма нищо общо с тая, ама на.

# 22
  • Мнения: 844
............ Мисля, че е и до тръби и до тръбопровод. В същия град на други места водата няма нищо общо с тая, ама на.
Всъщност съм Калина, не знам в кой край на Варна живееш, но при нас във Възраждане макар и да не е така варовита водата както описваш пък е пълна с разни песъчинки. Мъжът ми се караше, че не съм измила тенджерата добре преди да преваря водата, но след като и той няколко пъти превари водата, резултата беше отчайваш. Cry

# 23
  • Мнения: 456
Всеки дава, каквото реши, че трябва да дава на детето си. Моят бебо не пиеше вода, когато беше на кърма. НОООООООО и сега не пие. Когато попитах лекарката ни какво да правя, тя каза, че това не е проблем - сокчета, мляко и ще пропие вода, когато има нужда от нея. Ами това е. Засега сме така.

# 24
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Къде не се разспамвам-в Гръцата махала е такава, не съм срещала подобна. Иначе над Нептун си имаше само песъчинки, но не е била така варовита, тука е ад.

# 25
  • Мнения: 2 849
Това само потвърждава тезата, че бебетата са по-умни от нас и знаят, че вода не им е нужна  bowuuне се тревожи,щом не иска,много деца не искатб да пият водичка.

# 26
  • Мнения: 3 663
ох, с тези соли
значи
функция на бъбреците е да поддържат баланса на соли в организма (доколкото си спомням човешкото тяло съдържаше около 5% соли)
както функция на стомаха е да мели храна
и двете се претоварват, когато се злоупотребява с количества, но за да се злоупотреби с количеството вода трябва наистина много много вода да се изпие, което не вярвам, че реално се случва
във водата съдържанието на соли е малко
с преваряването една част от тях се резорбират, а за 10мин варене се изпавява достатъчно малко вода, че да не се повиши концетрацията
СЗО препоръчва кърмачетата да не получават вода, защото кърмата съдържа достатъчно голям процент вода, защото първите 6месеца пиенето на вода може да стане за сметка на млякото, за да се стимулира лактацията и други, но НЕ и защото може да се увредят бъбреците
поне доколкото съм чела препоръките им това пише
за децата на адаптирано мляко пише, че би могло да получават и малко вода, освен тази в млякото
не знам дали знаете, но и в кърмата има слабо съдържание на соли
идете в сайта на СЗО и прочетете
никъде нищо не се споменава за бъбреци
това дали детето ще пие вода или не зависи от страшно много неща - от самия организъм, от метаболизма на детето, от обмяната на веществата, от температурата и влажността на въздуха, от физическата активност на бебето и още много
ФАКТ - много бебета отказват вода - нормално
ФАКТ - много бебета пият вода - пак нормално
аз винаги съм предлагала вода - имало е дни, в които Таня пие по 200 грама и такива, в които шишето си стои пълно

Общи условия

Активация на акаунт