Топене на бибата в мед

  • 3 935
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 984
на бабите - плетки!

# 16
  • Мнения: 2 960
Алергиите и т.н. са най-малкото от което може да се страхуваш. Има опасност от Ботулизъм. Защо си оставяш бебето на хора, на които не можеш да имаш доверие Rolling Eyes
PeaceНе рускувай с това-не е шега работа

баба му се прибра вече в нейната си къща. Сега няма кой да ни нарежда Laughing

ами ха честито Laughing
Това е най-доброто за теб и бебето."Неслушащата" баба на далеч и ти да си гледаш детенце както си знаеш ,че е най-добре за него!!

# 17
  • Мнения: 73
меда може да алергизира детето,така че аз съм против

# 18
  • Мнения: 6 713
Говори с бабата да не прави такива неща повече! Свекито едвам я спрях да й дава мед, хем бях и аз там. Големи дзверове са тия бабета, ей! Shocked #Cussing out

# 19
  • Мнения: 2 334
Аз съм много против меда .Може доста проблеми да навлече в ранна възраст  Stop

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Браво, че си успяла да изолираш бабата. С меда в ранна детска възраст шега не бива.  NaughtyАлеген е за малките а от там и много други проблеми се създават.

# 21
  • Мнения: 1 558
Бебето е много малко,за да му се дава мед.Добре,че нашите баби са далеч Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Освен че е един от най-силните алергени, скоро четох някъде, че медът може да съдържа спори на ботулинови бацили. Което за деца над 1 год и възрастни било безопасно, но под 1 год може да предизвика много сериозно отравяне с увреждане на мозъка.

# 23
  • Мнения: 519

       Знам,че мед не бива да се дава на деца под 1 год.Но до сега никога не бях чела за вредното въздействие на меда.Винаги съм го смятала за нещо много полезно. Thinking

# 24
  • Мнения: 1 449

Медът е слаб алерген.

Проблем под 1 год. е:
- ботулиновата бактерия
- ненужното привикване към сладък вкус
- вредното въздействие на захарите върху зъбите и устната кухина

Мед може да се дава преди 1 год., но само и единствено като съставка на бебешка храна.
За справка – СЗО.

# 25
  • Мнения: 4 433
На 1 месец и мед #Crazy

# 26
  • Мнения: 591
И аз съм много против меда...има време да го опитат  Peace

# 27
  • Мнения: 1 305
И аз съм много против меда...има време да го опитат  Peace
И аз съм на същото мнение.
А да не казвам, че аз пък има проблем с шоколада. Откакто се е родила дъщеря ми всеки познат и носи шоколад, а аз се обяснявам че е малка за шоколад   #Cussing out

# 28
  • Мнения: 2 376
На дете под годинка не се дава мед. Може да развие бутолизъм. Напиши в гугъл детски  бутолизъм.
Ако е склонно или потомствено обременено с алергий, по-добре е да се изчака до две.

В случая, ако не ти изглежда отпуснато и няма обрив, по-добре не се коси, станалото станало.

# 29
  • Мнения: 1 629
Може да доведе до алергия, но най-вече да не иска повече безвкусната биба Mr. Green аз вярвам, че бабата е дала мед Thinking

Общи условия

Активация на акаунт