Замразената тиква отровна ли е?!

  • 19 408
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Хич даже не се и замислям аз.....Продължавам да си замразявам......Племенницата ми колко кремчета с тиква е изяла....Нищо и няма....

# 16
  • Мнения: 483
Момичета, не се хващайте за глупости. Процеса на замръзване не може да "направи" тиквата токсична.
Тя трябва да е такава преди замразяването.
По-голяма глупост не бях чувала отдавна  Joy

# 17
  • Мнения: 247
И аз за пръв път чувам. Но когато се пуска такава информация посочвайте източника - коя телевизя, кое предаване, така общо само притеснения ни вкарваш...

# 18
  • Мнения: 6 713
И аз чувам за пръв път Shocked

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
И аз замразявам настъргана, досега не е имало проблем; тази година замразих и на кубчета за пюрета Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 163
Винаги замразявам,дори децата като бяха бебета пак замразявах и им правех пюрета.

# 21
  • Мнения: 6 029
Никаква логика няма в това.
Замразявала съм за бебето, нищо му няма.

# 22
  • Мнения: 581
 И аз съм правила неща от замразена тиква за детето като беше бебе, изяла е огромни количества.Не сме имали случай на натравяне.

# 23
  • Мнения: 22 867
Порових из руските сайтове, никъде не срещнах нещо обезпокоително. Само препоръчват замразената тиква преди употреба да не се размразява, а направо да се слага в кипящата вода или мляко, защото така напълно се запазвали вкусовите и и хранителни качества. Даже продават замразена тиква, настъргана на ситно. Възможно ли е за нещо друго да е ставало въпрос  и майка ти да се е объркала?


# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Звучи ми като глупост някаква... не виждам като как може замразяването да предизвика отделяне на токсини - всъщност, не виждам като как може тъкмо замразяването да предизвика каквато и да било химична реакция, че да се промени химичният състав и да се образува някакъв токсин. Противоречи на всичко, което съм учила и чела (MS химия от СУ). Възнамерявам да замразя прясна тиква за пресен (неварен) сок за бебето. Родителите ми, също завършили химия, майка ми е преподавател в ХФ на СУ, баща ми работи в БАН, знаят за намерението ми и не са имали никакви възражения. Всякакви химични (също и биологични) процеси се забавят, а не ускоряват при понижена Т. Е, не съм се интересувала специално от тикви, но... ако някой знае нещо конкретно по въпроса (от сериозен източник, не чух от съседката...) - да го каже своевременно...

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


               Simple SmileБлагодаря за отговорите!Ще замразявам с чиста съвест.

# 26
  • Мнения: 929
Доколкото знам тиквата става отровна около февруари месец, но това е ако е седяла в суров вид.

# 27
  • Мнения: 5 001
Доколкото знам тиквата става отровна около февруари месец, но това е ако е седяла в суров вид.
Глупости! Няма такова нещо...Замисли се малко.....Ако беше така просто тиквата нямаше да се продава по пазарите....А то....навсякъде има тикви(дажи ги продават на купове,както лятото-дините)...

# 28
  • Мнения: 782
Доколкото знам тиквата става отровна около февруари месец, но това е ако е седяла в суров вид.
Глупости! Няма такова нещо...Замисли се малко.....Ако беше така просто тиквата нямаше да се продава по пазарите....А то....навсякъде има тикви(дажи ги продават на купове,както лятото-дините)...


Купи си една тиква и се пробвай да я запазиш до февруари в суров вид   hahaha  обикновенно загнива и става отровна  Mr. Green

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 13:04 от Shada

# 29
  • Мнения: 929
Не говоря за този период от годината. Тика ми се е запазвала до януари без да загнива.

Общи условия

Активация на акаунт