Стъклен буркан или консерва?

  • 8 554
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 371
Аз лично предпочитам стъклен буркан, защотото виждам какво купувам.

Да бе, ние тук доматите ги ядем с колците, не ни мисли нас Tired

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Предпочитам замразени зеленчуци, иначе купувам повече буркан, отколкото консерва, но и консерви купувам  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 829
и аз предпочитам замразени зеленчуци
рядко купувам буркан, пък консерва -въобще не взимам

# 18
  • Мнения: 4 433
замразени Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 5 729
Май трябва да се преименува темата"Стълен буракн ,консерва или замразени?"

# 20
  • Мнения: 4 433
Май трябва да се преименува темата"Стълен буракн ,консерва или замразени?"
ми май Wink

# 21
  • Мнения: 1 737
Май трябва да се преименува темата"Стълен буракн ,консерва или замразени?"
ми май Wink

Ми не мисля. Въпросът породил темата беше по повод информацията за тежките метали, които се отделяли от металните кутии. А и става дума за топлинно обработени храни и за опаковката им и евентуалните и странични ефекти.
Не мисля, че е нужно да коментираме, че замразените и сурови са по-полезни, това го знае всеки.

# 22
  • Мнения: 334
Съгласна съм с В-15, още повече, че има отделна тема "Прясно или замразено да си купувам".
Ако имате допълнителни питания, ще се радвам да отговоря.

Поздрави,
Madame Bonduelle

# 23
  • София
  • Мнения: 5 729
Останала съм неразбрана,да се обясня  Mr. Green
Имах предвид ,че се пита едно,но масово говорят за друго ,без поне някъде да има споменат отговор на въпроса   Peace

# 24
  • Мнения: 334
Останала съм неразбрана,да се обясня  Mr. Green
Имах предвид ,че се пита едно,но масово говорят за друго ,без поне някъде да има споменат отговор на въпроса   Peace

Давам пример за писане по темата.
Въпрос на личен избор е - стъклото има предимството да е съвсем неутрално спрямо съдържанието и е прозрачно, а съвременните консервни кутии имат специално покритие, което предпазва зеленчуците от тежки метали и имат предимството да са нечупливи. Двата вида опаковки се доближават изключително много по качествата си, оттам нататък избора оставяме на вас.

# 25
  • Мнения: 3 830
Съгласната съм с авторката.
Дори според йогите и тяхното учение, консервираните в метални кутии храни са канцерогенни и са в листата на "черни" храни.
Разбирам рекламната кампания на Бондюел, но хайде да не се лъжем, а? Wink

# 26
  • Мнения: 334
Съгласната съм с авторката.
Дори според йогите и тяхното учение, консервираните в метални кутии храни са канцерогенни и са в листата на "черни" храни.
Разбирам рекламната кампания на Бондюел, но хайде да не се лъжем, а? Wink


Оценявам чувството Ви за хумор, но преди да ми представите научно доказателство за канцерогенност на консервираните в метални кутии храни, твърденията Ви остават в графа лично мнение. Ще Ви помоля за автор, година, издание и линк по темата.
Предварително благодаря.

# 27
  • Мнения: 831
И двете клонът към нула в моето семейство.Не сме им почитатели нито на бурканите нито на консервите.
Интереса в последно време ми се спира на замразените зеленчуци.Макар че и тях рядко ги купувам. Peace

# 28
  • Мнения: 27 524
Купувам всякакви - пресни, замразени, в стъкло, в консерва. От стъкло и консерва - най-вече в консерва. По няколко причини - лекотата при пренасянето, цената, възможността да предам разделно (стъклото се носи другаде тук, металът се дава от вкъщи), от прочетеното, че всъщност само и единствено кислородът руши и разрушава всичко. При правилна обработка, консервиране, съхранение и предлагане на всеки продукт - няма никакъв проблем. Например ние купуваме от Германия сварен свински джолан. Вакуумиран. Не стои в хладилник. И може да стои пресен и прекрасен с месеци и месеци. И не, няма консерванти. И си е ок. Няма достъп кислородът до него, това е. Консервите са голяма работа и аз ги уважавам. Замразяването - също. Прясното си е прясно - но, в наши дни и в градовете си има своите неизбежни и огромни кусури.

О, и ако някой чак толкова се дразнят на нещо, защо четат и пишат?  Thinking И аз ужасно се дразня на др.Слънчева и супер неграмотността и необоснованите й съвети в друг подфорум, но - присъствието й се решава от админите  Peace и аз не припарвам и не пиша там.

Тук Mme. B. е интелигентна, обоснована, търпелива (мнооого  Tired) и изчерпателна. Добре дошла е и полезна   bouquet

# 29
  • Мнения: 831
Весели празници и Честита коледа - Madame Bonduelle

Общи условия

Активация на акаунт