Ще слагате ли противогрипна ваксина?

  • 5 807
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не. Нито на мен, нито на детето противогрипна ваксина.

# 16
  • Разград
  • Мнения: 518
Няма да се ваксинираме  Peace. Професора ми по Фармация казваше "С противогрипна ваксина ще ви мине за 3 дни, а без нея за 5".

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Никога не съм слагала ваксина нито на себе си, нито на децата. В последните години разбрах, че съм взимала правилно решение - колкото познати около мен се ваксинираха, всички бяха постоянно болни след това. А и самата ваксина хич не е безобидна, доколкото знам. Разчитам на силната храна и витамините.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И за миг не съм си помислила да слагам противогрипна ваксина.

# 19
  • Мнения: 13 512
И за миг не съм си помислила да слагам противогрипна ваксина.
И аз така. Преди 10на години се ваксинирахме  цялото семейство и изкарахме гриповете с най-тежките усложнения. Никога повече никакви ваксини! След катго се информирах по-късно,  спрях да правя и задължителните ваксини на децата си.

# 20
  • Мнения: 5 255
Не, до момента не съм слагала противогрипни ваксини, и занапред ще е така  Wink

# 21
# 22
  • Мнения: 2 005
Да  Peace на себе си сложих . За пръв път през живота си слагам такава ваксина и се надявам да боледувам по - рядко ... newsm78

# 23
  • Мнения: 1 485
Не! Crossing Arms
Категорично против ваксините-2 години поред си слагах и бях толкова болна,колкото не съм боледувала през целия си живот!!! #Cussing out

# 24
  • Мнения: 1 572
Не! Crossing Arms
Категорично против ваксините-2 години поред си слагах и бях толкова болна,колкото не съм боледувала през целия си живот!!! #Cussing out
и аз така , и мъжа ми по същия начин , не съм противник на ваксините като цяло но на тази определено да

# 25
  • Мнения: 1 685
Не, в никакъв случай!

# 26
  • Мнения: 188
Аз слагах на детето две години поред, но тази година няма да му слагам, взех цитросепт да му засили имунната система.

# 27
  • Мнения: 4 195
Противогрипните ваксини, всяка година съдържат очакваните от СЗО щамове на грипа. Тоест, ако тези щамове наистина се "развърлуват" , от тях няма да боледувате.
Най - често срещаната заблуда в България специално, е че всяка настинка е Грип, а това не е така
Не смятам, че противогрипните ваксини не помагат, напротив. Самата аз бях техен противник, но работя в тази сфера, и информацията, която имам от професионалните среди е, че помагат. В момента на пазара има 6 мисля вида ваксини, някои от тях доказали се на пазара, други по - нови, но много по - пречистени и избора за пациента е голям.
Друг е въпроса, кой и колко изгода има от противогрипните ваксини - личните лекари - не мисля, фармацефтите и аптеките - не мисля. Колкото по - болни хора има, толкова по - голяма посещаемост и оборот ще калкулират те.
Мое мнение.........и на професионалните среди в България  Peace

# 28
# 29
  • Мнения: 1 240
Никога досега не сме слагали противогрипна ваксина и тази година ще пропуснем.

Общи условия

Активация на акаунт